Загальний фасон взуття
Взуття повинно добре фіксувати собою ніжку дитини. Воно може бути круглоносим, на шнурівці або на липучках, що фіксують ногу біля самої щиколотки. Не рекомендується взуття з гострим носком, що хоча б якось порушує нормальне положення стопи. Також не кращим варіантом є занадто відкрите взуття, яке фіксує п’яту і носок, але залишає вільною область від щиколотки до пальців.
Матеріал взуття
Це повинні бути натуральні, повітропроникні, легкі за вагою матеріали. Можливо, натуральна шкіра (ні в якому разі не шкірозамінник), текстиль або гумові вироби зі вставками, що пропускають повітря (звісно, на дощовий, а не на кожний день).
Розмір взуття
У взутті, підходящому на даному етапі для малюка, між його найдовшим пальчиком і миском має бути відстань 1-1,5 сантиметр. Між п’ятою і задником повинен уміщатися кінчик батьківського мізинця. Взуття ні в якому разі не повинно бути впритул, але і на виріст його купувати не варто. Не намагайтеся заощадити, купуючи одну пару дитячого взуття на кілька сезонів, – на початку першого сезону таке взуття буде занадто великим для малюка, а до його завершення вже замалим (нога росте досить швидко), а тому вам все одно доведеться купити нову пару, але в попередній малюкові було явно незручно, а то й шкідливо. Дитяче взуття не може бути дешевшим від дорослого. На виробництво якісного дитячого взуття у виробників йдуть ті ж витрати, що і на дорослого: необхідно враховувати всі особливості дитячої, що тільки формується стопи.
Підошва
Перша вимога до неї, це гнучкість, а друга – відносно невелика товщина. Також підошва повинна бути легкою, як і саме взуття. Вибираючи взуття, необхідно перевірити, чи добре воно прогинається біля основи великого пальця, при цьому воно не повинно згинатися навпіл, адже це не природно при ходьбі. Чим товща підошва, тим важче вона буде згинатися при ходьбі маленьких ніжок. Тому взуття для самих маленьких зазвичай випускається з тонкою підошвою. Підходящим варіантом також є поступове потовщення підошви від носка до п’яти.
Каблук
Він має бути присутній. Але, звичайно ж, не високий. У взутті для самих маленьких висота каблука повинна складати 5-7 мм, а його площа не повинна бути меншою однієї третини від загальної площі підошви. Його функція полягає в тому, щоб забезпечити між п’ятою і носком невеликий перепад, який не дозволяє дитині завалитися при ходьбі назад.
Задник
Його основна функція – підтримувати звід стопи. Тому він повинен бути жорстким, високим (прикривати не тільки п’яту, а й щиколотку) і закритим. Задник повинен чітко фіксувати п’яту малюка, п’яткова частина його ноги не повинна здійснювати ніяких бічних рухів. При стисканні двома пальцями руки задник на дитячому взутті не повинен прогинатися, він повинен бути фіксованим і не просуватися вліво-вправо.
Супінатор
У дитячому взутті він являє собою м’яку подушечку на внутрішній стороні стопи. Він повинен припадати на підзвідну частину дитячої стопи, не завдавати дискомфорту при ходьбі, бути досить м’яким. Товщина стандартного супінатора варіюється з розміром взуття. Такий супінатор виконує виключно профілактичну функцію (запобігає розвитку плоскостопості), якщо ж малюка спостерігає ортопед і у нього діагностовано плоскостопість, за призначенням лікаря потрібно вибрати жорсткіший супінатор, можливо, вставний.
Устілка
На неї покладаються дві функції: вбирати вологу і амортизувати. Це повинна бути устілка з гарно вбираючого вологу матеріалу, який добре вижимається і переться. Гарна амортизація забезпечується складною (часом дво-, тришаровою) структурою устілки.