Головна | ДІТИ → Як заспокоїти дитину і полегшити її біль при кольках

Як заспокоїти дитину і полегшити її біль при кольках

Як заспокоїти дитину і полегшити її біль при кольках

Ось кілька порад, що допоможуть вам заспокоїти дитину і полегшити її біль при кольках. Це зовсім не означає, що з першої спроби ви навчитеся справлятися з кольками, але терпіння і досвід допоможуть зрозуміти, що підходить і допомагає саме вашому малюкові.

• Сповийте малюка у велику тонку пелюшку (попросіть вашу медсестру чи педіатра показати, як робити це правильно), це дозволить йому відчувати себе в безпеці.

• Візьміть дитину на руки, тримайте її на лівому боці (це покращує роботу травної системи) або притисніть животиком до себе. При цьому м’яко погладжуйте по спинці. Але пам’ятайте, укладати дитину спати в її ліжечко необхідно тільки на спину.

• Увімкніть так званий «білий шум». Рівномірні, монотонні звуки, наприклад, гудіння вентилятора, зволожувача, шум пухирців повітря від роботи компресора в акваріумі, запис звуків серцебиття і т.д. допоможуть дитині заспокоїтися – вони схожі на звуки, які вона чула, будучи в утробі мами.

• Носіть малюка в спеціальній сумці для перенесення, слінгу або просто качайте його. Це «нагадає» йому ритмічні качальні рухи в утробі матері.

• Не перегодовуйте дитину, це може провокувати кольки. Пам’ятайте, що між годуваннями повинно пройти не менше 2-2,5 годин.

• Запропонуйте дитині соску-пустушку, якщо час годування ще не настав. Багато малят заспокоюються при ссанні.

• Змініть раціон харчування, це також може зменшити кольки.
– Якщо дитина на грудному вигодовуванні, спробуйте змінити свою дієту. Зменшіть кількість молочних продуктів і кофеїну. Спостерігайте за реакцією дитини: якщо вона не стане спокійнішою після змін, поверніться до свого звичайного раціону. Деяким годуючим мамам допомагає виключення прянощів або продуктів, що викликають підвищене газоутворення (капуста, цибуля і т.д.), але поки що це науково не доведено.
– Якщо дитина на штучному вигодовуванні, обговоріть з педіатром доцільність зміни суміші. У деяких випадках це допомагає.

• Ведіть щоденник малюка. Записуйте все: скільки він спить, не спить, їсть, плаче і т.д. Поспостерігайте і проаналізуйте, з чим пов’язаний плач – з годуванням, зі сном? Обговоріть ситуацію, що склалася з педіатром.

• Обмежте денний сон до 3 годин на день. Вночі, якщо годуєте дитину або міняєте їй підгузки, намагайтеся робити це в спокійній обстановці – не вмикайте яскраве світло і джерела шуму (наприклад, телевізор).

Важлива інформація для матусь і татусів

Якщо ви відчуваєте, що перебуваєте на межі нервового зриву і можете почати кричати чи плакати, покладіть дитину в ліжечко або в інше безпечне місце і відпочиньте. Попросіть когось із членів родини або друзів ненадовго доглянути за дитиною. Вам необхідний час для себе, хоча б година, щоб відпочити і набратися сил. Пам’ятайте: НІКОЛИ не трусіть дитину.

Покладіть дитину в ліжечко на 10 або 15 хвилин. Переконайтеся, що з дитиною все гаразд, вона не голодна, не відригнула, і у неї сухий підгузок. Якщо вона продовжує плакати, нічого страшного в цьому немає. Іноді вам і дитині потрібен відпочинок.

Якщо у вас депресія і вам складно впоратися зі своїми емоціями, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля