Головна | ДІТИ → Як виховати дитину доброю і чуйною

Як виховати дитину доброю і чуйною

Як виховати дитину доброю і чуйною

Сучасні молоді люди відрізняються примхливістю, неслухняністю, небажанням працювати і любов’ю до грошей. Люблячі батьки, дивлячись на таку молодь, часто ставлять перед собою питання, як зробити зі своєї дитини добру і чуйну людину.

Зробити свою дитину доброю здавалося б, просто, але насправді це не так. Батькам треба для цього докладати чималі зусилля. Поняття «доброта» і «щастя» відносні. Для однієї людини доброта – це турбота про своїх батьків, для іншої – це щедрість, третя вважає доброю справою організацію притулку для бездомних тварин. Одна людина вважає себе щасливою, підкоривши гірський пік, інша – купивши квартиру або машину.

Дбайливі батьки, передусім, повинні для себе визначитися, що означає поняття «добра людина». Можна скласти для себе пам’ятку, записавши свої поняття доброти.

Батьки повинні розуміти, що дитина у віці від одного і до п’яти років не розуміє словесного пояснення, а лише копіює дії батьків. У цей період батьки – абсолютні авторитети для своїх дітей. З цієї причини батьки мають великий вплив на свою дитину.

Що треба зробити батькам? Передусім, стати для своїх малюків ідеалом добра. Батькам не слід забувати, що незабаром може настати момент, коли авторитетами для дитини стануть кіногерої або однолітки. Ваш авторитет буде на задньому плані. Батьки в цьому випадку повинні докладати немало зусиль, щоб відповідати ідеалам доброти, які ви виховуєте в дитині.

Якщо ви бажаєте виховати дитину доброю, то не повинні заохочувати егоїзм малюка. Егоїзм властивий майже кожній маленькій дитині. Не варто привчати малюка до щоденних подарунків. Ті батьки, які дуже багато працюють, намагаються компенсувати подарунками дефіцит своєї уваги. Не слід пов’язувати вручення подарунка з таким поняттям, як любов мами чи тата. Нехай ваша дитина зрозуміє, що дарувати набагато приємніше, ніж отримувати подарунок. Плануючи купівлю для своєї дитини дорогої іграшки, попросіть її подарувати свою колишню іграшку нужденній дитині. Нехай вона вибере сама таку іграшку.

Купуючи дитині солодощі, поговоріть з нею про те, що вона повинна поділитися ними з дітьми, що грають з нею у дворі.

Можна розповідати або читати дитині казки про доброту. Щоб виховати в дитині доброту, завжди беріть участь в житті малюка, пізнавайте разом з ним світ, який вас оточує. Розповідайте дитині про взаємини людей, про їх взаємну підтримку. Виховуйте у своїй дитині любов. Пройде немало часу, і ви будите пишатися доброю і чесною людиною, яку самі виховали.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля