Головна | ДІТИ → Як зробити дитячий відпочинок здоровим і безпечним

Як зробити дитячий відпочинок здоровим і безпечним

Як зробити дитячий відпочинок здоровим і безпечним

Здоров’я дітей влітку вимагає особливої уваги. Де б ваша дитина не відпочивала: на морському березі, в лісовій зоні, у бабусі чи просто в міській квартирі, існують певні дрібні небезпеки, які можуть не лише зіпсувати настрій під час відпочинку, а й позначитися на самопочутті дитини в цілому.

Основні небезпеки

В залежності від того, в якому середовищі знаходиться ваша дитина і наскільки активно вона себе проявляє, її можуть підстерігати наступні неприємності:
Пісок в очах
90% ігор на пляжі – це ігри з піском і на піску. Для маленьких очей небезпечна навіть одна піщинка. Відразу з’являється почервоніння, сльозотеча і біль.
Пітниця
Пітниця з’являється у малюків у разі перегріву. Потовиділенню заважає теплий шар одягу чи занадто жирний крем.
Сонячний опік
У спекотні літні дні ми з радістю пропонуємо своє тіло сонячним променям. Але в останні роки сонце гріє невблаганно і по нашій необережності практично за пару миттєвостей може залишити на ніжній дитячій шкірі замість золотистої засмаги хворобливі опіки.
Укачування в дорозі
Поїздка на море може дуже ускладнитися, якщо у вашого малюка надто чутливий вестибулярний апарат. Лікарі вважають, що це проблема спадкова.
Укуси комах
Без настирливого дзижчання комарів не проходить жодний літній вечір.
Короста
Збудниками захворювання є мікроскопічні кліщі. Дитина може розчухати шкіру до відкритих ранок. Другий симптом хвороби – червонуватий, ледь помітний висип в ніжних і чутливих місцях: між пальчиками, в ліктьових згинах, під колінами і вухами.
Екзема
Незважаючи на таку кількість фруктів, ягід, овочів, як би не перестаратися! Адже в такому випадку на шкірі з’являться почервоніння і вона стане лущитися. Це прояв діатезу.

Перша допомога

При попаданні піску в очі потрібно відразу ж промити їх чистою водою (не річковою і не морською), промокнути серветкою від зовнішнього куточка до внутрішнього. Вже вдома закапати в кожен око по краплі 30% розчину альбуциду.
Кращий спосіб позбутися від пітниці – це провітрювання. Нехай малюк якийсь час побуде голеньким. Купайте його у відварі ромашки і череди. Ці трави підсушують шкіру і запобігають запаленню.
Щоб дитина не отримала сонячного опіку, надягайте на неї футболку. Нехай вона навіть купається в ній. Перед виходом з дому змащуйте її сонцезахисним кремом із фактором захисту не менше 30. Якщо все ж таки не вгледіли, терміново вживайте заходів. Ніякого вазеліну, кефіру і препаратів, що містять спирт! Збризкуйте шкіру прохолодною водичкою, щоб зняти печіння, а потім добре обробіть протиопіковими препаратами.
Якщо вашу дитину укачує, то допоможуть таблетки від укачування, які вона повинна випити за декілька годин до поїздки і кілька разів під час неї (при тривалій подорожі). Малюк повинен сидіти за напрямом руху. У салоні повинно бути свіжо й провітрено.
Комах відженуть запахи ефірних олій евкаліпту чи гвоздики. Капніть їх малюкові на зап’ястя, і жоден комар не поткнеться. Якщо все ж таки вкусив, змастіть місце укусу тією ж ефірною олією чи харчовою содою.
Від коростяного кліща вам напевно стане в нагоді спеціальна мазь: 10% бензилбензоат чи 60% натрію тіосульфат. Їх готують в аптеці за рецептом. Мазь краще наносити перед сном – так вона діятиме тривалий час, і малюка не потривожить свербіж під час сну. Мазь потрібно ретельно втирати в шкіру, причому обробляти потрібно велике місце навколо пошкодженої ділянки, щоб кліщ не переміщався. Кожен день міняйте дитині натільну і постільну білизну. І вже через тиждень малюкові буде значно легше, а через два він одужає зовсім.
Не забувайте, що найпотужніший алергенний потенціал у плодів яскравого кольору. Якщо проявився діатез, дайте малюкові антигістамінний засіб. А шкіру змащуйте кремом, щоб не лущилася.
А щоб в перші дні на морі ваша дитина не захворіла ГРЗ чи ГРВІ, почніть підготовку до морського сезону заздалегідь. Використовуйте загартовуючі процедури, обливайте ніжки дитини прохолодною (не холодною) водою, залишайте на ніч відкриту кватирку, зробіть самостійно доріжку здоров’я. Доріжка здоров’я – це декілька подушечок, наповнених різними матеріалами – камінчиками, крупою, піском. Нехай після сну чи до нього дитина декілька разів пройдеться по доріжці босими ногами – такий масаж буде впливати на різні точки в стопі і покращувати здоров’я малюка.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля