Головна | КОМП’ЮТЕР → Як вибрати флешку

Як вибрати флешку

Як вибрати флешку

Флешка (flash-накопичувач) – це USB-накопичувач, призначений для перенесення і зберігання інформації. Для її роботи не потрібні батарейки, достатньо підключити її до usb-порту комп’ютера або ноутбука і можна розпочинати роботу.

Як вибрати флешку? У чому відмінність одних флешок від інших? Чому на одну флешку можна записати фільм, а на іншу не можна? Давайте розберемося в цьому і дізнаємося, як правильно вибрати флешку, і яка флешка потрібна саме вам.

Об’єм пам’яті флешки

Об’єм пам’яті flash-накопичувача – це основна характеристика, яку не можна пропустити при виборі флешки. Сьогодні у продажу можна знайти флешки з об’ємом пам’яті від 1 Гігабайта до 1 Терабайта.

Самими ходовими вважаються флешки об’ємом від 2 до 8 Гігабайт. Пов’язано це з їх досить низькою вартістю і пристроями, на яких ці флешки планується використовувати.

Наприклад, магнітола в автомобілі або домашня аудіосистема може не прочитати флешку з об’ємом пам’яті більше 8 Гігабайт. Та в цьому й немає необхідності, тому що чим більший об’єм флешки, тим більше файлів на неї поміщається. І в результаті ви витратите багато часу, щоб в автомобілі знайти улюблений трек на флешці об’ємом в 8 Гігабайт.

Багато сучасних моделі телевізорів мають usb-порт і дозволяють відтворювати відео з флешки. У такому випадку потрібно вибирати флешку з великим об’ємом пам’яті, особливо якщо ви збираєтеся дивитися відео у форматі FULL HD.

Справа в тому, що сьогодні FULL HD відео вже не новина, і практично будь-який РК-телевізор може його відтворювати. Однак середній розмір одного фільму в форматі FULL HD становить від 5 до 12 Гігабайт, тому вам знадобиться флешка мінімум на 8 Гігабайт, а краще на 16 або 32 Гігабайти.

Варто враховувати й те, що насправді обсяг вашої флешки виявиться дещо менший від заявленого виробником. Це пов’язано з тим, що виробники виготовляють флешки з розрахунку 1 Кілобайт дорівнює 1000 Байт, а не так, як це насправді (1 Кілобайт дорівнює 1024 Байти). Наприклад, справжній об’єм флешки в 2 Гігабайти буде дорівнювати приблизно 1,85 Гігабайт.

Вартість флешок

Вартість флешок залежить від різних факторів, у тому числі від її об’єму: чим більший об’єм флешки, тим вища її ціна. Найцікавіше, що флешки об’ємом 4, 8, 16 та 32 Гігабайти не дуже суттєво відрізняються за вартістю одна від одної.

Також на ціну флешки впливає її дизайн, USB-стандарт, матеріал і швидкість передачі та прийому даних. Розберемося з усім по порядку.

USB-стандарт

Ще рік-два тому найпопулярнішими були флешки стандарту USB 2.0. Вони і сьогодні досить популярні, але, чесно кажучи, вже відживають свій вік. Їм на зміну прийшли флешки стандарту USB 3.0. Головна відмінність таких флешок – висока швидкість, яка перевищує швидкість прийому і передачі даних USB 2.0 в 2-3 та більше разів (залежить від конкретних моделей). Що, звісно, позначається на їх ціні.

Для використання в магнітолах, телевізорах і т.д. особливої різниці немає, якого стандарту купувати флешку: USB 2.0 чи USB 3.0. А ось якщо флешка потрібна вам для роботи на комп’ютері або ноутбуці, краще всього придбати USB 3.0. Але й тут є застереження.

Варто мати на увазі, що для того, щоб USB 3.0 флешка працювала на всій своїй максимальній швидкості, потрібно, щоб ваш комп’ютер мав USB-порт також стандарту USB 3.0. Інакше швидкість вашої флешки буде обмежена і не відрізнятиметься від швидкості флешки стандарту USB 2.0.

Щоб дізнатися, якого стандарту USB-порти у вашого комп’ютера або ноутбука, не потрібно читати документацію. Досить подивитися на колір USB-порту: USB стандарту USB 2.0 зазвичай білого кольору, у той час як USB 3.0 – синього.

Матеріал корпусу

При виборі флешки також варто звернути увагу на матеріал її корпусу. На сьогоднішній день виробники флешок використовують наступні матеріали: пластик, метал, гуму, скло, дерево та ін. Більша частина флешок виготовляється з пластику.

Що краще вибрати? Відповідь на дане питання суто індивідуальна. Метал міцніший за пластик, але важчий, скло виглядає елегантніше, а дерево найбільш екологічно чистий матеріал. Так що тут варто покладатися виключно на свій смак.

Швидкість передачі та прийому даних

Тут ми не будемо вдаватися в подробиці. Справа в тому, що кожен виробник вказує максимальну швидкість передачі та прийому даних, але не уточнює розмір файлу, на якому проводилося тестування. Також не враховуються й інші параметри, такі як завантаженість операційної системи, наявність працюючого антивірусу і т.д.

Так, наприклад, максимальна швидкість читання флешок стандарту USB 2.0 становить до 40 Мбіт/с, а запису до 30 Мбіт/с. А флешок стандарту USB 3.0 – до 240 Мбіт/с та до 160 Мбіт/с відповідно.

Дизайн флешки

На сьогоднішній день флешки бувають абсолютно найрізноманітніших форм і розмірів: від стандартних довгих витягнутих, до мініатюрних моделей, які скоріше схожі не на флешку, а на модний аксесуар.

Крім того, бувають флешки у формі прикраси або брелока, виконані під кулю, стругачку, злиток золота, іграшки та багато інших варіантів. Тому вибрати найбільш підходящу для себе модель флешки не складе великої складності.

Надійність збереження даних

Якщо порівнювати флешку з жорстким диском, то флешка надійніша, тому що в ній відсутні будь-які рухомі елементи, а, значить, якщо ви її випадково упустите, з вашими даними нічого не станеться.

Єдине обмеження у всієї flash-пам’яті – це кількість циклів запису-перезапису на неї інформації. Середня флешка спокійно витримає до 100000 циклів. Іншими словами, якщо щодня користуватися флешкою по кілька разів, вам її вистачить на 10-15 років.

Варто кілька слів сказати і про флешки в гумовому (водонепроникному) корпусі. Звичайно, вони зручні, їх можна упускати в калюжі або проливати на них чай, проте майте на увазі, що герметичність корпусу з часом порушується. Та й пірнати з такою флешкою можна тільки на глибину, строго вказану виробником.

Вдалого вам вибору!

Коментарі до запису "Як вибрати флешку"

Подивитись останні коментарі
  1. Цікава стаття)

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля