Головна | ДІТИ → Як вибрати спортивну секцію для дитини

Як вибрати спортивну секцію для дитини

Як вибрати спортивну секцію для дитини

Фізична активність – невід’ємна складова дитячого розпорядку дня. Якщо в рік-два малюк поспішає обповзати і вивчити все своє житло, то до трьох-чотирьох років дуже доречно буде встановити компактний спортивний куточок, необхідно приділяти час прогулянкам з малюком і всіляко дозволяти йому вихлюпувати всю накопичену енергію.

Однак обмежуватися цим не варто, малюкові потрібно розвиватися фізично і починати ознайомлення з фізичною культурою краще не на шкільних уроках, а ще в дошкільному віці. Тим більше, корисно віддати дитину в секцію, коли вона вже стала школярем – краще пізно, ніж ніколи, а заняття спортом допоможуть уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, які виникають у школярів.

Літній час і пора канікул – найкращий час привчити свого малюка до нової активності. Погодьтеся, адже відвідування спортивних секцій додає організованості, дисциплінує, зміцнює здоров’я, захоплює. І нехай це заняття не на кожен день, але ви будете спокійні за свого малюка, знаючи, що кілька вечорів на тиждень він проводить з відчутною користю.

Вибір секції необхідно здійснювати, виходячи з інтересів дитини, а якщо конкретних бажань вона не висловлює, поспішіть відвести її на підходящу, на вашу думку, активність, але стежте за враженнями маленького спортсмена. Якщо секція йому не подобається, запитайте, що йому більше до душі – танці, гімнастика, боротьба, атлетика.

Важливим чинником є і вартість занять. Не поспішайте віддавати перевагу дорогим і іменитим секціям. Заощадити можна, зупинивши вибір на заняттях у скромному, але якісно обладнаному залі, з тренером, який приділяє увагу і розкриває потенціал кожної дитини.

Більше того, заняття спортом не обов’язково повинні проходити в спортивних секціях – навідавшись до спортивного магазину, ви можете придбати інвентар для самостійно організованої фізичної активності:

• Велосипед, ролики – зміцнюють серцево-судинну систему, також це спосіб позбутися від зайвих кілограмів для пухленького малюка.

• Бадмінтон, настільний або великий теніс – покращує зір, тренує концентрацію уваги. Регулярні заняття великим тенісом корисні для дихальної та серцево-судинної систем.

• Футбольний, баскетбольний, волейбольний м’ячі – такі спортивні ігри можуть бути освоєні як у дворі, так і в рамках спортивної секції. При системному і регулярному підході футбол, баскетбол і волейбол виправляють поставу, сприяють гарному росту, покращують координацію рухів, позбавляють від недолугості.

Вибір спортивних секцій, звичайно ж, не може обмежуватися футболом і великим тенісом. Запитайте свого малюка, чи буде йому цікаво ходити на:

• Художню гімнастику – виправляє плоскостопість, зміцнює зв’язки суглобів, тренує вестибулярний апарат.

• Акробатику – зміцнює стан імунітету, позбавляє від хронічних захворювань дихальної системи, профілактика серцево-судинних захворювань і проблем з опорно-руховим апаратом.

• Спортивно-бальні танці – зміцнюють серцево-судинну і дихальну системи, профілактика захворювань опорно-рухового апарату, формують правильну поставу, малюк навчиться висловлювати свої емоції в красивих рухах, навички знадобляться на практиці.

• Легку атлетику – зміцнює м’язовий корсет, позбавляє від вегето-судинної дистонії, покращує стан дихальної та серцево-судинної систем, підвищує витривалість організму.

• Плавання – корисний практичний навик, який стане в нагоді в житті і зміцнить здоров’я, а саме попередить захворювання хребта. Дитині, яка регулярно займається плаванням, не загрожує сколіоз, сутулість, міжхребетні грижі і зміщення хребців. Плавання розвиває мускулатуру і зміцнює дихання.

• Єдиноборства (рукопашний бій, дзюдо, карате) – зміцнюють зв’язки суглобів, розвивають гнучкість, витривалість, координацію рухів і, звичайно ж, характер.

• Фігурне катання – зміцнює імунітет, розвиває витривалість, покращує поставу і функціонування дихальної і серцево-судинної систем.

Дуже часто дітлахи висловлюють невдоволення тим розпорядком, який диктує їм необхідність відвідувати будь-які факультативи. Однак ті ж секції стають для малюка джерелом здоров’я, міцності духу, позитивних емоцій, тут зав’язується міцна дружба, часом виникають перші романтичні відносини.

Спортивна секція повинна бути обрана, виходячи з переваг дитини, її фізичних даних. Батькам потрібно пам’ятати, що спорт може бути і травматичним, однак співвідношення «шкода-користь» завжди переважує у бік останньої. Виховуйте свою дитину в дусі поваги до спорту і не виключено, що аматорське захоплення приведе її і в професійний спорт.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля