Головна | КРАСА → Як боротися з лущенням шкіри взимку

Як боротися з лущенням шкіри взимку

Як боротися з лущенням шкіри взимку

Лущення шкіри – проблема, яка розвивається у осіб різного віку та статі, які ведуть різний спосіб життя, що загострюється в різний час року. Однак найбільш актуальна вона в зимову пору року для дівчат і жінок репродуктивного віку.

Представниці прекрасної статі, що залишили в минулому шкірні проблеми, властиві підлітковому віку, які прагнуть виглядати дивовижно напевно з приходом морозних днів стикаються з низкою проблем. І мова не про необхідність закутуватися в шари верхнього одягу, і не про несприятливі погодні умови, які здатні зіпсувати ідеальну зачіску, а про ті фізіологічні процеси, якими організм часто реагує на похолодання. Зниження імунних функцій, авітаміноз, сонливість і певна апатія перемежовуються низкою естетичних проблем. Саме в зимову пору року жінки частіше стикаються з сухістю і ламкістю волосся, слабкістю нігтів і лущенням шкіри.

Перш ніж розкрити секрети боротьби з останньою з перелічених проблем, слід зазначити, що лущення шкіри, яке супроводжує вас протягом тривалого часу і не має причинно-наслідкового зв’язку з холодною порою року повинно бути приводом для звернення до фахівця, який за результатами діагностики визначить причину порушення і запропонує заходи щодо її усунення.

Причини лущення шкіри

Причин для лущення шкіри обличчя і тіла взимку декілька:
– зміни в раціоні харчування і ймовірно пов’язана з цим нестача вітамінів в організмі;
– чутливість шкіри до несприятливих зовнішніх факторів, як то вітер, мороз, сухість повітря (у літній час це може бути спека і сонце);
– нестача зволоження і живлення, а саме недостатнє споживання рідини і жирних кислот як у раціоні харчування, так і в косметичних препаратах для шкіри;
– використання мила і косметичних засобів на основі спирту і ланоліну.

Лікування лущення шкіри

Вживаючи заходи боротьби з надмірною сухістю і лущенням шкіри, необхідно в першу чергу виключити дію цих факторів, а потім проводити процедури цілеспрямованого зволоження і живлення шкіри.

Отже, лущення шкіри може бути подолано вже в тому випадку, коли:

• В приміщенні, що обігрівається (використання обігрівачів або центрального опалення, що сушить повітря) працюватиме зволожувач повітря.

• З регулярного використання будуть виключені косметичні засоби, що сушать шкіру – замість мила краще використовувати спеціальні пінки, тоніки, молочко без вмісту спирту, але з пом’якшувальним і зволожуючим компонентом.

• Буде споживатися добова норма рідини і звичайної води зокрема (близько 2 літрів).

• Буде відповідним чином скоригований раціон харчування, де присутні фрукти, горіхи, овочі зеленого кольору, дикий рис, яйця, молоко, страви з печінки і свіжої риби і відсутні алкоголь і кава. Сезонну нестачу вітамінів і мінералів можна заповнити прийомом вітамінно-мінеральних комплексів.

• Перед виходом на вулицю буде використовуватися живильний крем для шкіри, що перешкоджає випаровуванню вологи.

У домашніх умовах для подолання лущення шкіри необхідно використовувати маски, що зволожують і живлять шкіру та вмивання, рецепти яких наведено нижче.

Молоко і мед
1 ст.л. вівсяних пластівців проварити в молоці, процідити і змішати з 1 ст.л. оливкової олії та меду. Круговими рухами нанести маску на проблемні ділянки шкіри і витримати протягом 15 хвилин, змити теплою водою.

Морква і овес
Поєднати в рівних кількостях терту моркву (можна замінити картоплею) з вівсяними пластівцями. Необхідної рідкуватої консистенції можна домогтися, додавши трохи молока або дочекавшись появи овочевого соку. Нанести маску на проблемні ділянки шкіри, витримати 20 хвилин і змити теплою водою. Нанести на шкіру живильний крем.

Жовтки і мед
З’єднати 2 яєчних жовтки, 1 ст.л. меду, 2 ст.л. оливкової олії, ретельно розтерти. Помістити на водяну баню, прогріти, наносити на шкіру шарами. Кожен новий шар наносити, коли підсохне попередній, 3-4 шари такої маски буде достатньо. Змити маску необхідно через 5 хвилин після нанесення завершального шару, для цього можна використовувати теплу воду і липовий відвар.

Лущення шкіри може бути подолано завдяки регулярному проведенню таких процедур, проте необхідно розуміти, якщо лущення шкіри викликано порушенням гормонального фону, авітамінозом або шкірними захворюваннями, то косметичні процедури не просто не нададуть належного ефекту, а й зашкодять. Тому лущення шкіри може бути приводом для звернення до лікаря – косметолога або дерматолога.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля