Головна | КОМП’ЮТЕР → Як обрати комп’ютер для дому

Як обрати комп’ютер для дому

Як обрати комп’ютер для дому

Якщо ви ніколи не цікавилися технічними показниками комп’ютерної техніки, то обрати новий комп’ютер, можливо, буде для Вас не просто. Звичайно, легше за все покласти це важке завдання на плечі комп’ютерної фірми. Але, навіть, якщо купляти Ви будете за допомогою спеціалістів, краще знати хоча б основні вимоги, яким ваша техніка має відповідати, щоб слугувати Вам не один рік.

Тож, почнемо з початку, а точніше з так званого мозку комп’ютера, процесора. Він може бути одноядерним або багатоядерним, тобто таким, що поєднує декілька процесорів в одному корпусі. Головна характеристика процесора – частота і чим вона більше, тим вище продуктивність його роботи.

Материнська плата – це саме та частина яку треба обирати з думкою про можливості подальшої модернізації комп’ютера. Можливо, на початку, Вам вистачить і вбудованого звуку та відео, доволі слабкого процесора та невеликого обсягу пам’яті, але потрібно відразу обрати якісну материнську плату із достатньою кількістю роз’ємів, які згодом можна буде доукомплектувати додатковими платами.

Оперативна пам’ять забезпечує комфортну роботу на комп’ютері і чим її більше тим краще. Але з самого початку зовсім не потрібно ставити максимальну кількість планок пам’яті, бо ви сплатите багато грошей, але не відчуєте різниці. Необхідний обсяг пам’яті повинен визначатися згідно вимогам програм, які на ньому будуть використовуватися. Згодом можна купити оперативну пам’ять на price.ua та доставити її у відповідний слот материнської плати.

Обираючи жорсткий диск найчастіше зосереджуються лише на його ємності, але купуючи цей пристрій треба ще розглянути таку важливу характеристику як швидкість обертання. Більша швидкість забезпечить більшу продуктивність диску.

Відеокарта відповідає за плавне переміщення зображень під час, наприклад, комп’ютерних ігор. Деякі вважають, що чим дорожча відеокарта тим швидше працюють графічні редактори, але насправді потужна відеокарта потрібна лише для сучасних 3D ігор. Тому, якщо Ви не є фанатом відеоігор та збираєтесь використовувати ваш пристрій лише для роботи, Інтернету та навіть графічних редакторів, вистачить і недорогої моделі, або, можливо навіть вбудованого варіанту.

І наприкінці треба відмітити, що у комп’ютері в подальшому можна оновити майже всі його компоненти, але є речі які купуються надовго – це корпус і монітор. Корпус має бути достатньо просторим, щоб забезпечувати достатню циркуляцію повітря, зроблений з якісного пластику, щоб витримувати вібрацію та мати потужний блок живлення, щоб надавати стабільну напругу всім компонентам пристрою.

При виборі монітора окрім визначення необхідного розміру екрану, треба звернути увагу на такі показники як кут огляду, контрастність, час відкликання, тощо.

Якщо ж і після цього короткого огляду у Вас залишаються сумніви щодо вибору комп’ютера, краще за все отримати консультацію незалежного спеціаліста.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля