Головна | КУЛІНАРІЯ → Екзотичні страви з комах

Екзотичні страви з комах

Екзотичні страви з комах

Людина народжена всеїдною, але мало хто готовий це визнати. Приміром, комах їдять по всій земній кулі. Адже в них більше, ніж у курячому м’ясі, протеїну, повно заліза, магнію та інших важливих елементів… Зрештою, це просто смачно.

Смажені бамбукові хробаки (Таїланд, Китай, Латинська Америка)
Для тайців тарілка засмажених в маслі бамбукових хробаків – це такий же традиційний спосіб почати обід, як салат або суп для європейців. Смак і текстура хробаків трохи нагадують попкорн. Страва неймовірно поживна.

Шашлик з личинок жука-вусача (Східна Індонезія)
Личинки жуків-вусачів, що мешкають в коренях сагових пальм – це дуже популярна сільська їжа в Східній Індонезії. У приготованих жуків ніжна м’якоть, але дуже щільна шкурка, яку потрібно довго розжовувати. На смак личинки нагадують жирний бекон.

Сир з личинками сирної мухи (острів Сардинія (Італія))
На острові Сардинія сир «Casu maizu» називають афродизіаком і традиційно їдять разом з хробаками. Більше того, вважається, що цей продукт безпечно їсти, поки личинки ще живі.

Сушена гусінь мопане з цибулею (Південна Африка)
Висушена гусінь нічних метеликів Gonimbrasia belina, що живуть на деревах мопане – найважливіше джерело білка для жителів Південної Африки.
Сушена на сонці або копчена гусінь не має особливого смаку, тому зазвичай її обсмажують до хрускоту разом з цибулею, додають в юшки, тушкують у різних соусах чи подають з кукурудзяною кашею «Садза».

Варені оси (Японія)
Старше покоління японців досі поважає ос і бджіл, приготованих різними способами. Одна з таких страв – «Хатіноко» – личинки бджіл, зварені з соєвим соусом і цукром.
Так само готуються і оси, але страва з ними називається «Дзібатіноко». Незважаючи на дорожнечу, вона користується стабільним попитом в токійських ресторанах.

Шовкопряд, обсмажений з імбиром (Китай, Корея, Японія, Таїланд)
Гусінь шовкопряда обмотує себе тонкою, але міцною шовковою ниткою. В коконі вона відрощує крила, вусики і ніжки. Але перш ніж це відбудеться, жителі міста Сучжоу відварюють її, видаляють кокон, а потім швидко обсмажують в вокі (круглій глибокій китайській сковороді з опуклим дном маленького діаметру) з імбиром, часником і цибулею.
Ніжні личинки, хрусткі зовні і м’які всередині, вдало поєднуються практично з будь-якими овочами та спеціями. Правильно приготовані вони нагадують за смаком м’ясо краба чи креветки.

Смажені мурахи (Мексика, Колумбія, Австралія, Південна Африка)
Мурахи – це найпопулярніші після цвіркунів їстівні комахи. У Колумбії смажених мурах навіть продають в кінотеатрах замість попкорну.
Найпопулярніші самки мурашок з яйцями. Їх ловлять в дощові дні: коли вода заливає мурашники, самки вибираються назовні. Найпростіший спосіб їх приготування – трохи потримати над вогнем, попередньо загорнувши в листя. В результаті вийде хрустка солодкувата закуска з виразним горіховим присмаком.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля