Часто, такий непотрібний багаж слів, дитина приносить із дитячого садочку чи з вулиці, і що робити в такій ситуації, деякі батьки просто не знають. Можна звичайно використати старий дідівський метод: відшмагати малюка. Можна поговорити або просто промовчати, зробивши вигляд, що нічого не чули. Але перш ніж перейти до крайнощів, краще детальніше розібратися у ситуації, а потім вже вирішувати, що робити з винуватцем.
Дитину треба зрозуміти, адже коли вона говорить нецензурне слово, то не розуміє його суті і значення, для неї кожне нове слово цікаве, дитина його просто запам’ятала і сказала.
Є один цікавий факт: якщо батьки та люди, з якими дитина спілкується частіше за все, не будуть вимовляти заборонені слова, то вона легко і просто їх забуде, і тоді малюка будуть цікавити улюблені іграшки, а не бажання вимовляти нецензурні слова. А от, якщо батьки будуть загострювати увагу, та ще й покарають, тоді дитина в знак протесту, обов’язково запам’ятає заборонені слова та буде неодноразово їх повторювати.
Фахівці рекомендують у цій ситуації просто промовчати, зробити вигляд, що нічого не чули, і деякий час поспостерігати за дитиною. Якщо дитина в цей момент захоплено грає, можливо, погане слово, просто десь почуте і мимоволі сказане. Як правило, через деякий час вона його просто забуде. Інша справа, коли малюк усвідомлено обзиває дітей, з якими грається на дитячому майданчику і дорослих, з якими живе в будинку.
У цій ситуації дитина повністю усвідомлює, що говорить і застосовує погані слова в «потрібний» момент. Ось тут потрібно переходити до більш рішучих дій і почати вести мирні переговори, тобто пояснити малюку, що це дуже погані і образливі слова, які ніхто в родині не вимовляє. Карати не варто, це марно, таким чином можна лише добитися протилежного результату.
Ще один чудовий спосіб, щоб дитина перестала вимовляти погані слова – це просто навести приклад, вказавши на людину, яка для дитини дуже важлива і вважається для неї авторитетом. Тоді малюк навряд чи захоче розсердити свого кумира і лайливі слова зникнуть надовго з його лексикону.