Користь розвантажувальних днів безсумнівна, особливо після бурхливо проведених свят. Якщо гарненько подумати, то розвантажувальні дні дуже корисні, адже вони допомагають:
• Вивести з організму частину шлаків і токсинів, продукти розпаду, застояну воду, тобто непотрібний баласт.
• Відпочити організму, який щодня змушений перетравлювати безліч їжі, велика частина якої не несе в собі ніякої цінності.
• Переосмислити склад щоденного раціону. Самі подумайте: коли даєш організму струс в надії на його очищення і невелику втрату ваги, прокидається бажання щось змінити і цим «чимось» є саме раціон.
• Тренувати силу волі. Обмежили себе в харчуванні раз на тиждень? Поїли замість тістечок і смаженої картоплі корисного продукту вдосталь? Прекрасно, це вже маленька перемога, яка незабаром може увінчатися переходом на правильне харчування.
• Скинути вагу, несуттєво, звичайно, але організму без тих 0,5-1 кг буде значно легше.
Розвантажувальні дні – це чудова альтернатива дієтам при невеликій зайвій вазі. Вживаючи раз (максимум два) на тиждень один з розвантажувальних продуктів з низькою калорійністю ви, при помірному щоденному харчуванні, зможете назавжди попрощатися з парою-трійкою кілограмів. На це піде набагато більше часу, ніж при дотриманні строгої дієти, але підсумкова вага буде стабільною, а ваше здоров’я не постраждає, а, навпаки, покращитися.
Основні правила
Перший час звикнути до розвантажувальних днів буде важко, і це зрозуміло, адже організм звик отримувати певну добову калорійність, а тут раз, і вона урізається в два, а то й чотири рази. Для вдалого початку необхідно не тільки правильно вибрати продукт для розвантаження, але і засвоїти деякі важливі правила:
• Проводьте розвантажувальний день раз на тиждень, тут не доречний фанатизм. Якщо зайва вага велика, та й організм давно не очищався, то збільште число розвантажувальних днів до двох.
• У розвантажувальний день не виконуйте ніяких фізичних навантажень. Організм повинен відпочивати повністю. Багато хто не знаючи цього правила, починають бігти в фітнес-центр і активно займатися в надії на те, що таким чином жири будуть швидше розщеплюватися і зайва вага зійде на раз, але це не так. Саме за відсутності навантажень організм у дні розвантажування буде працювати на знос.
• Постарайтеся проводити розвантажувальні дні для схуднення тоді, коли ваш графік дуже щільний. У величезній кількості справ думки про їжу відвідуватимуть вас вкрай рідко, але це не означає, що прийоми їжі можна пропускати. Розділіть весь обсяг їжі на 3-5 разів і потроху насичуйте організм корисною їжею. Якщо бажання перекусити переслідує вас дуже довго, не мучте себе і випийте склянку кефіру. Така хитрість допустима при будь-якому розвантаженні.
• Говорити про об’єм їжі, що з’їдається, дуже складно, адже він безпосередньо залежить від початкової ваги людини і її добових витрат енергії. Загалом кількість овочів і фруктів не має переходити межу в 2 кг, а білкової їжі не більше 700 гр.
• Вода – джерело життя, а в розвантажувальні дні її необхідно випивати достатню кількість, не забувайте про це. Основна частина її повинна бути випита до 3 години дня.
• Поєднайте приємну справу з корисним і рушайте на релаксаційний масаж або в лазню. Це допоможе всебічно очиститися і як слід розслабитися.
• Якщо ви вважаєте, що вживання в дні розвантаження проносних і сечогінних засобів піде на користь, ви помиляєтеся. Не варто займатися самодіяльністю, а дайте організму нормально очиститися природним шляхом, самостійно.
Щоб розвантажувальні дні не викликали смутку і роздратування, необхідно їх правильно для себе підібрати. Сьогодні це зробити абсолютно не важко, адже різноманітність продуктів для розвантаження задовольнить смаки будь-якої людини.
Найпопулярніші розвантажувальні дні
До вашої уваги найпопулярніші розвантажувальні дні для схуднення, залишається вибрати відповідний варіант і сміливо застосовувати його.
Розвантажувальний день на кефірі
Найпопулярнішим є розвантажувальний день на кефірі, який вже досить довго практикується лікарями-дієтологами. Секрет полягає в самому методі виготовлення напою, адже спеціальна закваска насичує кефір корисними біфідобактеріями і мікроелементами. Даний дієтичний продукт прекрасно засвоюється і позитивно діє на роботу кишечнику. Кефір рекомендовано вживати людям, що страждають захворюваннями ШКТ, але з обережністю його варто вживати тим, хто має підвищену кислотність шлункового соку.
У розвантажувальний день на кефірі необхідно випити від 1,5 до 2 літрів напою. Це найжорсткіший варіант. Полегшена версія допускає також вживання кисло-солодких овочів або фруктів (банани і виноград варто виключити) в незначній кількості. Щоб голод не встигав давати про себе знати, необхідно випивати по 80-100 мл кефіру дрібними ковтками. Таким чином, ви легко перенесете розвантажувальний день на кефірі та отримаєте карколомний результат.
Розвантажувальний день на гречці
З легкістю переноситься розвантажувальний день раз на тиждень на гречаній каші. Готувати її рекомендується з вечора: Візьміть 250 гр гречки, ретельно її промийте і залийте окропом. Щоб каша активно пропарилася каструлю з нею потрібно звернути в теплі речі або плед.
Вранці поділіть отриману масу на 5 частин і протягом дня, через відносно рівні проміжки часу, вживайте кашу. Запивати кожну порцію можна склянкою кефіру. У такому варіанті розвантаження проходить легко, організм прекрасно чиститься, а ви відчуваєте надзвичайну легкість.
Розвантажувальний день на рисі
Кожний прийом їжі в цей день складає невелика порція звареного на воді неочищеного рису. Хороша новина: запивати таку кашу можна нежирним молоком. Всього протягом дня має бути 5 прийомів їжі і молока – щоразу невелика тарілка каші і склянка молока.
Розвантажувальний день на яблуках
Яблучний розвантажувальний день сподобається багатьом прихильникам цього фрукту, адже він не тільки корисний, але й смачний. Солодкі, з легкою кислинкою яблучка виведуть з організму безліч токсинів і допоможуть скинути деяку частину зайвих кілограмів. Розвантаження на яблуках може бути різним:
– в день необхідно з’їдати півтора кілограма яблук, але нічого більше, навіть чай або кава без цукру неприпустимі. Вся рідина повинна йти від фруктів;
– в даному варіанті можна випивати кефір в кількості 100 мл на одне яблучко;
– можна їсти вдосталь яблук і пити несолодкий чай – в такому варіанті буде відсутній не тільки психологічний, а й фізичний голод, що дозволить розвантаженню успішно завершитися.
Розвантажувальний день на шоколаді
Шоколадні розвантажувальні дні для схуднення з захопленням візьмуть собі на замітку всі ласуни. Протягом усього дня можна їсти тільки шоколад (500 гр) і пити несолодкий чай (очищену воду). Але підійдуть не будь-які ласощі: вміст какао-бобів має бути максимальним, відмовтеся від молочного та білого шоколаду, адже в ньому немає тих корисних речовин, що є в натуральному чорному.
Розвантажувальний день на чаї з молоком
Любите чай з молоком? Тоді такий розвантажувальний день вам ідеально підійде. Таке розвантаження подобається багатьом людям, адже чашечка теплого напою прекрасно насичує, їсти протягом дня абсолютно не хочеться.
Готувати такий напій можна по-різному, але в основному на 1,5 літра знежиреного молока, підігрітого до 70-80°С, береться 5-6 ст.л. чорного або зеленого чаю і все це настоюється протягом 10 хвилин. Потім проціджується і випивається протягом дня невеликими порціями.
Чай з молоком має чудову сечогінну властивість, тому чашку даного напою слід чергувати з чашкою води. Таким чином, відведення сечі активно провокується і вся застояна в організмі вода виводиться разом зі шлаками і токсинами.
Розвантажувальний день на домашньому сирі
Це неважко і навіть смачно! Купіть 400 г нежирного домашнього сиру, змішайте його з 2 ложками цукру і розділіть на 4 прийоми. Крім того, дозволяється протягом дня випити 1 літр нежирного кефіру. Можна додавати в сир мед, ягоди, фрукти, а також дуже корисні висівки, які потрібно попередньо заварити окропом, а через 15 хвилин зайву рідину злити.
Розвантажувальний день на воді
Це, мабуть, найважчий розвантажувальний день, проте найефективніший. Застосування цього розвантажувального дня дозволяє повністю відпочити органам травлення. Шлунок, заповнений водою, майже не відчуває голоду. Якщо ви не страждаєте хворобами печінки і серця, можете випивати в день 1,5-2,5 літрів чистої води. Краще відмовитися від кип’яченої води – набагато кориснішою буде мінеральна вода без газів, в яку можна додати трохи лимонного соку (чайну ложку на склянку води).
Це далеко не всі розвантажувальні дні, але вибрати є з чого. Візьміть собі за правило влаштовувати організму відпочинок раз на 7-10 днів, і результат приємно здивує вас!