Поява зморшок також залежить від типу шкіри, у людей з жирною шкірою зморшки з’являються пізніше, ніж у людей із сухою шкірою.
Неправильне харчування, зловживання алкоголем, паління, недосипання і стреси негативно діють на організм, а це також відбивається на стані шкіри.
Зморшки легше попередити, ніж боротися з тими, що уже з’явилися, тому доглядати за шкірою потрібно не тоді, коли вона втратила тонус, а тоді, коли вона ще пружна і гладка. Це потрібно для того, щоб якомога довше зберегти її в такому стані.
Перші зморшки можна попередити, якщо добре зволожувати шкіру з молодості. Але це не означає, що шкіру потрібно постійно мазати жирним кремом, насправді це шкідливо для шкіри, оскільки вона звикає до жирного крему і перестає сама виробляти жир, а це в результаті призводить до її висушування і появи зморшок. Використовуйте зволожуючі креми, підібрані відповідно до вашого типу шкіри. Зверніть увагу на склад таких кремів, одним з найкращих зволожуючих компонентів в кремах є масло виноградної кісточки.
Мабуть багатьох цікавить, що ж робити, якщо зморшки на обличчі вже з’явилися: як від них позбутися, як відновити тонус шкіри, як зробити так, щоб не з’явилися нові зморшки?
Прибрати зморшки на обличчі допоможе процедура, яку потрібно робити 1-2 рази на тиждень. Візьміть одну столову ложку чебрецю повзучого, стільки ж квіток мальви та шишок хмелю. Ретельно перемішайте трави і залийте їх 2 склянками окропу, протягом 15 хвилин проваріть, потім зніміть з вогню і нахиліть обличчя над парою. Шкіру потрібно розпарювати протягом 10-15 хвилин, потім треба вмитися водою кімнатної температури і нанести на обличчя живильний крем.
Можна приготувати лосьйон із трав. Для його приготування 1 столову ложку сухих квіток ромашки залийте склянкою білого сухого вина і настоюйте протягом 2 тижнів. Цим лосьйоном потрібно протирати шкіру вранці і увечері.
Позбутися від зморшок на обличчі і запобігти появі нових можна за допомогою календули: залийте столову ложку трави склянкою окропу, настоюйте протягом півгодини, потім змочіть бавовняну або марлеву серветку в отриманому настої і накладіть на обличчя. Тримайте компрес 15-20 хвилин, потім вмивайтеся прохолодною водою.
Мімічні зморшки прибрати часом складніше, ніж вікові, адже міміку складно контролювати. Якщо не вдається впоратися зі своєю мімікою, то найефективнішим способом, звичайно, залишаються «ін’єкції молодості». Компреси з нанесенням жирного крему на ділянки зі зморшками також дають хороші результати, але знову ж таки, потрібно постійно стежити за своєю мімікою, інакше всі процедури будуть марними.
Буває і так, що після різкого схуднення з’являються зморшки на обличчі. Різке схуднення, безумовно, дуже погано позначається на шкірному покриві, щоб відновити колишній тонус потрібно добре зволожувати шкіру, при цьому, не тільки застосовуючи зволожуючі креми і маски, а й щодня випиваючи не менше 2 л рідини.
Якщо ви хочете швидких результатів, є сенс звернути увагу на косметичну продукцію, що містить гормони, зазвичай вона дає стійкий і швидкий результат. Щоправда, майте на увазі, що такими засобами не можна зловживати, шкіра зазвичай швидко звикає до таких кремів і, припиняючи ними користуватися, можна тільки погіршити її стан. Прийнявши рішення скористатися такою косметикою, порадьтеся з косметологом.