Головна | КРАСА → Як правильно користуватися пемзою

Як правильно користуватися пемзою

Як правильно користуватися пемзою

Пемза – дуже ефективний засіб для позбавлення від грубої шкіри на підошвах ніг. Допоможе вона і в разі утворення на них тріщин, мозолів або натоптишів.

Що таке пемза

Пемза – легкий і міцний матеріал природного походження, що складається з вулканічного скла. Своєю пористою структурою він зобов’язаний процесу швидкого застигання вулканічних лав з одночасним виділенням газів. Колірна гамма пемзи дуже широка – від чорного, бурого і жовтого до білого та блакитного відтінків.

У промисловості пемза використовується як абразив для шліфування й полірування каменю, дерева та металу, її додають до вапна і цементів в якості гідравлічної присадки, з неї виготовляють фільтри і використовують як інертну основу для різних каталізаторів.

У побуті пемза користується особливою популярністю в якості незамінного засобу для видалення грубої шкіри на ступнях ніг.

Правила користування пемзою

Шкіру ніг перед обробкою пемзою слід ретельно підготувати: старанно вимити і розпарити. В якості розчину для ножних ванночок зазвичай використовують теплу воду з додаванням морської солі, крохмалю, відвару ромашки або календули.

Витримавши ноги у ванні від 5 до 10 хвилин, приступають до видалення з них ороговілого шару шкіри. Приклавши пемзу, змащену милом або гелем для душу, до оброблюваної ділянки, нею виконують зворотно-поступальні і кругові рухи. Поспішати при цьому не слід, натиск повинен варіюватися від легкого до помірного.

Сигналом про те, що косметичну процедуру необхідно завершити є ледь відчутне печіння в області, над якою ви тільки-що трудилися. Щоб уникнути пошкоджень шкірного покриву не варто намагатися видалити огрубілу шкіру, натоптиш або мозоль за один захід – грамотне використання пемзи передбачає щоденні очисні сеанси впродовж 1-2 тижнів (для чутливої і ніжної шкіри сеанси краще проводити через день), після чого процедуру зводять до мінімуму, проводячи в міру необхідності один-два сеанси на тиждень.

Використовуючи пемзу, враховуйте ступінь її абразивності: камінь з великими порами допустимо використовувати лише на початкових етапах очищення шкіри, після чого її слід замінити матеріалом з дрібними порами і меншим ступенем абразивності.

Після закінчення процедури ноги промивають холодною водою, витирають насухо і наносять на шкіру живильний пом’якшувальний крем, що запобігає її пересиханню.

Вибір пемзи

Вибираючи пемзу для косметичних процедур, віддайте перевагу матеріалу з помірною або дрібною пористістю. Бажано, щоб брусок мав округлу форму, без гострих ребер, здатних пошкодити шкіру. Візьміть його в руку, пемза повинна зручно лежати в долоні, не вислизаючи з неї.

Міцно притисніть шматок пемзи до краю столу або спробуйте копирснути її нігтем – якісний матеріал не повинен колотися, кришитися або проминатися.

Уникайте покупки штучної пемзи, виготовленої з синтетичних матеріалів – нерідко зустрічаються низькопробні підробки, що не володіють необхідною жорсткістю і часто ламаються. Найкраща пемза – натуральна.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля