Не варто нарікати на примхи погоди. Просто зі зміною сезону необхідно міняти і програму догляду за собою.
Догляд за шкірою
Три літніх принципи – очищення, зволоження, захист – в сезон холодів треба замінити на більш інтенсивний догляд – очищення, живлення, захист.
Причому, необхідно враховувати, що, як правило, тип шкіри взимку не такий, як в інші пори року. Якщо у вас зазвичай шкіра жирна – взимку вона нормальна, якщо зазвичай нормальна – взимку може стати сухою, а суха – надчутливою. Але це, звісно, завжди краще уточнити у косметолога.
Очищення і тонізація
Якщо шкіра у вас суха і нормальна, для очищення більше підійде найбільш м’який засіб – молочко, вершки, крем, що очищує. Якщо ж ви відчуваєте дискомфорт без використання традиційних засобів для вмивання та води, вибирайте найбільш щадні з них, без мила, а воду обов’язково зм’якшуйте – або кип’ятіть, або відстоюйте в банці, поклавши туди шматочки кремнію, або вмивайтеся відварами з трав. Вода повинна бути помірно теплою.
Не забувайте: вмиватися треба не пізніше, ніж за годину до виходу на вулицю. Тому, можливо, вранці доведеться вставати раніше звичайного.
Не всі препарати можна змивати водою, особливо в зимовий час. Якщо ви користуєтеся скрабами, пілінгами (вони висихають самі собою), постарайтеся струсити їх, а потім протерти обличчя лосьйоном або молочком. Тоніки використовуйте дуже м’які.
Живлення і захист
Якщо влітку ми в основному користуємося легкими сонцезахисними зволожуючими засобами, то в осінньо-зимовий період необхідно подумати про засоби, збагачені ліпідами, для захисту та живлення клітин і тканин шкіри.
Особливу перевагу віддавайте тим кремам, які містять в собі ланолін, сирин, вітаміни С, Е і А. Ліпіди зможуть виступати в ролі щита і проти вітру й холоду, і проти ласкавого, але не менш шкідливого повітряного потоку офісного кондиціонера.
Денні та жирні креми наносьте під пудру хвилин за 40 до виходу на вулицю.
Навіть у холодну пору для шкіри необхідні препарати, що полегшують процеси регенерації, наприклад, з фруктовими кислотами. Для цієї мети хороші також олія жожоба (вітамін Е) і кедрова. Креми з вітаміном С укріплюють шкіру, забезпечують її енергією. Вітамін А входить до складу омолоджуючих кремів.
Якщо шкіра жирна (взимку вона може на якийсь час стати нормальною) і ви звикли користуватися не кремами, а гелями для жирної шкіри, взимку можете поступити таким чином: з цієї ж лінії купіть крем і наносьте на ті ділянки, які стали більш сухими (щоки, область носа). На інших (лоб, підборіддя, ніс) можете продовжувати користуватися гелем.
Не забувайте, що і взимку шкіру необхідно захищати від дії сонячних променів.
Як правильно накласти крем? Не розтирайте його, а легкими рухами пальців нанесіть, потім ніжно «вбийте», поки він повністю не вбереться.
У результаті, і засіб краще засвоїться, і шкіра отримає додатковий масаж, що поліпшить кровообіг.
Залишати крем більше ніж на 20 хвилин не варто. Багато хто вважає, що з кремом на обличчі можна проспати до ранку. Ні в якому разі – це може призвести до набряків. Надлишки крему потрібно обов’язково промокнути серветкою.
Догляд за волоссям
Для волосся важливо, щоб воно отримувало вітаміни і було захищеним.
Дуже добре для зимового сезону користуватися спеціальними життєдайними шампунями для коренів волосся і бальзамами, що відновлюють кінчики волосся. Не менш важливо застосовувати шампуні і бальзами для зміцнення волосся, для надання волоссю еластичності і блиску. Вибір таких препаратів сьогодні дуже великий.
Взимку частіше, ніж в інший час, виникає проблема лупи. Відповідні шампуні і бальзами допоможуть позбутися від неї.
Правильне харчування – одна з головних умов красивого волосся. Нашій зачісці корисні ті продукти, які порекомендує будь-який дієтолог для підтримки хорошого стану здоров’я в цілому. Побільше білка (найперший будівельний матеріал для волосся), свіжої зелені (благо, зараз вона круглий рік продається), овочів і фруктів.
Нерідко волосся починає випадати через нестачу вітаміну В. Ним багаті житній хліб (особливо корисний підсушений) і булочки з цільного зерна, не подрібнені крупи. Важливо пити більше чистої води. Якщо волосся жирне, необхідно стежити за дієтою більш строго.