Головна | ДІТИ → Як правильно купати немовля

Як правильно купати немовля

Як правильно купати немовля

Купання дитини – питання дуже важливе. Перед першою процедурою хвилюється не тільки немовля, але і його батьки. У голові виникає безліч питань: чи сподобається йому, чи не буде йому гаряче або холодно, чи не попаде вода у вушка, у чому купати малюка? На ці питання ми і постараємося відповісти.

У перші місяці після народження найзручніше буде купати малюка у маленькій ванночці. Шкіра дитини у цей період дуже ніжна і схильна до алергічних реакцій, тому дуже добре буде декілька тижнів покупати малюка у травах.

Почнемо з того, що оптимальна температура для купання малюка це 37°С. Перевірити її можна за допомогою водного термометра. А переживати з приводу вушок не варто. Ніякого отиту не трапиться, тому купайте малюка спокійно.

Купання у травах

Якщо у малюка з’явилися попрілості або пітниця, то доречними будуть ванночки з відваром з листя і бруньок берези та осики. Добре допомагають також материнка і м’ята, плоди шипшини і кора дуба.

Для підтримки гігієни вам підійдуть звіробій, чебрець, листя подорожника, квітки календули і шавлії.

Якщо на тілі дитини з’явилися алергічні висипання, то вам допоможуть відвари з кукурудзяних рилець, коренів лопуха, медунки і кульбаби, а також ромашка і череда. Ці трави володіють чудовою антисептичною властивістю.

Для заспокійливих ванн вам буде потрібно збір, до якого входять шишки хмелю, хвоя сосни і ялини, гілки ялівцю.

Починайте купати дитину, в якій-небудь одній із трав, поступово збільшуючи їх кількість, оскільки може з’явитися алергічна реакція, і ви не будете знати на яку саме траву.

Якщо ви вже перевірили реакцію вашого малюка на трави, то можете переходити до використання зборів. Збори трав найкраще купувати в аптеці. Кількість трав не повинна перевищувати чотирьох, так як поєднання деяких з них може дати непередбачуваний результат. Ось кілька перевірених, класичних зборів для купання:
– листя берези і листя смородини;
– череда, кропива, материнка;
– кропива, хвощ, медунка і овес;
– череда, ромашка, овес, чебрець.

Але не захоплюйтеся такими ваннами, трави сушать шкіру!

Купання у солоній воді

Морська сіль спричиняє оздоровчу дію на шкіру дитини і чудово заспокоює. Через шкіру дитина отримує багато корисних мікроелементів. Особливо корисні такі ванни при рахіті або неврологічних проблемах. Солону воду після купання потрібно обов’язково змивати.

Марганцівка

Після того як пупкова ранка зажила, можна вже не використовувати розчин марганцівки для купання дитини. Вона використовується лише як антисептик.

Шампунь і мило

Також під час купання можна використовувати дитячий шампунь або мило. Але не частіше ніж один раз на тиждень. Яким би не був дорогим шампунь, він все одно сушить шкіру малюка і видаляє її природний захисний шар.

У чому б ви не купали вашого малюка, головне робити це впевнено і з любов’ю. Малюк відчує, якщо ви будете боятися, і ваш настрій моментально передасться дитині. Насолоджуйтесь купанням разом з немовлям!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля