Догляд за шкірою обличчя повинен складатися з п’яти етапів: очищення, відлущування, тонізація, зволоження (живлення) і захист.
Очищення є однією з найважливіших процедур, яку треба проводити щодня: вранці і ввечері. Перед сном необхідно змивати косметику і пил, що осів на шкірі. Вранці – продукти виділення сальних і потових залоз.
Сьогодні косметологи не радять умиватися за допомогою мила, яке занадто сильно сушить шкіру, викликає почуття стягнутості і лущення. А на поверхні шкіри має бути у збалансованій кількості і жир і волога. Тоді сповільнюється процес старіння. Хороший очищаючий засіб не порушує усього цього.
Для очищення рекомендується використовувати гелі, пінки, лосьйони і молочко для умивання, які мають нейтральний рівень рН. Не слід терти обличчя і витирати його досуха грубим рушником. При витиранні треба лише злегка прикладати рушник до шкіри. Розтирання і розтягування шкодять ніжній шкірі обличчя.
Використовуючи неякісний очищаючий засіб, можна завдати великої шкоди, адже дуже важливо не порушити рН балансу і середовища мікроорганізмів, які живуть на поверхні шкіри.
Не можна забувати і про те, що очищаючий засіб повинен обов’язково підбиратися за типом шкіри. Для сухого типу шкіри використовують більш м’яке, кремоподібне очищення, яке знімає відчуття сухості і підвищує еластичність шкіри. Для жирної шкіри – це, як правило, гелевидні засоби, які допомагають контролювати жирність шкіри. Для комбінованої шкіри очищення повинно пом’якшувати сухі ділянки шкіри і освіжати жирні.
Наступний етап – відлущування. Щодня з поверхні нашої шкіри відторгаються мільйони найдрібніших рогових лусочок – клітин нашої шкіри, які втратили вологу. І якщо молода шкіра дитини досить добре справляється з відлущуванням природним чином, то з віком шкіра не справляється з цим і як результат – стає тьмяною, в’ялою і дряблою.
Цей шар ороговілих клітин на поверхні шкіри товщає, чим перешкоджає проникненню зволожуючих і поживних засобів. І якщо не користуватися спеціальними відлущуючими засобами, то цей шар ставатиме все товщим і утворюватиме мімічні зморшки.
У цьому плані можна використовувати двічі на тиждень маски, які підбираються за типом шкіри і з урахуванням індивідуальних особливостей чи спеціальну пілінгову систему (1-2 рази на тиждень), що містить скраб глибокого відлущування і заспокійливий гель.
Маски можуть бути жирніші з природними оліями – для сухої шкіри; на основі природних глин і рослинних екстрактів, заспокійливої дії і такі, що поглинають жир – для комбінованої шкіри. Для вугруватої шкіри використовують маски, що не містять відтираючих часток, щоб не викликати роздратування шкіри.
Тонізація допомагає видалити залишки очищаючого засобу і маски, нормалізує рівень кислотності шкіри, підтримує її еластичність, прочищає і скорочує пори. На етапі тонізації шкіра отримує вітаміни. Завдяки антиоксидантам, що входять до складу тонізуючих засобів, відбувається захист шкіри від шкідливої дії вільних радикалів. За допомогою тоніку шкіра зволожується; очищається і вирівнюється її рельєф перед наступним етапом догляду – зволоженням.
Зволожувати шкіру – означає давати їй життя, подовжувати її молодість. Для повноцінного зволоження шкіри необхідно використовувати засоби, які не просто залишаються на поверхні шкіри і зволожують тільки верхній шар клітин, а глибоко проникають у шкіру, тривало утримуючись там.
Експерти в області догляду за шкірою рекомендують зволоження для усіх типів шкіри. Жирна шкіра теж, як і суха, може зневоднюватися і потребує зволоження, тільки з матуючим ефектом. Зволоження для комбінованої шкіри регулює рівень зволоження жирних і сухих ділянок шкіри. А зволожуючий крем для сухої шкіри створює захисний шар, який зменшує випаровування вологи, збільшує пружність і еластичність шкіри.
Влітку шкіра особливо потребує зволоження. Зволожуючий крем перешкоджає втраті вологи і робить шкіру м’якшою, ніжнішою і здоровішою. Окрім зволожуючих кремів, можна використовувати також легкі гідрогелі й емульсії. У холоднішу пору року слід додати поживні креми.
Незалежно від типу шкіри нанесення поживного чи зволожуючого крему завжди повинно передувати накладенню макіяжу.
І останній етап догляду – захист шкіри. Наша шкіра окрім, усього іншого, вимагає ще й захисту від шкідливої дії довкілля. Це – дія вільних радикалів, які викликають старіння; вітер, мороз, пил, який забивається в пори.
В якості захисних засобів можна використовувати тональні косметичні засоби, які одночасно надають шкірі натуральний матовий відтінок і доглядають за нею, подовжуючи її молодість і красу, захищаючи від шкідливої дії довкілля.
Будь-які захисні засоби треба підбирати відповідно до свого типу шкіри. Для нормальної і жирної шкіри підійдуть засоби, що контролюють жирність шкіри; для нормальної і сухої шкіри – зберігають ефект зволоженості шкіри.