Головна | КРАСА → Як правильно доглядати за шкірою обличчя

Як правильно доглядати за шкірою обличчя

Як правильно доглядати за шкірою обличчя

Догляд за шкірою обличчя має бути дуже ретельним і регулярним, оскільки обличчя піддається постійним зовнішнім впливам – атмосферним і температурним. У літній час шкіра обличчя повинна протистояти негативному впливу сонячних променів, вітру і пилу, в зимовий і осінній – вітру, морозу і дощу. При цьому важливо правильно визначити свій тип шкіри, тільки тоді можливий грамотний догляд за нею. Адже, не маючи діагнозу, важко дізнатися, який саме спосіб догляду підійде саме вам.

Догляд за шкірою обличчя повинен складатися з п’яти етапів: очищення, відлущування, тонізація, зволоження (живлення) і захист.

Очищення є однією з найважливіших процедур, яку треба проводити щодня: вранці і ввечері. Перед сном необхідно змивати косметику і пил, що осів на шкірі. Вранці – продукти виділення сальних і потових залоз.

Сьогодні косметологи не радять умиватися за допомогою мила, яке занадто сильно сушить шкіру, викликає почуття стягнутості і лущення. А на поверхні шкіри має бути у збалансованій кількості і жир і волога. Тоді сповільнюється процес старіння. Хороший очищаючий засіб не порушує усього цього.

Для очищення рекомендується використовувати гелі, пінки, лосьйони і молочко для умивання, які мають нейтральний рівень рН. Не слід терти обличчя і витирати його досуха грубим рушником. При витиранні треба лише злегка прикладати рушник до шкіри. Розтирання і розтягування шкодять ніжній шкірі обличчя.

Використовуючи неякісний очищаючий засіб, можна завдати великої шкоди, адже дуже важливо не порушити рН балансу і середовища мікроорганізмів, які живуть на поверхні шкіри.

Не можна забувати і про те, що очищаючий засіб повинен обов’язково підбиратися за типом шкіри. Для сухого типу шкіри використовують більш м’яке, кремоподібне очищення, яке знімає відчуття сухості і підвищує еластичність шкіри. Для жирної шкіри – це, як правило, гелевидні засоби, які допомагають контролювати жирність шкіри. Для комбінованої шкіри очищення повинно пом’якшувати сухі ділянки шкіри і освіжати жирні.

Наступний етап – відлущування. Щодня з поверхні нашої шкіри відторгаються мільйони найдрібніших рогових лусочок – клітин нашої шкіри, які втратили вологу. І якщо молода шкіра дитини досить добре справляється з відлущуванням природним чином, то з віком шкіра не справляється з цим і як результат – стає тьмяною, в’ялою і дряблою.

Цей шар ороговілих клітин на поверхні шкіри товщає, чим перешкоджає проникненню зволожуючих і поживних засобів. І якщо не користуватися спеціальними відлущуючими засобами, то цей шар ставатиме все товщим і утворюватиме мімічні зморшки.

У цьому плані можна використовувати двічі на тиждень маски, які підбираються за типом шкіри і з урахуванням індивідуальних особливостей чи спеціальну пілінгову систему (1-2 рази на тиждень), що містить скраб глибокого відлущування і заспокійливий гель.

Маски можуть бути жирніші з природними оліями – для сухої шкіри; на основі природних глин і рослинних екстрактів, заспокійливої дії і такі, що поглинають жир – для комбінованої шкіри. Для вугруватої шкіри використовують маски, що не містять відтираючих часток, щоб не викликати роздратування шкіри.

Тонізація допомагає видалити залишки очищаючого засобу і маски, нормалізує рівень кислотності шкіри, підтримує її еластичність, прочищає і скорочує пори. На етапі тонізації шкіра отримує вітаміни. Завдяки антиоксидантам, що входять до складу тонізуючих засобів, відбувається захист шкіри від шкідливої дії вільних радикалів. За допомогою тоніку шкіра зволожується; очищається і вирівнюється її рельєф перед наступним етапом догляду – зволоженням.

Зволожувати шкіру – означає давати їй життя, подовжувати її молодість. Для повноцінного зволоження шкіри необхідно використовувати засоби, які не просто залишаються на поверхні шкіри і зволожують тільки верхній шар клітин, а глибоко проникають у шкіру, тривало утримуючись там.

Експерти в області догляду за шкірою рекомендують зволоження для усіх типів шкіри. Жирна шкіра теж, як і суха, може зневоднюватися і потребує зволоження, тільки з матуючим ефектом. Зволоження для комбінованої шкіри регулює рівень зволоження жирних і сухих ділянок шкіри. А зволожуючий крем для сухої шкіри створює захисний шар, який зменшує випаровування вологи, збільшує пружність і еластичність шкіри.

Влітку шкіра особливо потребує зволоження. Зволожуючий крем перешкоджає втраті вологи і робить шкіру м’якшою, ніжнішою і здоровішою. Окрім зволожуючих кремів, можна використовувати також легкі гідрогелі й емульсії. У холоднішу пору року слід додати поживні креми.

Незалежно від типу шкіри нанесення поживного чи зволожуючого крему завжди повинно передувати накладенню макіяжу.

І останній етап догляду – захист шкіри. Наша шкіра окрім, усього іншого, вимагає ще й захисту від шкідливої дії довкілля. Це – дія вільних радикалів, які викликають старіння; вітер, мороз, пил, який забивається в пори.

В якості захисних засобів можна використовувати тональні косметичні засоби, які одночасно надають шкірі натуральний матовий відтінок і доглядають за нею, подовжуючи її молодість і красу, захищаючи від шкідливої дії довкілля.

Будь-які захисні засоби треба підбирати відповідно до свого типу шкіри. Для нормальної і жирної шкіри підійдуть засоби, що контролюють жирність шкіри; для нормальної і сухої шкіри – зберігають ефект зволоженості шкіри.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля