Головна | ФІНАНСИ → Причини відмови банків у видачі кредиту

Причини відмови банків у видачі кредиту

Причини відмови банків у видачі кредиту

Прийнято вважати, що банки, які видають споживчі кредити і не вимагають при цьому нічого під заставу, звертають увагу тільки на фінансову забезпеченість прохача в борг. Але не все так просто! Яким повинен бути «ідеальний» позичальник в розумінні кредиторів?

Ідеальний клієнт

За опитуваннями банкірів, це чоловік або жінка старше 25 років, які мають стабільне джерело доходу, хорошу освіту, постійну і добре оплачувану роботу, сім’ю і дітей, а також будь-яку власність.

Особистісні характеристики клієнта, які можуть вплинути на видачу йому кредиту:
– вік;
– сімейний стан;
– освіта;
– професійний статус.

Вік – перешкода
Банки воліють видавати кредити людям середнього віку – 25-45 років. У крайності – любов до молодих клієнтів або пенсіонерів – впадають лише одиниці.

Сім’я – святе!
Сімейний стан позичальника та наявність у нього дітей – безсумнівний «плюс» для більшості банків. І це зрозуміло: адже, якщо людина обзавелася сім’єю і дітьми, вона навряд чи стане ризикувати, вибираючи важкий для себе кредит. Правда, дітей бажано мати не більше 2-х (причому старше 3-х років), а дружину – яка працює. Адже малі діти і дружини-домогосподарки банкірами сприймаються як утриманці, що не красить фінансовий вигляд громадянина.

Вища освіта
Це чи не обов’язкова вимога до позичальників! Причому бажано мати корочку з престижною спеціальністю.

Стаж
У всіх банках цікавляться трудовим стажем. На останньому місці роботи він повинен бути не менш як півроку. Фахівців, не бажаючих рухатися вгору по кар’єрних сходах, банкіри не жалують: пасивність може перешкодити в пошуках нової роботи у разі безробіття.

Краще – гроші!
Загалом, особисті досягнення та якості можуть стати підставою для отримання кредиту. Але спокушатися не варто. Адже кожному банку потрібно одне – вчасно отримувати записані в кредитному договорі щомісячні виплати. Тому головним фінансовим документом при оцінці позичальника для банків залишається довідка про доходи. Найчастіше офіційна довідка тільки показує, що людина десь працює і має якусь копійчину. Реальний рівень доходів позичальника визначається на підставі різних документів, список яких кожен банк встановлює самостійно.
Наявність поручителів і додаткові доходи теж можуть перекрити «мінуси» кредитної заявки.
Добре було б мати будь-яку власність: автомобіль або нерухомість (дачу, квартиру, земельну ділянку).

Неважко відмовити

Кредитний інспектор в банку, який розглядає заявку, не зобов’язаний пояснювати причину відмови (як правило, він цього і не робить). А приводом для відмови можуть послужити цілком несподівані моменти. Навіть будучи «блискучим» позичальником з шикарною зарплатою і високою посадою потрібно бути готовим до різних казусів і раптових вердиктів з боку банку.

Основні причини відмови

Банк може відмовити у видачі кредиту, якщо:
– ніде не працюєте або працюєте, але не можете це підтвердити;
– загальний стаж – менше 2-х років;
– занадто часто міняєте місце роботи;
– на останньому місці служби офіційно числитеся менше 3 (іноді 6) місяців;
– дохід менше певного рівня (визначається кредиторами по-різному, але, як правило, маючи дохід на людину в сім’ї менше прожиткового мінімуму, за кредитом звертатися марно);
– немає вищої освіти і (або) затребуваної на ринку спеціальності (студентів кредитують, але не дуже охоче);
– не маєте постійної реєстрації в регіоні, де проживаєте;
– не маєте нерухомості або автомобіля;
– немає дітей або маєте їх занадто багато;
– є великі невиплачені кредити або ж регулярно затримуєте платежі по інших кредитах (банки активно обмінюються такою інформацією);
– неблагонадійні (притягалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності, маєте судимість тощо).

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля