Головна | ДІТИ → Як вибрати стільчик для годування

Як вибрати стільчик для годування

Як вибрати стільчик для годування

Годувати малюка можна по-різному: на руках, за столом і навіть у ліжечку. Але навіщо мучити дитину, якщо сьогодні є такий чудовий винахід, як стільчик для годування. Він допоможе вам зробити процес годування легким і приємним. Та й маляті буде цікаво і комфортно. Давайте поговоримо про те, як вибрати стільчик для годування, щоб він подобався, не захаращував квартиру і служив, якомога довше.

Більшість молодих батьків починають підбирати «сидіння для годування» тільки-но карапуз навчився сидіти. І, мабуть, це правильно. Приблизно в 6-8 місяців дітки починають впевнено сидіти. Відповідно, надійні і безпечні батьківські руки прийшов час замінити не менш безпечним власним стільцем. І тут починаються муки вибору: адже хочеться, щоб стільчик був не тільки безпечним, але й функціональним та красивим.

Які бувають стільчики для годування

Високі стільчики для годування. Вони можуть складатися, в них може регулюватися висота сидіння і положення спинки, вони можуть бути оснащені додатковою стільницею (для малювання та ігор), коліщатками, чохол сидіння легко знімається і миється. Безсумнівним достоїнством таких стільчиків є їх надійність, стійкість і наявність ременів безпеки. «Мінуси», щоправда, також є: висота стільчика не дозволяє маляті самостійно сідати і вставати, а його безпечність провокує батьків довше залишати карапуза сидячим, тим самим зменшуючи його рухову активність.

Навісні стільчики. Такі стільчики кріпляться прямо до звичайних столів. Крім безумовних «плюсів» (економії місця і спільного прийняття їжі) подібні конструкції мають і недоліки. По-перше, в навісний стільчик дитину теж доведеться саджати дорослим. По-друге, кріпити такі стільці можна не до будь-якого столу: єдина опора в центрі або скляна стільниця є протипоказаннями до застосування навісних стільчиків. А по-третє, підрослому шибенику важко буде втриматися і не повисіти на стільці, а це розхитує кріплення і може бути небезпечним.

Стільчики-бустери. Вони кріпляться на звичайні стільці. Подібна конструкція не тільки дозволяє дитині їсти за одним столом з дорослими, але й не позбавляє її розвитку навичок «вставання» із-за столу.

Стільчики-трансформери. Це чудові стільчики, які можуть перетворитися при потребі в крісло-гойдалку, «коляску», ходунки або стіл зі стільцем. Зазвичай такі стільчики укомплектовані знімною стільницею і чохлом-сидінням. Плюси – очевидні. Мінуси таких стільчиків в тому, що вони важчі за більшість інших моделей та й коштують значно дорожче.

На що варто звертати увагу

Так, на що ж, насправді, варто звернути увагу при виборі стільчика для годування? Звичайно, на його безпечність: якісні матеріали, нетоксичні лаки і фарби, надійність кріплення деталей і наявність ременів безпеки, – ось те, що дозволить батькам спокійно довірити своє чадо новому придбанню.

Наступний момент – наявність вільного місця в квартирі. Якщо життєвий простір молодої сім’ї і так обмежений ліжками, шафами та кріслами, то громіздкий стільчик буде тільки заважати. У цьому випадку варто звернути увагу на складні і підвісні стільчики. Ну а якщо батьки знають, що стільчик для годування буде постійно переміщатися по квартирі, варто звернути увагу на такі додаткові опції, як ручки для перенесення і коліщатка.

Важливим є і комфорт. Добре, коли спинка стільчика може міняти кут нахилу, як у гарній колясці (сидячи, напівсидячи, напівлежачи); коли сидіння і підставку для ніг можна регулювати по висоті; коли є зручний знімний столик, який легко миється.

І нарешті, функціональність: сьогодні стільчик для годування можна поєднати із чим завгодно: кріслом-гойдалкою, спальним місцем та навіть горщиком. Варто уважно розглянути варіант стільчика-трансформера, що перетворюється на стіл зі стільцем. Але не завжди цей варіант буває вдалим.

Критерії вибору

• Стільчик для годування повинен бути стійким.
Якщо модель оснащена коліщатками, перевірте механізм їх фіксації. Якою б стабільною не була конструкція стільчика, дитину не можна залишати в ньому одну без нагляду.

• Ремені безпеки краще п’ятиточкові.
Активних малюків треба обов’язково пристібати ременями. П’ятиточковий ремінь фіксує пояс, ніжки і плечі дитини.

• Практичнішими є чохли з клейонки.
Тканинний матеріал доведеться кожного разу прати, плюс мити стільчик. З клейонкою досить протерти чохол.

• На стільниці бажана наявність невеликих бортиків.
Пролита рідина на такому столику затримається, не виллється відразу на підлогу. Якщо ви збираєтеся за стільчиком проводити заняття для дрібної моторики (пересипати крупу), бортики стануть вам просто необхідні.

• Стільниця може мати кілька положень фіксації – ближче, далі від дитини.
При годуванні малюка садять впритул до столу, а коли він грається, трохи відсувають стільницю.

• Якщо купити стільчик для годування занадто яскравого відтінку, очі дитини будуть відчувати зайву напругу.
Увага малюка має бути зосереджена або на ложці з тарілкою, або на цікавих іграшках. Вибирайте спокійні кольори – зелений, блідо-рожевий, блакитний.

• Підставка для ніг повинна регулюватися по висоті.
Неприпустимо, щоб ніжки дитини вільно бовталися. Опора забезпечує правильне формування постави.

• Якщо малюк отримує прикорм, але сидить не зовсім впевнено, краще вибрати варіант стільчика для годування з декількома положеннями спинки.
Можна годувати дитину напівлежачи, доки вона не буде сидіти самостійно.

• Краще купити стільчик для годування з механізмом складання.
Практично всі нові моделі зручно розміщувати в маленькій кухні, склавши конструкцію і прибравши в недоступне для дитини місце.

• Перевірте, чи немає гострих кутів, нерівностей на столику і стільчику.
Шкіра дитини дуже ніжна, навіть невелика задирка може серйозно її поранити.

• Купувати стільчик для годування краще у дитячих спеціалізованих торгових центрах або в надійних інтернет-магазинах.
Вимагайте гігієнічний сертифікат на товар. Малюк буде проводити на стільчику досить довгий час, тому якість і безпека – головні критерії вашого вибору.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля