Головна | ДІТИ → Як підготувати дитину до школи

Як підготувати дитину до школи

Як підготувати дитину до школи

До початку нового навчального року залишається не так вже й багато часу. А батьки майбутніх першокласників починають наповнюватися хвилюваннями. І щоб початок шкільного життя не став для вас і вашої дитини мукою, фахівці виділили основні корисні поради батькам майбутніх першокласників.

Навчіть дитину не боятися школи

Багато батьків бояться початку шкільного життя навіть більше, ніж сам першокласник. І цей страх мимоволі передається малюкові. Дорослі весь час говорять, що школа – це щось дуже серйозне і відповідальне, що все твоє життя тепер зміниться, ти станеш зовсім дорослим, все потрібно робити дуже добре, тому що вчителі будуть ставити оцінки. Тут хочеш не хочеш злякаєшся.

Краще пояснити дитині, що школа – це природний етап в житті кожної людини, згадайте, як ви ходили до школи, розкажіть цікаві кумедні випадки з вашого шкільного життя. А щоб дитина розуміла, що вчитися в школі важливо і потрібно, згадайте відомих людей. Наприклад, космонавтами мріють бути багато хлопчаків, а для цього потрібно обов’язково вчитися.

Влітку дайте дитині відпочити

Коли до школи залишається всього кілька тижнів, деякі батьки хапаються за голову: моя дитина не вміє читати, а ручку взагалі не так тримає. І замість того щоб влаштувати дитині справжні канікули, дати як слід відпочити перед початком шкільного життя, все літо змушують її креслити палички і додавати числа. Цього робити не варто. Скоріш за все ви відіб’єте у дитини всяке бажання вчитися, і в перший клас вона піде зі сльозами на очах. І змусити її робити домашні завдання буде вже набагато складніше.

Готуйтеся до школи за допомогою ігор

На що дійсно потрібно звернути увагу і, скажімо так, «підтягнути» за решту часу – проблеми з пам’яттю, увагою, сприйняттям (якщо вони є у вашої дитини). Тренувати пам’ять можна простими ігровими завданнями. Попросіть дитину уважно подивитися на вас, а потім відвернутися. У цей час переодягніть кофтину або одягніть капелюх і запропонуйте малюкові вгадати, що змінилося у вашому образі. Те ж саме можна робити з іграшками: поставити на стіл кілька штук – краще 7-8, попросити дитину їх запам’ятати, а потім поміняйте одну з них. Якщо ви бачите, що маляті складно, візьміть трохи менше предметів.

Для розвитку сприйняття добре грати з дитиною в асоціації. Запитайте, на що схожа хмара, крона дерева, на її думку. А щоб у неї з’явився інтерес, заохочуйте відповіді. Наприклад: «Треба ж, а я й не помітив!».

Не женіться за гімназіями і ліцеями

Вибираючи школу для дитини, оцініть її можливості. Багато батьків прагнуть віддати малюка до ліцею або гімназії, де навантаження набагато більше, ніж у звичайній школі, а вимоги до учнів вищі. Зрозумілим є бажання батьків дати дитині кращу освіту. Але чи треба віддавати її в ліцей, якщо їй буде там складно і вона весь час буде серед відстаючих. У підсумку ви самі весь час будете докоряти свого малюка поганими оцінками. Пам’ятайте одне просте правило: школа не повинна бути важливішою, ніж дитина.

Не чекайте, що ваша дитина буде відмінником

Не програмуйте себе на те, що ваша дитина неодмінно буде відмінником. Звичайно, треба працювати над тим, що важко дається, але в першу чергу треба розвивати те, що у дитини добре виходить. Особливо в першому класі. І навчіться не порівнювати свою дитину з іншими дітьми. Приємно, коли вона краща, але головне, що вона вміє. Тоді і вам буде простіше, і її шкільне життя буде легше і цікавіше.

Дотримуйтесь розпорядку дня і вчіть дорогу до школи

Влітку краще потихеньку привчати дитину до шкільного розпорядку дня. Будіть годині о сьомій ранку, відбій – не пізніше десяти вечора. Після обіду якраз можна відводити час для ігрових завдань.

Кілька разів можна разом з дитиною прогулятися по тому маршруту, яким вона буде ходити до школи. Якщо ви не зможете її проводжати, то дорогу потрібно вивчити добре. При цьому краще вибрати шлях довший, але безпечніший. Якщо доведеться переходити дорогу, то обов’язково в тому місці, де є світлофор. Але в будь-якому випадку, якщо першого вересня до школи дитина піде вже знайомою дорогою, їй буде легше.

Робіть хлопчикам поблажки

Не секрет, що дівчатка завжди більш акуратні і терплячі, ніж хлопчики. Натомість останні набагато активніші, більш рухливі. Так навіщо їх примушувати кілька разів переписувати домашнє завдання із-за двох-трьох виправлень?! Зробіть своєму синові на це поблажку, і він обов’язково порадує вас чимось іншим. Наприклад, стане кращим гравцем в шкільній футбольній команді. І частіше хваліть свою дитину, навіть за найменші успіхи.

Якщо є проблеми, не тягніть – йдіть до фахівця

Якщо вас щось насторожує в поведінці своєї дитини, краще звернутися до фахівця. У дітей, які не ходили до дитячого садочку, наприклад, можуть виникнути труднощі в новому колективі. А заняття з психологом, на яких будуть програватися різні ситуації, у тому числі й конфліктні, звичайно, допоможуть малюкові швидше адаптуватися до школи.

Зараз, наприклад, дуже багато гіперактивних дітей. Вони не можуть всидіти на місці більше 10 хвилин, всім цікавляться, то хапаються за одну справу, а потім раптом несподівано переключаються на іншу. Труднощі в спілкуванні з однолітками, вчителями у такого першокласника напевно виникнуть.

Головне, що можуть і повинні батьки – це вірити у свою дитину, хвалити у випадку навіть маленьких успіхів і підтримувати та допомагати в разі невдач (але не робити її роботу за неї).

Підготовка до школи – завдання не з легких. І від того, як це завдання буде виконано, буде залежати легким чи важким буде вхід дитини у нове для неї шкільне життя.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля