Головна | ФІНАНСИ → Куди вкласти гроші

Куди вкласти гроші

Куди вкласти гроші

Кожен із нас хоче влаштувати своє життя якнайкраще: забезпечити всім необхідним себе і свою сім’ю. Вважається, що саме гроші дозволяють багато чого досягти. І якщо у вас з’явилися «зайві» гроші, потрібно вирішити, куди їх вкласти, щоб вони були в повній безпеці, а ще краще, принесли додаткові прибутки.

Сьогодні існує чимало способів вкладення грошей, в цей перелік входять банківські вклади, акції, купівля дорогоцінних металів або нерухомості та багато інших. Тому давайте розглянемо основні варіанти, куди вкласти гроші, щоб вони принесли тільки користь.

Купівля і продаж валюти

Вирішуючи, куди вкласти гроші, деякі вдаються до досить старого способу інвестицій: купівлі і продажу валюти. Можливо, раніше цей спосіб і приносив якісь доходи, але на сьогоднішній день дуже важко знайти стабільну валюту, її вартість постійно змінюється. Тому міняючи одну валюту на іншу, ви ризикуєте втратити частину грошей.

В наш час існують більш стабільні способи, куди вкласти гроші, ніж купівля і продаж валюти. Не варто вибирати даний спосіб вкладення як основний.

Банківські вклади

Банківські вклади дуже популярні на сьогоднішній день. Для того щоб одержувати доходи, необхідно вибрати банк, що пропонує найбільш вигідні умови по вкладах, прийти до нього і укласти договір. Після цього ви будете отримувати дивіденди – відсоток від вашого вкладу, заявлений банком.

Якщо ви зважилися вкласти гроші в банківський вклад, необхідно врахувати деякі важливі моменти. У першу чергу переконайтеся, що банк, обраний вами, реально існує. У наш час є чимало шахраїв, які шукають будь-які шляхи заробітку. Тому варто зупинитися на такому банку, який всім добре відомий і має позитивні відгуки клієнтів.

Додатковим критерієм надійності банку є його присутність в державній системі страхування вкладів. Це означає, що якщо з банком щось станеться, вам повернуть хоча б частину вкладеної вами суми грошей.

Особливу увагу також варто звернути на умови вкладу: яка процентна ставка, терміни вкладу, мінімальний розмір внеску, валюта, умови розірвання договору і т.д. Врахуйте, що чим на більший термін ви збираєтеся вкласти гроші, тим більшим буде відсоток, який ви отримаєте. Як правило, терміни внеску бувають від місяця до кількох років. Також заздалегідь довідайтеся, чи зможете ви знімати або додавати гроші на рахунок і як це буде впливати на ваші дивіденди.

На сьогоднішній день банки мають багато офісів в різних містах і власні сайти для інформування клієнтів. Тому якщо у вас з’являться якісь питання, ви зможете без особливих зусиль отримати необхідну інформацію.

Основні переваги банківських вкладів:
• Невелика сума вкладу.
• Простота відкриття рахунку.
• Гарантія доходів, якщо ви приймете до уваги все вищесказане.
• Можливість застрахувати внесок.

Основні недоліки банківських вкладів:
• Невеликий дохід (низька процентна ставка), тому даний спосіб вкладення грошей не допоможе вам заробити. Більшість користуються даним способом для збереження грошей.
• Умови розірвання договору до закінчення вкладу. Якщо вам знадобиться зняти гроші до закінчення терміну вкладення, скоріш за все вам виплатять менші відсотки або взагалі нічого не виплатять, тому якщо ви зважилися вкласти гроші в банківський вклад, заздалегідь обговоріть це питання.

Купівля акцій

Інвестиції в акції – досить популярний спосіб, куди вкласти гроші, особливо в європейських країнах. Для того щоб вкласти гроші в акції, необхідно вибрати компанію і придбати її акції, з яких вам буде нараховуватися прибуток.

Акція, або цінний папір, це документ, який підтверджує, що ви є власником деякої частини компанії. Всі акції ділять на два основних види: прості та привілейовані.

Переважна більшість компаній пропонують придбати саме привілейовані акції, за якими ви будете отримувати більш-менш стабільний дохід, але вирішувати питання, пов’язані з управлінням компанії ви не зможете.

Звичайні акції не так часто зустрічаються, їх власники отримують нефіксовані дивіденди, але при цьому вони можуть брати участь в управлінні компанією в межах своєї відсоткової частки.

Отже, якщо на запитання, куди вкласти гроші, ви вирішили відповісти покупкою акцій, вам варто врахувати деякі важливі моменти. Найважливішим буде вибір надійної компанії, у якої ризик збанкрутувати мінімальний.

Основні достоїнства акцій:
• Порівняно невелика сума, необхідна для покупки акцій.
• Досить високий рівень доходу.

Основні недоліки акцій:
• Для успішного маніпулювання акціями необхідно добре уявляти собі, що таке ринок акцій і як з ним працювати. Зараз є чимало програм, що дозволяють відслідковувати ситуацію на ринку акцій, або ви можете найняти брокера, який буде вам допомагати, з урахуванням того, що йому буде відходити певний відсоток.

Вкладення грошей у ПІФи

ПІФ або пайовий інвестиційний фонд також має деяку популярність. Як вкласти гроші в ПІФ? Потрібно вибрати керуючу компанію, яка займається колективним інвестуванням коштів своїх вкладників в нерухомість, акції і т.д.

Якщо ви хочете зупинитися на даному способі вкладення грошей, зверніть особливу увагу на вибір керуючої компанії, тому що рівень і стабільність ваших доходів залежатиме виключно від неї. Але з іншого боку, вам не потрібно буде самим розбиратися у всіх тонкощах, куди вкласти гроші, щоб заробити.

Купівля дорогоцінних металів

Купівля дорогоцінних металів є одним з непоганих способів вкладення грошей, це пов’язано зі стабільно зростаючою вартістю дорогоцінних металів. Для того щоб скористатися даними способом, потрібно купити злиток або вироби з платини, золота чи срібла, які в подальшому можна буде продати за більшу вартість.

Якщо ви купуєте злиток у банку, у вартість також увійде податок на додаткову вартість. А ще можна купити золоті або срібні монети в банку, цінність яких з часом також зросте.

Не рекомендується вирішувати питання, куди вкласти гроші, купівлею виробів з дорогоцінних металів. У магазині ви купуєте золото або срібло не тільки за їх вартість, в ціну також включена робота майстра. Якщо ви вирішите продати виріб з дорогоцінного металу, існує висока ймовірність того, що ви зможете отримати гроші тільки за вартість металу. Тому краще всього купувати монети або злитки.

Вкладення грошей у нерухомість

Вкладення грошей у нерухомість є найкращим варіантом на сьогоднішній день, якщо у вас, звичайно ж, є гроші на купівлю квартири. Ціни на квадратні метри постійно зростають, тому можна буде непогано заробити, продавши куплену квартиру через декілька років, або можна здавати квартиру і отримувати постійний дохід.

Також дуже прибутковим буде придбання житла за кордоном, оскільки в більшості країн ціни на квартири досить стабільно ростуть.

Ринок Форекс

Даний спосіб, куди вкласти гроші, полягає в продажу та купівлі валюти. Напевно і ви чули про валютний ринок Форекс, який дуже розрекламований в різних ЗМІ, особливо в Інтернеті.

Реклама обіцяє, що ви зможете стати успішним трейдером і заробляти на цьому чималі гроші. Можливо, тут є частка істини, але тільки в тому випадку, якщо ви реально в цьому розбираєтеся. Великі доходи отримують лише 10% трейдерів.

Якщо вам цікавий даний варіант вкладення грошей, ви можете спробувати відкрити навчальний рахунок, на якому можна потренуватися без втрати грошей, а лише потім відкрити реальний.

Вкладення грошей в стартап проект

Якщо ви хочете вкласти гроші в бізнес, але не готові самостійно ним керувати, можна стати спонсором та інвестувати який-небудь проект, який вам здається успішним.

Даний спосіб не є дуже популярним, але вважається досить прибутковим, якщо, звичайно ж, ви знайдете такий проект, який реально стане успішним у майбутньому.

Інвестиції в якість життя

Навіщо люди хочуть заробити більше грошей? Щоб підвищити якість свого життя. Причому, варто відзначити, що ці гроші обов’язково окупляться. Тому можна вкласти гроші в поліпшення свого здоров’я, що допоможе підвищити вашу працездатність, у власну освіту, що підвищить вашу кваліфікацію і дозволить більше заробляти, або у відпочинок, що також важливо для підтримки власного здоров’я.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля