Переживати з приводу целюліту можна скільки завгодно довго, проте одні переживання не принесуть користі! Боротьба з целюлітом – річ непроста, і перемогти його можна лише у впертій та безкомпромісній боротьбі. Не треба думати, що буде достатньо приємних косметичних процедур і пари присідань. Без дієти целюліт не пройде, тому що в основі нього не що інше, як порушення обміну речовин. Фізичні навантаження так само повинні бути інтенсивними, щоб «розтрусити» накопичення і змусити підшкірний жир згоряти.
Чому саме дієті належить провідне місце в антицелюлітній програмі? Дієта проти целюліту покликана відновити роботу жовчі, вивести шлаки і нормалізувати водний баланс. Якщо організм почне працювати добре, то поступово целюлітні вузли розсмокчуться і шкіра набуде нормального вигляду.
Що входить в поняття «антицелюлітна дієта»? Цей вид дієти, перш за все, припускає відмову від жирних продуктів, солі, цукру, штучних добавок, молочних продуктів, гострого, копченого, алкоголю та розчинної кави. Дефіцит рідини компенсується найкраще зеленим чаєм і чистою питною водою – її кількість зводиться до 1,5-2 літрів.
Для того щоб не завдати шкоди здоров’ю і красі жирні сорти м’яса замінюються жирними сортами риби, оскільки в ній містяться речовини необхідні для роботи серця, судин і підтримки хорошого стану волосся і шкіри. Крім риби необхідно їсти горіхи, пшеницю, вживати в їжу рослинну, оливкову, кунжутну і виноградну олію.
З алкогольних напоїв можна дозволити собі лише легке червоне вино, але тільки дуже хороше – воно розслабляє нервову систему, захищає судини, знижує їх крихкість і виводить вільні радикали.
Тим, хто жити не може без кави можна порадити, замість розчинної пити по маленькій чашечці натуральної меленої кави – від неї буде безсумнівна користь, оскільки кофеїн сприяє усуненню целюлітних «покладів».
Дієта проти целюліту припускає п’ятиразове харчування, що повинно посприяти прискоренню метаболізму.
На сніданок потрібно випивати чашку зеленого чаю з лимоном, до нього – пара шматочків хліба, підсушеного в духовці, їх можна змастити тонким шаром джему для діабетиків або медом. В якості альтернативи цьому сніданку можна з’їсти склянку нежирного йогурту.
Другий сніданок – суто символічний, можна з’їсти один фрукт, але не банан і не виноград.
На обід меню більш калорійне: овочеве асорті в будь-якій кількості і порція вареної риби або пісного м’яса. В якості білкової альтернативи – нежирний сир, пара яєць або порція супу.
Меню обіду підходить і для вечері, а на полуденок рекомендується один фрукт.
Головна умова цієї дієти – поєднання продуктів, тобто не варто їсти фрукти після м’яса або молочного, змішувати кисле і солодке і т.д.
Інший варіант дієти проти целюліту припускає збалансоване харчування, в якому важлива роль відводиться клітковині, яка буде очищати кишечник від шлаків. Тому основними продуктами в цій дієті вважаються овочі, бобові, цільні крупи.
Так само дозволені нежирна риба і м’ясо, морепродукти, знежирене молоко, рослинні олії, горіхи, фрукти.
Для того щоб шлаки виводилися швидше, необхідно пити дуже багато води, а щоб організм не відчував стресу і браку необхідних йому вітамінів і мікроелементів, доцільно приймати вітамінно-мінеральний комплекс, в якому повинні бути вітаміни Е і С, що відповідають за вироблення колагену і зміцнення стінок судин.
Дієта може бути успішно доповнена фізичними вправами, в першу чергу плаванням, і косметичними процедурами проти целюліту.