Чим же викликане раннє і часто недоречне посивіння волосся? Натуральний колір волосся визначається наявністю в ньому пігменту меланіну, за відсутності останнього волосся стає безбарвними, тобто сивими. Сивіти волосся починає з коренів, адже відсутність меланіну позначається на зростаючому відрізку волосся. Виробленню меланіну сприяє наявність в організмі амінокислоти тирозину, цей компонент міститься в більшості білків, покращує функцію надниркових залоз, щитовидної залози і гіпофізу, які в свою чергу забезпечують нормальний гормональний баланс в організмі. Таким чином, стає зрозуміло, що зменшення кількості або повна відсутність забарвлюючого волосся пігменту може бути викликано:
– низькобілковими дієтами, різкою зміною раціону харчування в бік незбалансованого, неправильного;
– порушеннями у функціонуванні і захворюваннями щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофізу, а також порушеннями в роботі печінки і шлунково-кишкового тракту;
– гормональними змінами, які властиві віковим змінам, але можуть відбутися і завчасно.
Не менш важливим чинниками ранньої сивини виступає і фактор спадковості. Якщо у ваших близьких родичів сивина з’явилася раніше ніж зазвичай, з особливою ретельністю підійдіть до питання збереження природного кольору свого волосся.
Серед інших факторів раннього посивіння волосся виділяють:
– порушення у вегетативній нервовій системі;
– перевтома і стрес;
– нестача вітамінів, гіповітаміноз;
– зниження імунітету;
– недокрів’я;
– шкірні захворювання;
– надмірне перебування на сонці;
– прийом деяких лікарських препаратів.
Передчасна поява перших сивих волосинок означає необхідність переглянути свій спосіб життя і запобігти подальшому посивінню волосся. Повернути колір сивому волоссю неможливо, єдиним виходом в даному випадку є фарбування волосся в колір, наближений до натурального. Для того щоб сивина не збільшувалася в кількості, рекомендується наступне:
– різноманітне харчування – разом з їжею ваш організм повинен отримувати всю різноманітність вітамінів і мінералів, зробіть акцент на багатому білковому харчуванні, адже саме брак білків і вітамінів може провокувати посивіння;
– в період міжсезоння приймайте вітамінно-мінеральні комплекси;
– уникайте стресів і надмірної перевтоми;
– стежте за здоров’ям шлунково-кишкового тракту і залоз внутрішньої секреції;
– уникайте шкідливого впливу сонячного випромінювання, використовуючи головні убори.
Однак інколи не вдається виключити вплив того чи іншого чинника на організм. Адже відомо, що молодій людині, яка переживає певну трагедію або хворіє тим чи іншим захворюванням, при певній схильності до того нікуди не дітися від декількох сивих волосин або навіть цілого їх пасма. Тут вже доцільно подбати про те, щоб сивина не поширювалася. Дотримання здорового способу життя можна підкріпити впливом наступних природних компонентів:
• Лопух – протягом 2-3 місяців втирати в шкіру голови відвар лопуха (2 ст.л. коренів лопуха та 2 ст.л. насіння кропу залити 0,5 літри окропу і настояти 2-3 години).
• Шипшина – втирати в шкіру голови настій шипшини (20 г сушених ягід залити склянкою окропу і настояти близько години).
• Кропива – щодня протягом 2-3 тижнів втирати в шкіру голови настій кропиви (з’єднати 0,5 літри води і 0,5 літри оцту, настояти в них 50 г сушеного листя кропиви, потім настій прокип’ятити протягом півгодини).
• Цибуля – втирати в шкіру голови сік цибулі. Щоб уникнути смороду, додайте в сік декілька крапель лимонного соку або розмаринової олії.
• Природні барвники – ромашка, хна, басма, волоський горіх.
• Листя карі – приймати внутрішньо по 1 ст.л. один раз на день, перед їжею.
• Пивні дріжджі – приймати внутрішньо по 1 ст.л. один раз на день, перед їжею.