Головна | ДІТИ → Як зміцнити імунітет дитини або зима без хвороб

Як зміцнити імунітет дитини або зима без хвороб

Як зміцнити імунітет дитини або зима без хвороб

Імунна система влаштована таким чином, що постійно обмінюється інформацією з мозком, нервовою і лімфатичною системами. Що їсть дитина, як часто вона буває на свіжому повітрі, наскільки добре відпочиває і в якому настрої перебуває більшу частину часу – все це дійсно важливе для неї.

Загартовування відіграє у справі покращення імунітету і протистояння природних сил організму захворюванням найважливішу роль: одного разу досягнувши успіху в боротьбі з недугою, організм «запам’ятовує» цей досвід назавжди, а значить стає сильнішим. Саме тому загартовуватися треба з дитинства, і робити це можна в повсякденному житті – без праці і навіть граючись.

Контраст температур

У холодну пору року частіше готуйте дитині гарячу ванну – із задоволенням плескаючись в ній, пірнаючи і виринаючи, вона переживає своєрідні «мікрошоки» від швидкої зміни тепла та холоду. Це не шкодить їй, однак вчить нервові закінчення шкіри максимально швидко реагувати на зміну зовнішньої температури. Але стежте за протягами – їх не повинно бути у ванній кімнаті.

Сауна

Подразнення шкіри зміною прохолоди і спеки стимулює вироблення імунних частинок. Почніть з нижньої сходинки парної, нехай дитина перебуває там 3-5 хвилин, спітнівши. Допоможіть їй змити піт ледь теплою, але не крижаною водою. Поступово збільшуйте час перебування в парній і температуру впливу, а душ робіть прохолоднішим.

Провітрювання

Зимове пересушене батареями опалення повітря в квартирі зневоднює слизову, яка захищає організм від сезонних вірусів, особливо вразливими стають діти. Фахівці рекомендують підтримувати температуру на рівні 23-24°С. Якщо система опалення у вашій квартирі регулюється, зробіть повітря в спальні ще більш прохолодним – близько 19°С. І капітально провітрюйте кілька разів на день, повністю відчиняючи вікна на декілька хвилин – відкритої кватирки для якісної заміни висушеного повітря свіжим недостатньо.

Чисті руки

Привчіть дитину мінімум тричі на день ретельно мити руки – на думку фахівців, це на 50% знижує ризик зараження.

Тютюновий дим

Пасивне куріння згубно впливає на захисні сили організму і особливо швидко та підступно підриває можливості дитячого імунітету. Не куріть вдома самі і не дозволяйте стороннім курити поблизу вашої дитини.

Ванночки для ніг

Якщо дитина змерзла під час прогулянки, прийшовши додому без зволікання занурте її ноги в гарячу ванночку з екстрактом евкаліпту. Це прискорить кровообіг в кінцівках і в горлі, змусивши відступити застуду, що починається.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля