Головна | КРАСА → Як зупинити випадіння волосся

Як зупинити випадіння волосся

Як зупинити випадіння волосся

Випадіння волосся – поширена проблема, з якою, всупереч поширеній думці, жінки стикаються не рідше за чоловіків. Облисіння у жінок зустрічається набагато частіше, ніж нам хотілося б. Однак не все так безнадійно: жіноче облисіння піддається лікуванню набагато ефективніше, оскільки в більшості випадків воно викликане тимчасовими проблемами зі здоров’ям, які цілком можна вирішити.

Причини випадіння волосся

Випадіння волосся може бути повним або частковим, втрата волосся – постійною або тимчасовою. При тимчасовій втраті волосся волосяні фолікули не атрофуються і при своєчасно розпочатому правильному лікуванні волосся знову починає рости.

Існує декілька основних причин жіночого облисіння. Важливо визначити причину випадіння волосся – це допоможе підібрати правильне лікування.

Найпоширеніші причини випадіння волосся:
– андрогенетична алопеція. Ця форма випадіння волосся передається у спадок. Зазвичай, до андрогенетичної алопеції схильні 50% чоловіків і невеликий відсоток жінок у віці старше 40 років;
– гормональні зміни. У деяких жінок в клімактеричний період починає рідшати волосся, що викликано гормональними змінами;
– вагітність. Випадіння волосся в період вагітності пов’язане з порушенням метаболізму, адже організму доводиться по-новому розподіляти сили – суміщати харчування дитини із збереженням нормальної життєдіяльності майбутньої матері. Іноді вагітні жінки з цієї ж причини (порушення метаболізму) стикаються з іншими проблемами, наприклад, недостатньою кількістю кальцію в організмі. Як правило, випадіння волосся припиняється через місяць-півтора після народження дитини;
– стрес. Стрес – найпоширеніша причина випадіння волосся як у жінок, так і у чоловіків. Цю причину облисіння непросто встановити, оскільки перші ознаки випадіння волосся можуть виявлятися лише через три місяці після пережитого стресу. Фізичне перевантаження та емоційні напруження завжди відображаються на стані організму. Результат стресу – випадіння волосся, ламкість нігтів, зубні болі і втрата здорового блиску шкіри;
– дієти і голодування. Деякі жінки періодично дотримуються радикальних дієт, за допомогою яких сподіваються скинути зайву вагу за рекордно короткий час. Не забувайте, що харчування впливає на ріст волосся. Прихильниці радикальних дієт можуть зіткнутися з низкою непередбачених наслідків свого необачного вибору, наприклад, втратою природного блиску шкіри, ламкістю нігтів і навіть випадінням волосся.

Несприятливі фактори:
– екологічний стан навколишнього середовища;
– операція з використанням загального наркозу;
– інфекційні захворювання шкіри голови;
– прийом гормональних препаратів.

Вплив на шкіру голови низьких і високих температур також погіршує кровообіг.

Якщо ви не носити взимку головного убору, то це може призвести до захворювання м’язів коренів волосся, в результаті якого волосся починає рідшати.

Не носіть тісні головні убори, що порушують кровообіг а, отже, й живлення волосся. Крім того, такі головні убори можуть ускладнювати доступ повітря до волосся.

До випадіння волосся ведуть зачіски, що туго стягують волосся (туго заплетені коси, тугі хвости). Не робіть довго проділ на одному й тому ж місці, так як в цьому випадку волосся на проділі порідшає. Не можна укладати, розчісувати чи заплітати вологе волосся. Воно дуже тендітне й легко ламається і випадає.

Потрібно зазначити, що не допустити випадіння волосся чи намагатися призупинити його самостійно можна лише в тих випадках, коли це пов’язано з неправильним або недостатнім доглядом за волоссям, порушенням діяльності сальних і потових залоз, недостатнім живленням коренів волосся. Коли ж випадіння волосся пов’язане із захворюванням всього організму або окремих органів, необхідно звернутися до лікаря і пройти курс лікування.

Як зупинити випадіння волосся

Підхід до цієї проблеми має бути комплексним.

Одна з причин випадіння волосся – неправильне харчування, яке призводить до нестачі вітамінів і мінералів, які необхідні для нормального росту волосся. Волосяні фолікули слабшають, недоотримуючи необхідні поживні речовини, і гинуть раніше визначеного терміну. Нестача вітамінів (С, В5, В6, РР) і мікроелементів (залізо, цинк, кальцій, магній, фосфор) дуже погано позначається на стані коренів волосся. Нестача в організмі поживних речовин, погане засвоєння вітамінів і мінералів через куріння чи прийом деяких медикаментів призводять до випадіння волосся.

Поліпшити самопочуття і підвищити активність організму допоможуть регулярні заняття спортом.

Багато рецептів для призупинення випадіння волосся можна знайти в народній медицині. При випадінні волосся найчастіше використовуються настої для втирання в шкіру голови. Ефективність такого лікування буде вищою, якщо провести курс. Настої слід втирати 2 рази на тиждень протягом 1 місяця.

Народні засоби від випадіння волосся

– Втирати в шкіру голови мазь із золи спалених стебел льону.

– 1 стакан чорного хліба залити 1 літром окропу, настояти 40 хвилин, після чого можна мити волосся приготованим настоєм.

– Змащувати голову терпким вином, настоєм листя гарбуза, олією голубчика і олією хни.

– Взяти по щіпці подрібненого кореневища лепехи, кореня лопуха, квітів нагідок і шишок хмелю. Нагідок і хмелю потрібно взяти трохи менше, ніж лепехи і лопуха. Перемішати, заварити в 1 літрі окропу і дати настоятися 2 години. Процідженим настоєм треба змочувати голову на ніч.

– 2 рази на тиждень мити голову відваром кореня лопуха. Залити 1 склянкою окропу 15 г кореня, тримати на малому вогні 15 хвилин і настоювати 30 хвилин. Таким же способом готується і застосовується відвар кори верби козячої.

– Змішати по 1 ст.л. меду та соку алое і 1 ч.л. часникового соку. Таку суміш можна заготовити про запас в скляній банці і зберігати в холодильнику. Перед використанням візьміть 1 ст.л. суміші, додайте до неї жовток одного яйця, розмішайте все це і, розділивши волосся на пасма, нанесіть на шкіру голови. Зав’яжіть голову хусткою, надягніть зверху целофановий пакет і тримайте 20 хв. Потім добре промийте волосся. Візьміть ще один жовток, нанесіть на волосся і обполосніть водою. Для останнього ополіскування можна приготувати відвар з польового хвоща, ромашки чи кропиви (залити 1 літр окропу 3 ст.л. трави і настоювати 30 хвилин). Перед ополіскуванням відвар процідити. Застосовуйте цей засіб 5 разів поспіль при митті голови.

– Розмішати 1 ст.л. горілки і жовток одного яйця та втерти цю суміш в шкіру голови. Через 40 хв сполоснути гарячою водою.

– Мити голову таким відваром: залити 1 ст.л. суміші рівних кількостей медунки, подорожника, шавлії, золототисячника і полину однією склянкою окропу, додати 1 ст.л. меду, варити 5 хвилин після закипання, процідити і додати кип’яченої води до цілої склянки.

– Залити двома літрами винного оцту жменю сухої трави березки, гріти на малому вогні після закипання 5 хвилин і мити цим відваром голову.

– Втирати в голову цибулевий сік з коньяком і відваром коренів лопуха: на 1 частину коньяку 4 частини цибулевого соку і 6 частин відвару коріння лопуха.

– При сухій шкірі вимити голову теплою водою без мила, а потім втерти кухонну сіль, м’яко масажуючи шкіру голови. Тривалість процедури 10-15 хвилин, після чого волосся промити. Процедуру повторювати по 1 разу в день 6 днів поспіль.

– Взяти по одній частині чебрецю, кори верби і дуба. Чотири столові ложки цієї суміші кип’ятити 15 хвилин. Остуджену рідину втирати в шкіру голови.

Коментарі до запису "Як зупинити випадіння волосся"

Подивитись останні коментарі
  1. А мені допоміг ось такий простий рецепт: сік свіжовичавленої цибулі змішати з домашньою горілкою (3:1) і втирати у шкіру голови. Почекати 15-20 хвилини (при цьому можна одягнути на голову поліетиленову шапочку) і змити. Процедуру повторювати через день, поки не припиниться випадіння волосся.
    У мене приблизно через два тижні волосся вже не випадало, але запах цибулі тримався десь із місяць!

  2. Добре ще вживати олію льону внутрішньо, вона містить дуже багато вітамінів для покращення стану шкіри, волосся та урегулювання діяльності шлунку. Якщо потрібний більш швидкий результат раджу вживати вітаміни, найкращі – з біотином, тому що містять біотин у потрібній концентрації для стимулювання росту волосся та його зміцнення. Зараз я пью Деакура, бо різниці в препаратах з біотином немає, а ціна різниться ледь не вдвічі, а тут німецький виробник, тож я задоволена результатом і раджу всім слідкувати за своїм раціоном та їсти “правильні” продукти, щоб допомогти волоссю рости гарним!

  3. Було сильне випадіння волосся, потім з’явилися круглі лисини. Багато народних рецептів перепробувала, потім до лікарів зверталася, але покращення не було. Проблема у мене була більше 6 років. Вже не сподівалася на краще. Потім в інтернеті знайшла інформацію і фото результатів лікування облисіння в клініці хрономедицини Резонанс. Вирішила спробувати, бо вперше чула про нову методику, бачила фото з результатами (в клініці є великий альбом з різними формами облисіння). Лікування не дороге. Лікування йшло 1 рік 7 місяців. Лисини заросли. Поки волосся не випадає.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля