Профілактичні міри
Само собою, що запобігти появі ластовиння, чи хоча б скоротити рясність його появи цілком реально і можливо. Для цього потрібно просто застосовувати ряд простих профілактичних заходів, що захищають від дії ультрафіолету.
У першу чергу, потрібно носити сонцезахисні окуляри. Бажано користуватися окулярами з великими лінзами, які добре закривають область навколо очей.
Другий атрибут літнього гардеробу, здатний захистити від сонця – капелюх з широкими полями, що дозволяє обличчю бути в тіні. Крім того, він буде добре захищати шию і плечі.
Третя порада – в годину пік сонячної активності, яка припадає приблизно на полуденний час з 12 до 15 години намагайтеся не загоряти і ховайтеся від сонця в тіні, можна й просто не виходити на вулицю. Якщо ж просто необхідно бути на відкритому сонці, то скористайтеся більш сильним сонцезахисним кремом з максимальним значенням SPF.
Знебарвлювання ластовиння
Веснянки це більш дрібний прояв пігментних плям. Рецептами відбілювання шкіри володіли навіть в стародавні часи, тому в сучасному світі теж можна користуватися перевіреними тисячоліттями рецептами.
Речовини, що мають знебарвлювальний ефект та діють на веснянки містяться в хроні, кульбабі, огірках, лимонах і ще багатьох інших рослинах, овочах та фруктах. Вони впливають на веснянки, проникаючи глибоко в шкіру і окислюючи темний пігмент. Крім того, практично всі фрукти багаті фруктовою кислотою, яка так само добре допомагає в боротьбі з веснянками. Недарма їх використовують для приготування різноманітних очищувальних скрабів і пілінгів.
Моногамні маски
Звичайно ж, можна провести курс відбілювання самостійно вдома. Найпростіше – це робити маски з одного овочу чи фрукту. Для цього необхідно його помити, очистити від шкірки (якщо вона є), порізати кружальцями або подрібнити на тертці (м’ясорубці, блендері) і зробити з отриманої маси маску на обличчя. Тримати її потрібно 20-30 хвилин, після чого змивати. Не плутайте сік лимона і лимонну кислоту, вона штучного походження і замість користі принесе лише опіки шкіри.
Найпоширеніші продукти для масок в домашніх умовах це кульбаба, хрін і огірок. Можна так само застосовувати помідор, полуницю або смородину. Але їх краще змивати не водою, а липовим цвітом. Робиться настоянка з 1 столової ложки квітів липи і 200 мілілітрів води.
Тривалість курсу з масок повинна бути 2-3 тижні, тільки тоді буде явний результат. Але для кожного це індивідуальний термін. Тому уважно стежте за змінами, що б не виникло передозування. Тоді плями схожі на веснянки будуть свідчити про опіки. Після проходження курсу та під час знебарвлення веснянок необхідно продовжувати захищати шкіру від сонячного впливу.
Недолік застосування відбілюючих масок та очисних пілінгів в тому, що шкіра буде ставати тоншою і більш схильною до ураження від ультрафіолету, ось чому так важливо не допускати прямого впливу сонячних променів на неї після курсу лікування.
Складні маски
А ось рецепти для тих, хто не боїться труднощів і готовий вести боротьбу з веснянками за допомогою масок, що складаються з декількох компонентів.
1. Листя і стебла петрушки (взимку – коріння) подрібнюємо будь-яким доступним способом, змішуємо з одним жовтком і 1 ст.л. оливкової (можна просто рослинної) олії. Наносимо на обличчя на 15-20 хвилин, потім змиваємо теплою водою.
2. Приготувати відвар з кореня петрушки (отримана рідина повинна бути настільки темною, щоб не пропускала світло), додати 5-6 крапель лимонного соку і протирати їм обличчя, як лосьйоном двічі на день. Зберігати в холодильнику.
3. Настояти зелень петрушки в горілці, з розрахунку 50 грам петрушки на півлітра горілки, протягом 2-3 тижнів у темному місці, процідити і протирати обличчя.
4. Подрібнену зелень петрушки змішати в рівних частинах зі свіжим медом і робити маски на 40-45 хвилин.
5. Вичавити сік петрушки, змішати з молоком або кефіром (можна сметаною), в залежності від типу шкіри, наносити на 10-15 хвилин. Змивати теплою водою.
6. Очищений мигдаль настояти протягом 3-5 хвилин (півсклянки ядер на склянку окропу), воду злити, мигдаль подрібнити. Віджати сік лимона (половинку), додати до нього 1 ст.л. кип’яченої води і все ретельно перемішати з мигдалем. Робити маску протягом 25-30 хвилин. Тривалість 4-5 місяців, не частіше 2 разів на тиждень.
7. Взяти 25 грам дріжджів, 1 ч.л. лимонного соку, 1 ст.л. свіжого молока, розмішати і робити маску на 20 хвилин.
8. Змішати сік одного лимона, 1 яєчний білок, 10 грам цукру, 100 мілілітрів води. Робити маску через день на 20-30 хвилин.
9. Протирати обличчя соком цибулі 2 рази на день.
10. Приготувати відвар з 50 гр. молодої кульбаби (бажано подрібнити) і 500 мл. води. Кип’ятити на повільному вогні півгодини, потім процідити і використовувати замість лосьйону для протирання.