Звісно, всі секрети та ідеї дизайну нігтів вивчити дуже складно. Та й навіщо це вам? Досить просто знати, що собою являє класичний манікюр в домашніх умовах і навчитися робити кілька найактуальніших малюнків на нігтях. До популярного і такого, що ніколи не виходить з моди дизайну відноситься простий французький манікюр. І якщо ви думаєте, що він одноманітний, ви глибоко помиляєтеся. Сьогодні різновидів френчу настільки багато, що можна з легкістю віднести його і до повсякденного прикрашання нігтів, і до святкового, і навіть до креативного.
Але давайте все по порядку. Для початку необхідно розібратися, з яких етапів складається створення манікюру в домашніх умовах і поетапно розглянути всі його нюанси.
Необхідні засоби для домашнього манікюру
Отже, щоб мати можливість привести нігті в порядок і зробити манікюр в домашніх обставинах, у вашому арсеналі обов’язково повинні бути присутніми деякі інструменти і засоби.
– Набір пилочок.
– Гострі ножиці для шкіри.
– Щипчики або ножиці для нігтів.
– Набір апельсинових паличок.
– Рідина для зняття лаку.
– Ватяні диски.
– Засоби для нігтьової ванночки: морська сіль, пом’якшуючі та ароматичні олії.
– Олія для пом’якшення кутикули.
– Набір якісних лаків.
– Набір для французького манікюру.
– Закріплювач лаку.
– Зволожуючий і живильний крем для рук.
Особливо важливу увагу слід приділити вибору пилочки для нігтів. Про цей інструмент варто поговорити окремо. Від його якості буде залежати здоров’я ваших нігтів в майбутньому. Якщо ваші нігті ослаблені і шаруються, вибирайте округлу дрібнозернисту пилочку, зроблену зі скла. З її допомогою ви і додасте нігтю потрібну форму, і дбайливо відшліфуєте його поверхню.
Якщо ж на здоров’я нігтів ви не скаржитеся, можете сміливо вибирати сапфірову пилочку. Бажано комбіновану, яка має різні поверхні. Купуючи інструмент, зверніть увагу на його тертьову площину. Проведіть по ній кінчиком пальця – якісна пилочка не дряпає шкіру, не має виступаючих ділянок, «піщинки» практично не відчуваються.
Запам’ятайте, що грубі і грубозернисті пилочки призначені для нарощених нігтів, натуральні ж не витримають такої обробки. Ні в якому разі не використовуйте металевий інструмент, віддайте перевагу пилочці на гумовій або картонній основі. Перш ніж зробити покупку, порадьтеся з продавцем. Він обов’язково дасть вам слушні поради і підкаже, як зробити правильний вибір, виходячи зі стану ваших нігтів.
Етапи домашнього манікюру
Під час виконання манікюру особливо важлива акуратність і послідовність дій. А в іншому даний процес проходить набагато простіше, ніж може здатися спочатку. Отже, почнемо.
• Видалення старого лаку. Для цього використовуємо спеціальну рідину. Бажано придбати засіб, що не містить ацетону, щоб уникнути пересушування нігтьової пластини, її ламкості і крихкості. Видаляти лак потрібно за допомогою ватного диска, на який наноситься невелика кількість рідини.
• Надання форми. Запам’ятайте одне важливе правило: шліфувати і пиляти можна тільки сухі нігті. Пилочка повинна рухатися строго в певному напрямі – від боків до центру. Форму вибирайте виходячи зі своїх переваг, але не забувайте і про те, що тут багато чого залежить від форми самих пальців. Наприклад, квадратна форма є найбільш стійкою до зовнішніх впливів. Але вона ідеально підходить тільки до довгих пальчиків. Для пухких і коротких пальців найкраще вибрати овальну або загострену форму – вони візуально подовжують руку і сам ніготь.
• Надання блиску. Блиск надається за допомогою спеціальної полірувальної пилочки. Вона має чотири різні поверхні, які пронумеровані у відповідності з порядком їх використання.
• Обробка кутикули. Дана процедура починається з нанесення на кутикулу спеціальної пом’якшувальної олії. Після 2-3 хвилин, коли засіб повністю вбереться в шкіру, можна зробити ванночку для нігтів, заздалегідь додавши туди морську сіль або олії. Після п’ятихвилинної «лазні» можна приступати до видалення кутикули. Обрізати її не рекомендується, оскільки це призведе до протилежного ефекту: кутикула буде рости ще швидше. Просто візьміть апельсинову паличку і акуратно відсуньте шкірку до основи нігтя. Олію для кутикули можна використовувати щодня.
• Видалення задирок. Для видалення цієї неприємності краще всього використовувати спеціальні гострі ножиці або гострозубці. Не тягніть шкіру! Так ви сприяєте утворенню хворобливих ранок. Просто акуратно зріжте задирку одним точним рухом.
• Подушечки і куточки пальців. Якщо у вас є мозолі на внутрішній стороні пальця, їх можна обробити спеціальною керамічною пилочкою або ж звичайною пемзою. Те ж саме стосується і огрубілих подушечок пальців.
• Завершення манікюру. Після завершення процесу змастіть руки кремом, дайте йому добре ввібратися, потім знежирте нігтики. При бажанні покрийте їх лаком. Все – класичний манікюр в домашніх умовах готовий!
Як бачите, немає нічого неможливого. Приділивши 30-40 хвилин своїм ручкам і використавши перераховані вище поради, ви і вдома зможете зробити професійний манікюр, який стане предметом вашої гордості.
Французький манікюр в домашніх умовах
А тепер давайте перейдемо безпосередньо до дизайну нігтів. Французький манікюр має достатньо переваг: він оригінальний, завжди актуальний, модний, підходить під будь-який наряд, під будь-яку довжину нігтів. Сьогодні у продажу є спеціальні набори, які полегшують процес створення френчу. У набір входять: білий олівець, трафарети для малювання окантовки, білий матовий лак і базовий лак. Останній може мати кремовий або ніжно-рожевий відтінок. Отже, що собою являє швидкий френч?
• Для початку потрібно наклеїти трафарети. Робимо це так, щоб кінчик нігтя залишився вільним (максимум 5 міліметрів).
• Тепер беремо білий лак і малюємо окантовку – зафарбовуємо кінчик нігтя до лінії трафарету. При необхідності наносимо два шари.
• Чекаємо, поки лак повністю просохне, і знімаємо трафарет.
• Беремо білий олівець і зафарбовує внутрішню вільну частину нігтя.
• Тепер наносимо базове покриття. Його краще підбирати виходячи з відтінку вашої шкіри. Блідим дівчатам підійде рожевий колір. Засмаглим – бежевий.
• Покрийте манікюр закріплювачем – все готово.
• Якщо ви забруднити шкіру навколо нігтя, візьміть ватяну паличку, змочіть її в рідині для зняття лаку і видаліть всі огріхи.
Різновиди французького манікюру
Звичайно, білий френч залишається на піку популярності завжди. Але якщо ви хочете отримати більш оригінальний і модний малюнок, можна трохи відійти від класики і розглянути кілька цікавих ідей.
• Для окантовки можна використовувати будь-які кольори, аж до чорного. Тільки стежте, щоб манікюр поєднувався із загальним образом і не виглядав вульгарно.
• Можна прикрасити кінчик нігтя стразами і навіть дрібними сухими квітами.
• Також в якості дизайну нерідко використовуються і блискітки. Ними присипається кінчик нігтика, а потім все покривається закріплювачем.
• Присутні й нестандартні форми окантовки. Вона може бути трикутної, скошеної або ромбовидної форми.
Власне кажучи, френч підходить під будь-які випадки життя. Головне правильно розставити акценти і вибрати той різновид, який буде доречним для якогось конкретного випадку.
Оригінальний дизайн нігтів в домашніх умовах
І наостанок давайте розглянемо цікаві ідеї нігтьового дизайну, які обов’язково знайдуть своє місце у вашому житті.
Шахова дошка
Вам знадобиться: білий лак, рожева акрилова фарба, тонкий пензель, чорна фарба.
• Фарбуємо нігті білим матовим лаком. Слідкуйте, щоб не було прогалин, за необхідності зробіть два шари.
• Беремо рожеву фарбу і тонкий пензлик, ділимо нігтик на 6 частин. Проводимо дві горизонтальні лінії і одну вертикальну.
• Тепер зафарбовуємо отримані частини в шаховому порядку. Використовуємо рожеву фарбу. У результаті у вас повинно вийти три білих квадрати і три рожевих.
• Беремо чорну фарбу і за допомогою пензля робимо окантовку кожної частини.
• Чорною ж фарбою малюємо і тонкі смуги. На білому кольорі – вертикальні, на рожевому – горизонтальні.
• Покриваємо все закріплювачем.
Ось такий оригінальний дизайн вийшов. Повірте, ніхто навіть і не зрозуміє де зроблено манікюр, в домашніх чи в салонних умовах.
Метелик
Вам знадобиться: матовий лак яскравого відтінку, наприклад червоний чи кораловий, чорна фарба і тонкий пензель.
• Покриваємо нігті лаком, при необхідності в два шари.
• Даємо повністю висохнути, беремо чорну фарбу і за допомогою тонкого пензлика малюємо метелика на безіменних пальцях.
• Метелик повинен вийти досить великий – на весь ніготь.
• Добре промальовуємо тільце і кінчики крил, щоб вони здавалися об’ємними. Інші частини залишаємо прозорими.
• При бажанні можна наклеїти стрази на кінчик кожного крильця, так манікюр буде виглядати більш нарядно.
• Не забуваємо покрити все закріплювачем.
Який би дизайн нігтів ви не вибрали, запам’ятайте – він повинен відповідати певному випадку. У будні дні немає необхідності занадто креативити, достатньо зробити класичний френч чи просто покрити нігті однотонним неяскравим лаком. А ось збираючись на вечірку, ви можете дати волю фантазії і придумати щось оригінальне і навіть екзотичне. У всьому має бути відчуття міри – це головне правило, яке стосується не тільки манікюру, але і всього жіночого образу.