Головна | КОМП’ЮТЕР → Як вибрати ДБЖ для домашнього комп’ютера

Як вибрати ДБЖ для домашнього комп’ютера

Як вибрати ДБЖ для домашнього комп’ютера

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ, UPS) – це пристрій, що дозволяє продовжити роботу комп’ютера на деякий час при відключенні його живлення.

Якщо виникне проблема з електрикою, чи то скачки напруги, чи різні імпульси або електромагнітні перешкоди, ваш комп’ютер в кращому випадку просто відключиться, і втратиться вся інформація, що зберігається в його оперативній пам’яті, а в гіршому – може прийти в непридатність обладнання.

Тому якщо у вас на комп’ютері зберігається важлива інформація, UPS вам просто необхідний. Він дозволить вам зберегти важливу інформацію і забезпечити коректне завершення роботи комп’ютера. Розглянемо, як вибрати ДБЖ для дому, щоб загроза втрати інформації для вас не була актуальною.

Існує чимало характеристик ДБЖ, але більша їх частина критична для серверів. Ми ж розглянемо основні параметри, які варто врахувати при виборі джерела безперебійного живлення для домашнього комп’ютера.

Типи ДБЖ

Виділяють два основних типи джерел безперебійного живлення, що підходять для домашнього комп’ютера:

Резервні ДБЖ, їх ще називають off-line ДБЖ – найпростіший і найдешевший варіант серед сучасних UPS. Таке джерело безперебійного живлення при нормальній напрузі використовується для живлення навантаження, а у випадку проблем з напругою він починає працювати від батарей. При переході на автономне живлення у користувача буде від 6 до 15 хвилин для того, щоб зберегти інформацію та коректно завершити роботу з ПК.

Якщо ви вирішили вибрати ДБЖ резервного типу, зверніть увагу на те, що вони будуть добре працювати при відсутності постійних стрибків напруги. В іншому випадку батарея з часом почне розряджатися дуже швидко і прийде в непридатність.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ вважаються більш стабільними. Тому вартість таких ДБЖ буде трохи вища. При скачках напруги відбувається її коригування, щоб напруга на виході ДБЖ залишалася стабільною. Тому таке джерело безперебійного живлення можна використовувати при регулярних скачках напруги.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ при переході на автономне живлення також дозволять користувачеві завершити роботу з ПК протягом 6-20 хвилин.

Існують і ДБЖ з подвійним перетворенням, які є найнадійнішими на сьогоднішній день. Але з причини їх високої вартості подібні UPS зазвичай використовуються лише для забезпечення безперебійної роботи дорогого устаткування.

Час автономної роботи ДБЖ

Зазвичай ДБЖ може працювати в автономному режимі від 4 до 20 хвилин, в залежності від його потужності і рівня завантаження: чим більше завантажений UPS, тим менший час його роботи в автономному режимі відповідно. Зазвичай вистачає 5-7 хвилин для того, щоб зберегти інформацію і коректно вимкнути комп’ютер.

З часом батарея починає швидше розряджатися, зазвичай її вистачає на 3-5 років роботи. Це позначається на зниженні часу автономної роботи ДБЖ. Тому бажано вибирати UPS, в якому можна міняти батарею самостійно.

Потужність ДБЖ

Тут потрібно орієнтуватися на те, що потужність комп’ютера не повинна бути більшою за потужність джерела безперебійного живлення, інакше ДБЖ просто не впорається з комп’ютером при автономному живленні. Оптимальний варіант: потужність ДБЖ повинна на 20-30% перевищувати потужність вашого комп’ютера.

У випадку якщо ви не можете вибрати ДБЖ за потужністю, можна пошукати онлайн сервіси, що дозволяють визначити потужність UPS на основі параметрів вашого комп’ютера.

Розміри ДБЖ

При купівлі джерела безперебійного живлення варто також звернути увагу на його габарити. Тому потрібно заздалегідь передбачити, де буде розміщуватися ДБЖ, і чи будуть обмеження на його розміри.

Виробники ДБЖ

Вважається, що вибір виробника не настільки важливий при покупці ДБЖ. Це пов’язано з високим рівнем конкуренції. Тому у виробників з однаковою якістю ДБЖ ціна приблизно однакова.

Як правило, виробники надають гарантію на джерела безперебійного живлення на 6-12 місяців.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля