І ті, і інші стикаються з дуже неприємним ефектом схуднення – розтяжки на шкірі. Тонкі смуги різного забарвлення (білі, рожеві, синювато-бордові) на животі, спині, сідницях виникають внаслідок змін у структурі шкіри:
– коли порушується вироблення колагенових і еластинових волокон;
– коли відбуваються зміни гормонального фону;
– коли шкіра змушена підлаштовуватися під значні зміни форми тіла (різке схуднення або збільшення ваги, нарощування м’язів).
Розтяжки являють собою рубцеву тканину, яка, як і шрами, складно нормалізується. Звичайно ж, не варто чекати, що розтяжки пройдуть самі по собі, також не допоможуть фізичні навантаження. Їх ні в якому разі не варто уникати і припиняти заняття спортом необхідні для підтримки тонусу м’язів, для нормалізації обмінних процесів, але фізична активність повинна бути доповнена роботою над станом самої шкіри.
Для того щоб позбутися розтяжок можна вибрати домашні методи, що ґрунтуються на народній медицині, а можна вдатися до косметологічних процедур.
Народна медицина пропонує такі способи боротьби з розтяжками:
• 1/2 склянки соку алое (свіжоприготованого або придбаного в аптеці) з’єднати з такою ж кількістю оливкової олії першого віджиму, додати по 20 крапель вітаміну А (ретинолу) і вітаміну Е (токоферолу). Втирати в шкіру двічі на день до помітних покращень (коли такі настануть залежить від особливостей шкіри). Зберігати потрібно в холодильнику в щільно закритій скляній банці.
• 1 склянку цукру змішати з 1 склянкою солі (краще морської), додати 1/2 склянки олії (краще пальмової, але можна замінити оливковою), добре перемішати і втирати в шкіру під час душових процедур, після змити теплою водою і змастити проблемні ділянки шкіри живильним кремом або лосьйоном для тіла.
• 1 грам мумійо розчинити у чайній ложці кип’яченої води, з’єднати з дитячим кремом (80-100 грам), втирати щодня в шкіру. Отриманий крем зберігати в холодильнику в щільно закритій скляній банці.
Косметологічна галузь на сьогоднішній день вирішує проблему розтяжок на шкірі наступним чином:
• Ультразвукова терапія – проводиться мікроскопічний масаж, що поліпшує обмінні процеси в шкірі і підшкірній клітковині, досягається ліфтинговий ефект.
• Обгортання – підвищується тонус шкіри, що сприяє загоюванню в місцях «надривів». На шкіру наноситься лікувальна суміш, а після накладається термоплівка або термоковдра, що призводить до кращого засвоєння лікарської речовини. Курс передбачає до 10-12 процедур.
• Хімічний пілінг – спрямований на проникнення в глибоко розташовані шари епідермісу, стимулюється синтез колагену. Процедура передбачає нанесення на шкіру фенолової, трихлороцтової кислоти або кислоти альфа-гідроксиду, вимагає високого професіоналізму від майстра.
• Мезотерапія – полягає в мікроскопічних ін’єкціях лікувальної емульсії (вітаміни, рослинні екстракти, живильні речовини, мікро- і макроелементи), спрямованих на стимуляцію обмінних процесів в тканинах, які утворюють розтяжки, що призводить до їх розсмоктування.
Лікування розтяжок має носити регулярний і систематичний характер. Позбавлення від них може зайняти не один місяць, проте опускати руки не варто. Пам’ятайте, що якщо засіб не допоміг через місяць, це не говорить про його неефективність, це вказує на індивідуальні особливості вашої шкіри. Важливо приступати до усунення розтяжок в перші тижні і місяці їх виникнення. Застарілі розтяжки, як і застарілі рубці та шрами, усуваються набагато складніше, а тому не втрачайте час і не впадайте у відчай!