Головна | КОМП’ЮТЕР → Що краще: нетбук чи планшет?

Що краще: нетбук чи планшет?

Що краще: нетбук чи планшет?

Компактними пристроями сьогодні вже нікого не здивувати, хоча ще кілька років тому по-справжньому потужними були тільки персональні комп’ютери. А невеликі девайси були дуже далекі від таких параметрів. Доводилося вирішувати, що важливіше: компактність чи потужність. Тепер же виробникам вдалося навчитися поєднувати досить високу потужність і невеликі розміри в пристроях, тому сьогодні підібрати зручний гаджет для поїздок вже не проблема.

Так які ж з існуючих пристроїв відповідають цим вимогам? На сьогоднішній день можна придбати смартфон, планшет, нетбук або ноутбук, і вони будуть відповідати даним вимогам. Ноутбуки більші, смартфони трохи менші і з ними, в основному, все зрозуміло. Цікавіше за все буде розглянути різницю нетбука і планшета і розібратися, який з цих гаджетів найкраще купити.

Основні відмінності нетбука і планшета

На перший погляд, планшет і нетбук дуже схожі за характеристиками: у них приблизно однакові розміри, продуктивність і вартість. Але якщо розібратися детальніше, ці пристрої мають трохи різне призначення і дозволяють вирішувати дещо різні завдання, хоча у них чимало однакових функцій. Планшет можна назвати великим смартфоном, а нетбук – маленьким ноутбуком, тому при їхньому розгляді потрібно враховувати і це.

Розглянемо основні параметри, на які варто звернути увагу:

Ціна пристрою
Даний параметр однозначним не є, все залежить від того, девайс якого виробника ви хочете купити, і, звичайно ж, від його начинки. Але якщо ми будемо говорити про одного виробника і приблизно однаковий функціонал, вартість планшета, як правило, трохи вища, ніж вартість нетбука.

Операційна система
В основному, для планшетів і нетбуків використовуються різні операційні системи. Більшість нетбуків оснащені операційною системою Windows, до якої звикли багато. А на планшетах зазвичай встановлюється Android. Варто враховувати, що для різних операційних систем використовується різне програмне забезпечення. І знайти потрібну програму під Windows простіше, ніж відшукати аналогічну програму під Android.

Об’єм пам’яті
У планшетах присутня тільки вбудована пам’ять, розмір якої близько 16 ГБ. Об’єм пам’яті можна збільшити тільки картою пам’яті, розміри якої зазвичай не перевищують 64 ГБ. У нетбуках же об’єм пам’яті в десятки разів більший: від 250 ГБ і більше, тобто ви зможете зберігати набагато більше даних на нетбуці, ніж в планшеті.

Наявність клавіатури
Це одна з важливих відмінностей даних пристроїв: у нетбука є звична всім клавіатура, а у планшета вона відсутня, замість неї є тільки віртуальна клавіатура. Віртуальна клавіатура менш зручна у використанні, набір тексту на ній – це справа звички. Однак за рахунок відсутності фізичної клавіатури економиться місце, тобто планшети компактніші ніж нетбуки. До речі сьогодні деякі моделі планшетів підтримують бездротові клавіатури, при бажанні можна підібрати собі такий пристрій.

Особливості апаратної реалізації
Для того, щоб забезпечити нормальну працездатність операційної системи, нетбуки відрізняються більш потужними процесором і відеокартою, великим об’ємом оперативної пам’яті. На планшетах встановлюються менш вимогливі операційні системи, тому продуктивність і того, й іншого пристрою приблизно однакова.

Так що ж краще купити?

Підіб’ємо підсумки всього вищесказаного. Якщо ви хочете купити компактний пристрій для роботи (наприклад, робота з офісними програмами, файлами і текстом), краще за все звернути увагу на нетбук: він досить потужний і надійний для цього. А якщо ви хочете знайти зручний девайс для розваг (наприклад, ігор) і виходу в інтернет, а також для комфортного перегляду фільмів у дорозі, тоді вам найбільше підійде планшет.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля