Головна | КОМП’ЮТЕР → Як вибрати планшет

Як вибрати планшет

Як вибрати планшет

Планшетні комп’ютери міцно зайняли свою нішу на ринку електроніки та стають дедалі популярнішими завдяки своїй компактності. Їх вибір настільки великий, що вирішивши вибрати планшет, ви можете розгубитися.

Щоб полегшити ваш вибір, давайте визначимося, що таке планшет, як його ефективно використовувати і з яких міркувань вибирати.

Отже, що таке планшет? У загальному і цілому – це екран. Тонкий, легкий і з усіма можливостями повноцінного комп’ютера. Планшет може стати певною заміною ноутбуку чи аналогом електронної книги. Завдяки своїй компактності і невеликим габаритам він дає можливість використовувати його практично в будь-якій ситуації.

Найпопулярнішими та найбільш розповсюдженими за розміром діагоналі є 7 і 10 дюймові планшети. Роздільна здатність також різна: від 800×480 пікселів і вище (чим більші цифри, тим краще).

Всі екрани планшетів сенсорні (тобто реагують на дотик), але при виборі зверніть увагу на тип екрану (ємнісний чи резистивний). Відрізнити їх дуже просто: ємнісний реагує на торкання рукою чи спеціальним стилусом, резистивний реагує на натискання чим завгодно. Резистивні екрани зустрічаються в планшетах не часто, (це не означає, що вони погані), їх можна зустріти і в китайських noname планшетах, і в планшетах відомих брендів. Одним з недоліків резистивного екрану є відсутність multi-touch (можливості здійснювати одночасне визначення координат двох і більше точок дотику).

Принцип роботи планшета не такий як комп’ютера і майже всі пристрої даної категорії мають приблизно однакові технічні характеристики. Але потужність процесора і об’єм оперативної пам’яті в ньому все ж таки грає свою роль і багато в чому залежить від операційної системи, якій ви віддасте свою перевагу при покупці даного пристрою.

Переважна більшість планшетів працює на базі ОС Android і Apple iOS, а архітектура даних ОС не вимоглива до «заліза», тому, купуючи планшет, варто звернути увагу на його операційну систему, щоб пристрій не став для вас тільки дорогою іграшкою, а й сприяв вирішенню робочих завдань.

Android – це операційна система, що спочатку була розроблена для телефонів (версії з 1,5 по 2,3) компанією Google, а потім швидко і впевнено завоювала ринок планшетів (версії 3 і вище). Для версії Android під телефони вже розроблено десятки тисяч платних і безкоштовних програм та ігор, (для планшетів поки що менше) так що нудьгувати з гаджетом на такій ОС не доведеться. Для роботи існують платні і безкоштовні аналоги MS Office. Ігри та програми доступні для скачування на сайті market.android.com, щоб щось скачувати з даного сайту, потрібно мати обліковий запис в Google.

Компанія Apple з операційна система Apple iOS першою вийшла на ринок планшетів, тому її продукція сьогодні користується великою популярністю. Працює iOS дуже стабільно і швидко, Apple вдалося позбутися практично всіх дрібних недоробок. Ця операційна система сподобається всім, хто любить грати в казуальні ігри, читати електронні газети і журнали, а також дивитися фільми і слухати музику. Для даної ОС також існує маса ігор, додатків та офісних програм, як в платному, так і безкоштовному варіантах.

Також зустрічаються планшети на базі ОС Windows, дані пристрої стануть гідною альтернативою, щоб повністю відмовитися від комп’ютера чи ноутбука. Операційна система Windows не кращим чином підходить для використання на планшетах, тим не менш, в деяких випадках вона виграє у конкурентів. При використанні з сенсорним екраном ця ОС від Microsoft не відрізняється від десктопної версії, хіба що інформацію доводиться вводити за допомогою віртуальної клавіатури чи рукописного тексту (за допомогою стилуса). Перевагою Windows є доступність для неї величезної кількості різноманітних програм, серед яких є як розважальні, так і бізнес-додатки, яких не зустрінеш на інших платформах.

Якщо ви хочете встановлювати на свій планшет багато ігор, програм, а перевагою для вас є невелика вага, компактні габарити і тривала робота від батареї – тоді варто звернути увагу на планшети під управлінням Android і Apple iOS. У випадку, коли дані критерії не критичні, а потрібно працювати з Windows і всіма супутніми програмами під неї – то підійде планшет під керуванням цієї системи.

Переважна більшість планшетів з легкістю читає майже всі формати відео, причому без конвертації, деякі навіть «тягнуть» Full HD. Для комфортного використання планшети обладнані виходом на навушники (іноді динаміками), зустрічаються навіть з HDMI портом для виведення інформації на телевізор.

У ігри можна також грати без проблем, і існує їх досить багато, будь-яких жанрів і напрямів.

Що ще може планшет? Все залежить від того, який девайс ви собі вибрали. Так всі планшети обладнані модулем Wi-Fi (для можливості використання Інтернету), якщо доступ до Інтернету вам потрібен весь час, вибирайте планшет з 3G (можливість вставити в планшет SIM карту мобільного оператора, для отримання доступу до Інтернету).

Деякі пристрої комплектуються GPS приймачем, дуже вдале рішення, зручно пересуватися по не знайомій місцевості, дивлячись на 7-10 дюймовий дисплей з картою, робити це можна не тільки пішки, але й на машині.

Також планшет може бути обладнаний веб-камерою (а то й двома, на лицьовій і задній панелях), для спілкування, здійснення фото та відеозйомки. Вбудовані веб-камери мають пристойну якість і роздільну здатність.

Планшетний комп’ютер гідний вибір для розваг і роботи, а пристрої на базі ОС Windows можуть повністю послужити заміною комп’ютера. Крім цього гаджет має великі можливості в сфері комунікацій. Планшет стане незамінною річчю в дорозі, завдяки невеликим розмірам, вазі й потужній батареї або вірним супутником у відрядженні чи тривалій поїздці. Купуючи планшет «не женіться за дешевизною», зверніть увагу на операційну систему, функціональність, комунікації.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля