Головна | ДІТИ → Вибираємо дитяче ліжко

Вибираємо дитяче ліжко

Вибираємо дитяче ліжко

Поповнення в сім’ї – це особлива та радісна подія для всіх її членів. Настає час ремонту, покупок і очікування. Особливу ж увагу слід приділити купівлі меблів для малюка. І в першу чергу це стосується дитячого ліжка. Адже саме меблі можуть спричинити згубний вплив на здоров’я новонародженого, і ваше завдання – уникнути цього.

Матеріал ліжка
Ліжко має бути виготовлено з натурального дерева без використання лаків і фарб. Коли дитина підросте, вона буде вивчати все на смак, і нерідко гризтиме бильця ліжка під час прорізування зубів. Самі розумієте, що потрапляння фарби або лаку в організм дитини є небажаним. Купуючи ліжко зверніть увагу на сертифікати. У них повинно бути зазначено, що при виготовленні не були використані шкідливі речовини, а вся поверхня ліжка ретельно відшліфована. Інакше доведеться виймати скалки, що аж ніяк не сприяє хорошому настрою.

Деталі ліжка
Всі деталі повинні бути міцно з’єднані і ретельно підігнані одна до одної. Не повинно бути ніяких щілин, аби дитина ненароком не засунула куди-небудь свій пальчик. Всі металеві деталі повинні бути втоплені в дерево і закріплені спеціальними заглушками.

Регулювання висоти дна
Майже всі сучасні моделі дитячих ліжок обладнані такою опцією як регулювання висоти дна. Поки дитина ще маленька, встановіть максимальну висоту, щоб не доводилося сильно схилятися над ліжечком. Коли ж дитина зможе перевертатися і самостійно вставати, висоту дна потрібно зменшити, щоб уникнути падіння.

Додаткові деталі
Вибираючи дитяче ліжко, зверніть увагу на прості моделі, без різьблення і прикрас. Об них дитина може поранитися, а всю красу вона навряд чи зможе ще оцінити. Варто віддавати перевагу самій гладкій та класичній формі. Добре, якщо ліжко буде обладнане скринькою для зберігання речей чи бічною сумкою. Це дуже зручно і безпечно для малюка.

Ліжко-колиска
Кожен із батьків сам вибирає, заколисувати дитину під час засинання чи ні. Дійсно, під час заколисування дитина швидше заспокоюється, проте надалі їй буде важко засинати без колиски. Окрім того, ближче до півроку малюки стають дуже активними і ліжко, яке гойдається, становить для них значну небезпеку. Виробники часто не продумують конструкцію колиски, через що ліжко доволі легко може перекинутися.

Бортики
Ця деталь ліжка буде дуже корисною для батьків. В такому ліжку дитина може спати кілька років. Старшим дітям потрібно лише опустити один бортик і ліжко перетворюється в зручне спальне місце. Бортик, що опускається, можна використовувати коли дитина ще маленька. Щоб не привчати її до свого ліжка, достатньо опустити бортик і підсунути дитяче ліжко впритул до вільного краю ліжка. Таким чином малюк спить поруч з вами, але при цьому він у своєму ліжечку.

Прути
Всі прути ліжечка повинні бути закругленими і міцними. Відстань між ними не повинна бути більшою 6 сантиметрів, інакше малюк може застрягнути між ними, просунувши голову. Добре, якщо пара прутів посередині бортика може вийматися. Тоді старші діти зможуть самостійно вибиратися з ліжка.

Матрац
Матрац має ідеально відповідати розмірам дитячого ліжка. Наповнення матрацу обов’язково має бути гіпоалергенним, наприклад, кокосова стружка або водорості. Він не повинен бути занадто м’яким, оскільки це створить велике навантаження на хребет малюка. Подушка дитині не потрібна.

Ліжко-манеж
Ця модель ліжка ідеальна, якщо ви часто подорожуєте або живете на знімних квартирах. Ліжечко можна скласти до розміру сумки і легко перевозити. Вдень воно виконує роль манежу, а вночі перетворюється на дитяче ліжко.

Аксесуари
Будь-яке ліжко має тверді стінки. Це стає причиною ударів і травм дітей, які самостійно перевертаються і встають, але ще не до кінця контролюють свої рухи. Тому важливо підібрати постільні аксесуари, які будуть захищати малюка від ударів. М’які бортики повинні бути міцно прив’язані до ліжка, як і постільна білизна. Але варто відмовитися від балдахіну, який збирає пил і перекриває доступ свіжого повітря.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля