Головна | ДІТИ → Яким повинен бути сніданок школяра

Яким повинен бути сніданок школяра

Яким повинен бути сніданок школяра

Для того щоб дитина максимально комфортно почувала себе в школі, потрібно подбати не тільки про наявність всіх необхідних атрибутів, про її правильний психологічний настрій, про інтелектуальний розвиток, а й про те, щоб збільшені навантаження не підірвали здоров’я малюка.

Основою основ здоров’я дитини є правильне харчування, без якого їй складно буде витримувати шкільне навантаження, а недотримання режиму загрожує виникненням захворювань ШКТ.

Дієтологи звертають увагу батьків на важливість такої складової правильного харчування як сніданок. На жаль, велика кількість дорослих спромагаються допускати помилки у власному сніданку, пропускати його або задовольнятися ранковою кавою. Обумовлені вони найчастіше не тільки високою зайнятістю, а й несформованою звичкою їсти вранці. Ті ж, кого батьки зі шкільних років навчили це робити, а в підлітковому віці пояснили значення цієї дії, знаходять вранці такий дорогоцінний час на правильний сніданок.

Зацікавити

Першокласнику не має сенсу розповідати, навіщо його організму потрібна «ранкова підзарядка», марно пояснювати який продукт чим насичує організм. Організуйте сніданок малюка так, щоб йому було смачно і цікаво це їсти. Якщо ваша дитина відмовляється їсти сніданок, справа не у відсутності звички або нездатності організму приймати з ранку їжу. Здорова дитина обов’язково поснідає, якщо батьки покажуть їй позитивний приклад і якщо запропонують їй цікаву подачу смачної страви.

Перетворіть сніданок у добру традицію, коли родина збирається за спільним столом і нехай у легкій метушні, але проводить час разом, ділиться планами на прийдешній день. За таких обставин школяр неодмінно складе вам компанію.

Наситити

Сніданок обов’язково повинен бути ситним (до 25% добової норми калорій), смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, злакові хлібці, мед), які роблять можливим розумове навантаження. Зростаючому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварена на пару риба). Білки прискорюють розумові процеси і надають збудливу дію на мозок. Щоб у малюка була хороша пам’ять, необхідно подбати про надходження в організм вітамінів групи В (волоські горіхи, морква), а дефіцит заліза може відбитися у швидкій стомлюваності, щоб уникнути цього включайте до сніданку яблука і сухофрукти.

Сніданок повинен бути цікаво обіграний. Вранці може не знайтися часу на вигадливе викладання салату, але нехай сніданок поєднує в собі кілька текстур і кольорів. Балуйте смак дитини, намагайтеся протягом одного тижня не повторювати ранковий набір продуктів.

Нагадати про дім

Дуже правильно включати в режим дитячого харчування так званий ланч. Це легкий перекус, найчастіше на нього і розрахована довга перерва після другого (в деяких школах після третього) уроку. Це повинен бути «сухий пайок», найкраще приготований маминими руками. Психологи стверджують, що в цьому перекусі закладено не тільки джерело сил і енергії, але і якесь психологічне підґрунтя. Приготований мамою бутерброд нагадає малюкові про будинок, подумки зігріє.

Домашній бутерброд неодмінно повинен включати в себе булочку з маслом і скибочкою відвареного або запеченого м’яса (уникайте заводських ковбас і копчених баликів). Доповніть бутерброд скибочками овочів або листом зеленого салату, обов’язково супроводьте «сухий пайок» упаковкою соку або пляшкою мінеральної води без газу. Альтернативою бутерброду можуть стати сезонні фрукти, вафлі, зефір, невелика порція чорного шоколаду і т.п.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля