Головна | ДІТИ → Як позбутися дитячих страхів

Як позбутися дитячих страхів

Як позбутися дитячих страхів

Страх – природне людське почуття, яке допомагає нам уникати багатьох небезпек, але водночас саме страх заважає нам використовувати і багато інших можливостей, які дає нам життя.

Важливо з дитячих років навчити дитину правильно ставитися до своїх страхів, максимально об’єктивно оцінювати рівень небезпеки і не дозволяти страху затьмарювати голос розуму.

Як позбутися дитячих страхів якщо дитині ще важко об’єктивно оцінити рівень реальної небезпеки? Найчастіше маленькі діти бояться темряви, злих казкових персонажів, походів до лікаря, а іноді й просто незнайомих людей. Не висміюйте малюка, не дражніть його і не пускайтеся в довгі пояснення. Дайте йому відчути, що він завжди може розраховувати на вашу підтримку і розуміння.

Якщо дитина боїться темряви – увімкніть в кімнаті маленький нічник, а головне – покажіть, як спокійно заходите в темну кімнату ви самі. Навряд чи страх пройде відразу, але з часом дитина з ним обов’язково впорається.

Якщо ж дитина боїться злих казкових або вигаданих персонажів – можна запропонувати їй спати разом з великим і добрим плюшевим ведмедиком, який допоможе їй перемогти всіх лиходіїв. І, звичайно ж, ніколи не лякайте свою крихітку.

Як перемогти дитячі страхи, пов’язані зі спілкуванням з незнайомими людьми? Намагайтеся поступово розширювати коло спілкування дитини, при цьому уважно вибираючи людей, з якими їй буде максимально комфортно. Частіше запрошуйте в гості своїх друзів, особливо якщо у них теж є маленькі діти. Спілкуйтеся з мамами дітей на дитячому майданчику і залучайте до розмови дитину: просіть її самостійно назвати своє ім’я, вік, попросити відерце або формочки для піску, а в магазині нехай саме дитина скаже що ви хочете купити. Але не забувайте і про почуття міри: дитина повинна знати, що самостійно не слід починати розмову з незнайомими дорослими на вулиці, що-небудь просити у них.

Страх перед відвідуванням лікаря можна перемогти за допомогою роз’яснень що і навіщо робить лікар, чому дані маніпуляції необхідні. Швидкий результат у цьому випадку теж не завжди досяжний, але ваша впевненість у необхідності візиту до лікаря з часом передасться і малюкові.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля