Навіть красиві від природи вії мають тенденцію до випадання, що вже говорити про короткі і рідкі волосинки на повіках, такі від початку виглядають не дуже привабливо. Тому й користуються популярністю різноманітні косметичні процедури – нарощування вій та навіть їх хімічна завивка.
На допомогу власницям непривабливих вій поспішають і виробники косметики – туш з різними ефектами, засоби для зміцнення і подовження вій, різні олії та креми.
У пошуках ідеального засобу для зміцнення своїх вій упевніться, що причина їх випадіння або відсутності росту криється в неправильному догляді, а не в проблемах зі здоров’ям. Адже вії, як і волосся, відображають загальний стан здоров’я, і на їх зовнішньому вигляді може відображатися хвороба, яка на перший погляд не має ніякого відношення до волосся.
Якщо вам не допомагають жодні косметичні засоби або ви спостерігаєте у себе інші проблеми, крім випадіння вій і волосся, зверніться до лікаря-трихолога, обстеження у якого визначить суть хворобливого стану.
Якщо ж ви впевнені, що вашим віям просто не вистачає належного догляду, візьміть на замітку наступні поради. Вії, як і волосся, будуть активніше рости і рідше випадати, якщо зміцнювати їх спеціальними масками, існує навіть спеціальний масаж для активізації їх росту.
• Ефірні олії – один з найбільш поширених способів зміцнити вії в домашніх умовах. Для цієї мети підійдуть мигдальна, персикова, рожева, обліпихова олії, а також олії шипшини або реп’яха. Наносити їх краще перед сном, ретельно видаливши з очей косметику. Змастіть палець в олії, піднесіть до вій і покліпайте, занурюючи вії в субстанцію.
• Екстракти календули і ромашки – ці квіти здавна славляться своїми цілющими властивостями, віям вони також корисні. Придбати екстракти можна в аптечному магазині, а використовувати краще в поєднанні з касторовою олією (з’єднавши їх в рівних пропорціях).
• Сік алое і петрушки – знову ж таки в поєднанні з касторовою олією надають неймовірний ефект як на вії, так і на шкіру навколо очей, позбавляючи від набряклості.
• Касторова олія – цей унікальний засіб для росту вій можна наносити ватним тампоном, а можна використовувати як складову різноманітних масок. Касторова олія покращує структуру волосків вій, зупиняє їх випадіння і значно покращує ріст.
• Льняна олія – необхідно з’єднати 50 мл льняної олії з декількома краплями олії виноградних кісточок і такою ж кількістю олії паростків пшениці. Перед нанесенням флакон з субстанцією потрібно підігрівати в теплій воді, тому що вона має властивість загущуватися. Наносити суміш потрібно на 10 хвилин, після змивати теплою водою.
• Какао-масло – його, розтопивши, можна наносити на вії як самостійний продукт, а можна з’єднати 30 мл масла з 1 ч.л. рому. Необхідно ретельно стежити, щоб така маска не потрапляла в очі, змивати її з вій рекомендується через 10-15 хвилин після нанесення.
• Вітаміни – підживлювати вії вітамінами А і Е можна напряму, додаючи кілька крапель вітаміну в ефірні або рослинні олії, а можна збагачувати і весь організм в цілому, споживаючи таблетовані форми цих вітамінів.
• Мікс з олій – всі вище перераховані олії можна комбінувати між собою в рівних пропорціях і змащувати ними вії за допомогою накладання ватного диска.
• Масаж для росту вій – масаж необхідно проводити з використанням живильної суміші (1 ч.л. оливкової або касторової олії з’єднати з кількома краплями соку алое і дрібкою порубаної петрушки), її необхідно нанести на вії (закривши повіки) і кілька хвилин легкими дотиками пальців поплескати біля основи росту вій. Очі потрібно закрити щільно, але не мружитися. Після протерти ватним тампоном, змоченим в теплій воді.
• Компреси для росту вій – такі не стільки живлять вії, скільки дозволяють волоскам відпочити. Ватні диски необхідно змочити в прохолодному трав’яному відварі і покласти на прикриті повіки. Відвар можна приготувати з трави шавлії, ромашки, чорного або зеленого чаю. Тривалість процедури не повинна перевищувати 10-15 хвилин, а користь вона принесе не тільки віям, але і повікам – це своєрідний відпочинок для очей.