З якого віку можна відпускати дитину?
Деякі діти готові до табору вже в 7 років, проте психологи рекомендують відправляти дітей не раніше 8 років. Тут слід враховувати особливості кожної дитини: є «домашні» (чутливі і прив’язані до дому) діти, які не готові до поїздки і в 10-12 років.
Підготовка до поїздки
Від’їзд до табору не повинен збігатися з такими стресовими ситуаціями в родині, як розлучення батьків чи поява нового малюка. Виняток може бути тільки тоді, коли дитина сама дуже хоче поїхати.
Якщо дитина вагається, то розкажіть їй про те, як цікаво буде в таборі. Адже саме там багато дітей освоюють нові захоплення: гру на гітарі, в шахи, бісероплетіння і т.д.
Ніколи не відправляйте дитину в табір насильно!
Скільки триває адаптація?
Адаптація до нових умов може тривати близько тижня (в середньому 2-4 дні). Саме в перші дні діти найчастіше телефонують додому. Найпоширеніші скарги: нудно, їжа несмачна, з погодою не пощастило, не виходить подружитися…
Іноді діти просять забрати їх додому. При цьому важливо правильно оцінити ситуацію:
– з одного боку, не піддатися песимістичному настрою дитини (в перший час на новому місці завжди непросто);
– з іншого, якщо у дитини серйозний стрес (наприклад, її не приймають до колективу, а давати відсіч вона не вміє), то потрібно її забрати.
Розкажіть, як знайомитися
Порадьте дитині по приїзду чи ще в дорозі з ким-небудь познайомитися. Найпростіші та найдоступніші запитання при першому знайомстві:
– «Мене звуть Сашко. А тебе як?»;
– «З якого ти міста?»;
– «Чим захоплюєшся?».
Вперше відправити в табір дитину краще разом з нерозлучним другом чи подругою: їм буде комфортніше, а вам – спокійніше.
Збирайте речі разом
Речі до табору збирайте разом: нехай дитина обере одяг, який подобається їй, а не вам. У неї є улюблені джинси, кеди, талісмани, книги і журнали? Нехай візьме з собою все, що зробить її відпочинок комфортним. Важливо також, щоб дитина добре орієнтувалася в своїй сумці: могла самостійно скласти і розкласти речі.
Ближче до міста
На перший раз виберіть табір ближче до міста, щоб було зручніше відвідувати дитину. Обіцяйте їй дзвонити якомога частіше, забезпечивши самим простим мобільним телефоном.
Пріоритети при виборі табору
При виборі табору врахуйте, що умови проживання – це не основне: в кімнаті дитина буде проводити дуже мало часу. Весь інший час поруч з нею повинні знаходитися висококласні фахівці, завдання яких – забезпечити якісний відпочинок і дозвілля вашій дитині. А це найголовніше!
Дитину можна відпускати до табору, якщо вона:
– із задоволенням спілкується з оточуючими;
– швидко знаходить спільну мову з однолітками;
– самостійна (може одягтися, взутися, поїсти);
– може знайти вихід з конфліктної ситуації;
– не сильно сумує за домом.