Під кінець весни обставини кардинально змінюються, виникає бажання прогулятися по пляжу або галявині босоніж, надіти відкрите взуття і привернути увагу оточуючих своєю доглянутістю від маківки і до кінчиків пальців. Такий погляд на ситуації не вірний, щоб ноги були дійсно доглянутими, стежити за їх станом необхідно цілий рік, а не зчищати натоптиші з настанням літа.
Процедура педикюру дещо відрізняється від більш популярного манікюру. Відмінність диктується анатомічною будовою стопи і тим навантаженням, яке покладається на наші нижні кінцівки. На ногах не прийнято експериментувати з формою нігтів (вони повинні бути пострижені по прямій лінії), а якісний педикюр передбачає не тільки роботу з нігтями, але і з підошвами, пілінг поверхні яких обумовлюється функціональним навантаженням на цю частину тіла.
1. Розпарити стопи
Вода повинна бути максимально гарячою, але не обпалюючою. Можна додати в ванночку рідке мило, столову ложку соди і декілька крапель ефірної олії.
2. Чистка загрубілостей
Витримавши ноги в такій ванні протягом 10-15 хвилин (у міру охолодження води можна додавати гарячу), можна приступати до очищення п’ят від грубої шкіри. Для цього можна використовувати спеціальні засоби-пілінги, морську сіль, а можна просто потерти стопи пемзою або щіточкою для пілінгу. Рухи повинні бути неспішними, круговими, масажними. Так ви очистите стопи, простимулюєте кровообіг. Ні в якому разі не зрізуйте мозолі і натоптиші, зчищайте їх пемзою, якщо необхідно, використовуйте у відповідності з інструкцією придбані в аптеці розм’якшуючі засоби. У середньому процедура пілінгу не повинна бути коротшою 20-30 хвилин.
3. Добре висушіть ноги
Після пілінгу шкіра на стопах придбає приємний рожевий відтінок, стопи стануть більш чутливі. Після ванночки необхідно змастити стопи живильним кремом і ретельно обсушити. Не варто затівати педикюр, якщо через півгодини-годину ви плануєте взутися і залишити приміщення. Повинно пройти достатньо часу, поки обсохнуть самі п’ятки, поки ви обробите нігті, поки висохнуть кілька шарів лаку на них.
4. Про техніку видалення нігтів і кутикул
Для роботи з нігтями на ногах вам знадобляться манікюрні ножиці, пилочка і паличка з апельсинового дерева (такі застосовуються для видалення кутикул). Зістригати нігті на ногах необхідно обов’язково по прямій лінії і не «під корінь», в іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з врослим нігтем, особливо на великому пальці ноги. Зрізавши ніготь, необхідно підпиляти його в напрямку від краю до центру, трохи закруглюючи куточки нігтя. Видаляти кутикулу необхідно не обрізним способом, потрібно відсунути її паличкою з апельсинового дерева і зчистити, в іншому випадку ви ризикуєте прискорити процес відростання кутикули і занести інфекцію в ранку, яка може утворитися при обрізанні.
5. Нанесення лаку
Перед нанесенням лаку рекомендується трохи відшліфувати поверхню нігтя, однак ця процедура стоншує нігтьову пластину, тому проводити її потрібно не частіше одного разу на місяць. Перед фарбуванням нігтів надіньте на ногу спеціальну поролонову вставку, що запобігає змазуванню лаку. Наносити декоративний лак необхідно на спеціальну безбарвну основу, яка також згладжує поверхню нігтя і сприяє якісному закріпленню лаку. Наносити основу необхідно на суху і знежирену поверхню нігтя. Після цього покрийте ніготь двома шарами декоративного лаку і дочекайтеся, поки він добре висохне.
Ваш педикюр готовий! Пора підкорювати доглянутими ніжками всіх шанувальників краси.