Головна | ДІТИ → Як вибрати безпечну іграшку для дитини

Як вибрати безпечну іграшку для дитини

Як вибрати безпечну іграшку для дитини

Дітям подобаються нові яскраві іграшки, вони із задоволенням ними граються. Проте при виборі іграшок на першому місці завжди має бути безпека. Щороку тисячі дітей отримують травми, пов’язані з іграшками. Щоб уникнути нещасних випадків і не піддавати ризику здоров’я дітей під час ігор, дотримуйтеся наведених нижче рекомендацій.

Як запобігти травмам

Більшість дитячих травм, пов’язаних з іграшками, – це невеликі порізи, синці та забої. Проте іграшки можуть привести і до серйозних травм, аж до таких, що не сумісні з життям. Це відбувається, коли дітям дають іграшки, що не відповідають їхньому віку, або коли іграшки використовуються не за призначенням.

Поради при купівлі іграшки

10 порад, які допоможуть вам вибрати безпечну іграшку.

1. Прочитайте інструкцію, в якій написано, як використовувати іграшку і для дітей якого віку вона безпечна. Пограйте з дитиною і переконайтеся, що вона зрозуміла, як треба нею гратися.

2. Вибирайте великі іграшки з великими деталями (більшими, ніж рот дитини), щоб запобігти задухи.

3. Не варто купувати іграшки, що вистрілюють чимось в повітря: вони можуть спровокувати серйозні пошкодження очей або задуху.

4. Не купуйте гучні музичні іграшки, щоб не пошкодити слух дитини.

5. Вибирайте якісні м’які іграшки, які добре зроблені: всі частини і деталі міцно пришиті, шви не розходяться. Також на них повинна бути вказана можливість прання в пральній машині. Щоб уникнути задухи не варто вибирати іграшки з дрібними деталями або наповненням (невеликі горошини, гранули і т.п.). З цієї ж причини зніміть з іграшок шнурки, тасьми і стрічки.

6. Купуйте міцні пластикові іграшки, оскільки вироби з тонкого пластику можуть легко розбитися.

7. Не слід купувати іграшки з токсичних матеріалів, які можуть викликати отруєння. Переконайтеся, що в інструкції до іграшки написано «нетоксичний».

8. Не купуйте набори для хімічних дослідів дітям молодше 12 років. Вони можуть стати причиною пожежі або вибуху, а також містити небезпечні хімічні речовини. Переконайтеся, що дитина старше 12 років знає правила безпечної роботи з хімічними речовинами.

9. Електричні іграшки повинні бути сертифіковані (наприклад, у США це підтверджується наявністю знака «UL» – «затверджено»). Так що перевіряйте наявність відповідного знака на етикетці.

10. Будьте обережні при купівлі підвісних іграшок для дитячого ліжечка. Стрічечки або мотузочки, які звисають в ліжечко, повинні бути короткими (щоб уникнути задухи). Підвісні іграшки треба зняти з ліжечка, як тільки ваша дитина навчиться ставати на карачки.

Враховуйте вікові рекомендації

При купівлі іграшок звертайте увагу на вікові рекомендації, зазначені на етикетках. При складанні таких рекомендацій враховується наступне:
– безпечність іграшки (наприклад, відсутність дрібних деталей і небезпеки виникнення задухи);
– здатність дитини саме цього віку гратися даною іграшкою і розуміти, як її використовувати;
– потреби та інтереси дитини певного віку;
– інформація про іграшки, відкликані з ринку.

Іграшки можуть бути відкликані з ринку з різних причин, включаючи високий вміст свинцю, випадки дитячого травматизму, задухи і т.д. Якщо у дитини були іграшки, що містять свинець, проконсультуйтеся з педіатром з приводу здачі аналізу на підвищений рівень вмісту свинцю в крові.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля