В даний час для вирішення проблеми «небажаної рослинності» існує безліч способів, як радикальних, що дозволяють видалити волосся назавжди, так і тимчасових.
Видалити небажане волосся можна за допомогою депіляції та епіляції. Депіляція – це видалення стрижня волосини, що знаходиться над поверхнею шкіри. Епіляція – це видалення волосини з кореневою частиною, при якому відбувається пошкодження фолікулярного апарату, що дає можливість для остаточного припинення росту волосся назавжди.
Які ж види депіляції і епіляції існують?
Вищипування
Спосіб, старий, як світ. Зазвичай ним віртуозно володіють жінки, які регулярно стежать за формою своїх брів. Простий і ефективний, добре відомий і трохи болючий. Для нього необхідні маленький пінцет, дзеркальце, хороший зір і міцні нерви. Волосся виростає знову і швидко.
При вищипуванні відбувається неконтрольоване пошкодження волосяного фолікулу, після чого він поводиться непередбачувано, що може спричинити в деяких випадках посилення росту волосся.
Гоління
Людство накопичило багатовіковий досвід в області гоління. Гоління було і залишається швидким, легким і дешевим способом видалення волосся.
До допомоги гоління прибігає, як жіноча, так і чоловіча половина населення планети. Жіночі станки для гоління, як правило, дещо відрізняються за формою і виробляються із пластмаси «жіночих» кольорів. Але поки ще ніхто не довів, що вони чимось принципово відрізняються від чоловічих. При цьому волосся виростає знову.
Депіляція нитками
Цей вид депіляції не дуже популярний, але добре відомий багатьом. Суть його в тому, що небажані волосини намотуються на скручені бавовняні нитки, після чого просто висмикуються. Позбутися волосся назавжди таким способом депіляції теж не вдасться.
Хімічна депіляція
Гелі, креми, лосьйони, аерозолі дозволяють хімічним способом руйнувати нашкірний волосяний стрижень. Хімічні речовини розчиняють основу волосини, що призводить до легкого відділення її від поверхні шкіри.
Недолік таких препаратів – їхня підвищена чутливість до температури і pH шкіри. Тобто, при відхиленні певних параметрів, їх активність може бути значно знижена. Неправильне застосування такого способу депіляції може призвести до розвитку хімічних опіків 2-3 ступеня. При цьому волосся виростає знову.
Воскова депіляція
Воскова депіляція часто називається біоепіляція. Це один з найдавніших способів видалення волосся за допомогою смоли, воску, або паленого цукру. Суть методу надзвичайно проста: за допомогою воску відбувається склеювання волосяного покриву, який потім видаляється.
Ваксінг є процедурою болючою, але, тим не менш, поширений дуже широко. Вважається, що віск дає самий довготривалий у порівнянні з іншими методами депіляції результат, і ріст волосся після процедури починається через два-три тижні.
Електроепіляція
Складна, болюча косметична процедура, в якій велика частка успіху припадає на рівень професійної підготовки косметолога.
Ймовірність позитивного результату припинення росту волосся обумовлена тим, що сам волосяний стрижень є провідником і забезпечує доступ до фолікулу. Фізичний чинник, проходячи по волосяному стрижню, руйнує фолікул. І якщо це відбувається у фазі росту волосини, то бажаний результат буде досягнутий, тобто волосина перестане рости.
У будь-якому випадку, зважуючись на електроепіляцію, потрібно усвідомлювати, що успішний остаточний результат зажадає багато терпіння, часу і грошей.
Лазерна епіляція
Безумовними перевагами лазерної епіляції є майже повна безболісність без пошкодження поверхні шкіри.
Метод використовує принцип спрямованого світлового потоку. Лазерний промінь, який створює високу щільність потужності випромінювання, виробляє місцевий тепловий ефект, який руйнує фолікул.
Ультразвукова епіляція
Ця назва не зовсім точно відображає суть процедури, оскільки в основі лежить видалення волосся воском.
У цьому методі після видалення волосся використовується ультразвуковий вплив у поєднанні з активними косметичними засобами. Спеціальні засоби уповільнюють процес росту і навіть частково порушують волосяний фолікул.
Ензимна епіляція
В основі цього методу лежить використання препаратів, що включають ферменти.
Ферменти впливають на волосяний фолікул, знищуючи його. Для посилення дії ферментів використовуються термобандажі. Цей спосіб передбачає певний курс, після якого результат може бути доволі стійким.
Фотоепіляція
Це світловий метод видалення волосся з усіх типів шкіри. В даний час фотоепіляція є найбільш ефективним і безпечним серед всіх існуючих способів видалення волосся.
Світлові імпульси вибірково ушкоджують мішень – волосяні фолікули, не ушкоджуючи при цьому шкіру і навколишні тканини. Волосяний фолікул руйнується в результаті теплового впливу, яке виробляє світло, що поглинається меланіном волосся.
Процедури фотоепіляції безболісні, ефективні та суттєво економлять час.
Одним з новачків на ринку є унікальний продукт для депіляції Smooth Away, що підкорив Європу і вже стрімко підкорює Україну. Завдяки новій технології, що використовується в цьому наборі, процес депіляції перейшов з розряду виснажливої, болючою і довгої процедури в безболісний і швидкий процес.