Головна | ДІТИ → Як вибрати шкільний рюкзак

Як вибрати шкільний рюкзак

Як вибрати шкільний рюкзак

Шкільний рюкзак – це невід’ємний аксесуар сучасного школяра. Вибирати атрибут його образу необхідно, звичайно ж, із самою дитиною. Під час «передшкільного» шопінгу функція школяра полягає в тому, щоб приміряти річ і оцінити її на предмет привабливості. Від того, чи сподобається дитині ранець, чи буде він їй зручним і практичним, частково залежить і враження від шкільних буднів. Функція батьків же полягає в тому, щоб вибрати максимально якісний продукт, звернути увагу на масу деталей, які в підсумку позначаться і на здоров’ї школяра.

Відомо, що у віці, який припадає на шкільні роки дитини, активно формується скелет і м’язовий каркас організму. У цей період, як ні в який інший, помилка в дотриманні «здорових» правил може дорого коштувати. У сучасних школярів у переважній кількості діагностуються порушення постави і викривлення хребта, ще в деяких випадках малюки зупиняються в рості, у них розвивається вегето-судинна дистонія і різні фізіологічні відхилення, а все через надмірні навантаження, як розумові, так і фізичні.

Нині рюкзаки коштують не дешево, а тому помилок у виборі краще не допускати, адже щорічну зміну рюкзака можуть дозволити собі не всі батьки, та й кількох місяців носіння неякісної речі може бути достатньо для погіршення здоров’я школяра.

На що ж потрібно звернути увагу, вибираючи рюкзак/ранець?

Вага та розмір

Рюкзак повинен бути не важким, але містким, при цьому «не перевищувати розміри дитини». За затвердженими на сьогоднішній день стандартам, сумарна вага рюкзака і його вмісту не повинна перевищувати 15% від ваги дитини. В ідеалі (плюс/мінус 0,5-1 кг) вага рюкзака в 1-4 класах становить 2 кг, в 5-8 класах – 3 кг, в 9-11 класах – не більше 5 кг. Насправді ж відбувається все з точністю до навпаки – першокласники ходять «нав’юченими осликами», а старшокласники вирушають до школи з одним лише конспектом.

У будь-якому віці (при величезному бажанні до 11 класу) школярам не рекомендується носити сумки на одне плече, у віці до 15 років це може негативним чином позначитися на поставі.

На етикетці рюкзаків від виробників, що стежать за якістю продукції, буде вказана вага порожнього рюкзака, вона не повинна перевищувати 1,1-1,2 кг.

Ортопедична спинка і щільне днище

На тій же етикетці має вказуватися, що спинка рюкзака є ортопедичною. Тільки носіння ортопедичного рюкзака може означати мінімальний ризик розвитку захворювань хребта, такий ранець може посприяти зміцненню спинної мускулатури за рахунок найбільш оптимального розподілу ваги всередині нього.

На дотик спинка повинна бути міцною і злегка прогинатися, такою, що фіксує хребет, часом з природними вигинами. Ширина ранця не повинна бути ширша плечей малюка.

Збираючи рюкзак, навчіть дитину складати більш важкі речі біля спинки рюкзака, щоб він не відвисав за рахунок неправильного розподілу ваги.

Лямки й ремінці – міцні і широкі

Лямки рюкзака повинні бути достатньо широкими (від 4 см), щоб не врізатися в плечі дитини. Вони ж повинні бути міцними, прошитими кількома рядками, і трохи м’якими. Обов’язково лямки повинні включати в себе елемент, що регулює їх довжину. Приміряючи рюкзак на дитину, зверніть увагу, щоб він не опускався нижче 5 см від талії, а в ідеалі він повинен доходити до талії або трохи нижче.

Якість тканини

Рюкзак повинен бути виготовлений з водонепроникної щільної тканини. Легкі забруднення повинні легко відтиратися, річ не повинна боятися частого прання, і не піддаватися деформації під час нього (тим більше рюкзак не повинен деформуватися під впливом його вмісту). Для дитини і її батьків не повинно ставати трагедією розлите питво або падіння рюкзака в калюжу.

Спинка рюкзака повинна бути оброблена повітропроникною сіткою, щоб не перешкоджати потовиділенню, сам рюкзак виготовлений, звичайно, з додаванням синтетичних матеріалів (для більшої міцності), але тканина повинна відповідати екологічним стандартам, про що також повідомляється в етикетці.

Світловідбиваючі смужки

Переважна кількість сучасних рюкзаків забезпечена такими. Це забезпечує безпеку дитини в темряві, наприклад, при перетині проїжджої частини. Наскільки б безпечним ви не знаходили шлях своєї дитини від школи до дому, але такий елемент не нашкодить, краще звернути увагу на його наявність.

Внутрішні кишені та інші відсіки

Звісно, рюкзак повинен складатися хоча б з декількох відсіків, а не являти собою єдиний мішкуватий простір і для книг, і для пеналів, і для бутербродів, і для мобільного телефону. Сучасні моделі зазвичай оснащені великою кількістю відділень: зверніть увагу на наявність двох основних відсіків, кишеньки для бутерброда і пляшки з водою, для мобільного телефону і маленьких кишеньок, можливо, зовні. Запитайте думку самого школяра, чи подобається йому, як будуть розташовуватися речі в його ранці.

Зверніть увагу на якість застібок, липучок, замків – все має бути міцним і зручним.

Купивши якісний рюкзак, приділіть час, щоб пояснити дитині деякі нюанси його використання. Наприклад, навчіть її носити рюкзак виключно на двох плечах і ні в якому разі не на одному.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля