Головна | ДІТИ → Як вибрати шкільну канцелярію

Як вибрати шкільну канцелярію

Як вибрати шкільну канцелярію

Сучасний вибір канцелярських товарів не може залишити байдужим ні школярів, ні їх батьків. Виробники проявили фантазію, врахували уподобання та інтереси сучасних дітлахів, перетворили канцелярію на предмет гордості школяра.

Нині мало яку дитину переконаєш використовувати в процесі навчання зошити з похмурою однотонною обкладинкою, ручки і олівці класичного дизайну, а домашні завдання записувати в щоденник традиційного оформлення. З обкладинок зошитів, альбомів, щоденників на нас дивляться герої мультфільмів та зірки шоу-бізнесу, ручки, олівці, ножиці, лінійки оформлені вигадливими аксесуарами, пластилін, фарби і маркери радують око самими строкатими відтінками, а шкільний рюкзак «екранізує» історію з казки. Товари ці найчастіше коштують недешево, а тому хочеться вірити, що ціна обумовлена якістю. Навіть у цьому випадку дорослим потрібно проявити інтерес до того, що вибирає дитина і подумати, чи не заподіє шкоди організму, що розвивається вибраний канцелярський предмет.

Орієнтуйтеся на придбання зошитів із цікаво оформленою обкладинкою, однак всередині вони повинні складатися з білого, але не білосніжного паперу, шорсткого, а не лощеного, з чіткими і в той же час приглушеними лініями – побоюватися в даному випадку потрібно подразнення зорової системи дитини.

Вибирати ручки потрібно такі, які не містять дрібних, відволікаючих увагу деталей, блискіток, напилення, ланцюжків. Практично купувати ручку розбірної конструкції, з прозорим корпусом, так дитина зможе відстежити, коли закінчується паста, а потім і замінити її. Ще одним корисним нюансом буде наявність у ручки прогумованого упору для пальців – це допоможе не напружувати руку при письмі, запобігатиме утворенню «натоптиша».

Маркери та фломастери, пластилін і клей, акварель і гуаш – це, мабуть, саме потенційно небезпечне канцелярське приладдя. Вони не повинні видавати надто сильний, їдкий аромат. Варто віддавати перевагу аналогам з більш природним, не занадто яскравим забарвленням. Пластилін не повинен бути занадто липким, пам’ятайте, що використовуючись багато разів, він стає чудовим середовищем існування для патогенних мікроорганізмів. Слідкуйте, щоб дитина мила руки кожного разу після занять з вище перерахованим приладдям.

Не поспішайте економити на цьому приладді – чим дешевше фломастер або клей, тим більш імовірно, що в його складі не просто хімія, а отруйна хімія. Якщо ви спостерігаєте у малюка погіршення самопочуття, млявість, запаморочення і тому подібні симптоми після використання таких аксесуарів, поспішіть виключити їх з його ужитку і звернутися до педіатра.

До лінійок, пензликів, лекал особливих вимог не пред’являється, але стежте, щоб дитина не взяла у звичку тягнути їх, як і ручки з олівцями, в рот. Це загрожує як порушенням прикусу, так і алергією, якщо при їх виготовленні використовувалися неякісні пластмаси.

Пенал повинен бути виготовлений з щільної якісної тканини. Краще вибирайте м’які моделі – вони не важкі, не створюють сильного шуму при падінні, зручні у використанні. Добре, якщо в пеналі кілька відділень.

Спровокувати алергію чи отруєння можуть всі канцелярські приналежності, включаючи обкладинки для книг і ластики. Виготовлення цієї продукції слабо контролюється на державному рівні, а тому прилавки магазинів повняться не завжди доброякісним асортиментом. Оскільки наївно вважати, що батьки кожну дрібницю поспішать віддати на експертизу, залишається наполягати на відстеженні стану дитини, що використовує цю продукцію. Нарівні з іншими факторами вона стає одним із тих, які впливають на загальний стан здоров’я дитини.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля