Головна | ДІТИ → Як відучити дитину від телевізора

Як відучити дитину від телевізора

Як відучити дитину від телевізора

Телевізор – це невід’ємна частина життя сучасної людини. Ми не будемо зараз говорити про те, погано це чи добре. Але точно відомо одне – доступ до телевізора дітям треба обмежувати.

Часте й тривале перебування дітей перед телевізором призводить до погіршення їхнього зору, сприяє набору зайвої ваги і викликає ряд інших проблем з психічним і фізичним здоров’ям.

У дітей, які постійно дивляться телевізор, падають творчі здібності, знижується успішність у школі, вони починають повільніше міркувати та засвоювати новий матеріал. Такі діти значно рідше грають у рухливі активні ігри, які відіграють величезну роль у їхньому розвитку. Тому лікарі наполегливо рекомендують виключити телевізор із життя ваших дітей чи хоча б значно обмежити його перегляд.

Якщо дитина ще зовсім маленька, намагайтеся в її присутності взагалі не вмикати телевізор. Якщо ж цього не уникнути, ретельно вибирайте те, що вона побачить. Ввімкніть мультфільм, дитячу програму чи передачу про тварин.

Якщо ж дитина вже старша і звикла дивитися телевізор, необхідно зайняти її вільний час чимось іншим, більш корисним.

Ось декілька порад, які допоможуть заповнити вільний час вашої дитини, щоб вона поступово змогла відмовитися від перегляду телевізора і перейшла до більш здорового режиму дня.

– Оцініть весь час, який ви і ваші діти проводите перед телевізором. Найкраще завести блокнотик, в якому фіксуватимете цей час.

– Складіть план перегляду телевізора. Завчасно вирішіть, які саме телепрограми і мультфільми дозволено дивитися вашим дітям.

– Ні в якому разі не встановлюйте телевізор у центрі кімнати, де часто буває ваша дитина. Розмістіть телевізор таким чином, щоб він якомога менше привертав увагу вашої дитини.

– Не забувайте завжди вимикати телевізор, коли ви його не дивитеся.

– Привчіть своїх дітей частіше обходитися без телевізора. Знайдіть значно цікавіші заняття, ніж перегляд телепередач. Наприклад, малювання, читання книг, різні інтерактивні ігри.

– Заохочуйте ігри на відкритому повітрі і заняття спортом. Запасіться різноманітним спортивним приладдям та іншими аксесуарами для ігор.

– Віддайте дитину в спортивну секцію, щоб після школи вона поспішала на тренування, а не додому до екрану телевізора. Розпишіть графік тренувань так, щоб у дитини просто не залишалося часу на перегляд телепередач.

– Гуляйте разом. Відвідуйте парки, музеї, зоопарки, сходіть на пляж – виходьте куди-небудь.

– Знайдіть старі іграшки дитини, якщо йому вже набридли нові. Як говориться: «Все нове – це добре забуте старе».

– Можна почати підготовку до дитячого садка – вивчіть з дитиною алфавіт і цифри.

– Можете попросити дитину допомогти вам прибратися в будинку. Діти із задоволенням полюбляють допомагати батькам.

– Подавайте самі хороший приклад. Ваш приклад буде переконливішим, ніж будь-яка інша система заохочень чи покарань. Дивіться телевізор менше, приберіть його зі спальні, займайтеся з дітьми, будьте активні у спорті. Так ви не тільки будете еталоном для наслідування, а й самі отримаєте безпосередню користь від такого способу життя. Подивіться, скільки часу звільниться, якщо ви обмежите перегляд телевізора!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля