Головна | КУЛІНАРІЯ → Як легко та швидко почистити гранат

Як легко та швидко почистити гранат

Як легко та швидко почистити гранат

Гранат – дуже смачний і надзвичайно корисний фрукт, що володіє великою кількістю лікувальних властивостей. Причому в справу йде не тільки корисна вітамінами і мінералами м’якоть, але і кісточки, і шкірка плодів, і квіти, і кора рослини: з них роблять різні лікарські препарати, настоянки та відвари для лікування недокрів’я, стоматиту, кон’юнктивіту, діареї, опіків та інших захворювань.

Ви любите їсти гранати, але при цьому не дуже любите їх чистити? Сьогодні ви дізнаєтеся як без шкоди для себе та оточуючих легко, а головне швидко, почистити гранат.

Як почистити гранат

1. Готуємося до процедури очищення гранату: миємо гранат, одягаємо на себе фартух та беремо гострий ніж.
2. Відрізаємо ножем верхівку із хвостиком так, щоб у зрізі з’явилися білі внутрішні перетинки.
3. Робимо ножем неглибокі надрізи уздовж білих внутрішніх перетинок від зрізаної частини вниз до кінця.
4. Розсовуємо від зрізаної верхівки пальцями отримані після надрізання частини гранату, тримаючись за його дно та відокремлюємо їх одна від одної.
5. Шукаємо посудину, над якою будемо вибивати зерна.
6. Беремо в руки одну з отриманих частин гранату, перевертаємо над посудиною шкіркою вгору та за допомогою легких ритмічних постукувань по шкірці ложкою або ручкою ножа вибиваємо зерна. Так робимо з усіма частинами по черзі.
7. Гранат готовий до вживання.

Для наочності можете подивитися відео про те, як почистити гранат.

Як вибрати стиглий гранат

При покупці гранатів слід вибирати великі, блискучі плоди, важкі для свого розміру. Шкурка гранату повинна бути сухою, через неї повинен проглядатися рельєф зерен гранату. Якщо гранат має гладку шкірку, то це означає, що плід був зірваний недостиглим. Перед покупкою зверніть увагу на місце, де росла квітка – воно має бути злегка коричневим та підсохлим на кінці. Сам фрукт повинен бути твердим, інакше це може означати, що гранат при транспортуванні був пошкоджений або підгнив. Колір зерен гранату не завжди говорить про зрілість, головне щоб вони були солодкими – це вірна ознака стиглого гранату.

Чим корисний гранат

М’якоть гранату та гранатовий сік

• Підвищує рівень гемоглобіну в крові. Слід зазначити, що ця властивість гранату дещо перебільшена. Чудовий рецепт при недокрів’ї: вживайте протягом 2 місяців розведений з водою (1:1) гранатовий сік по півсклянки 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі.

• Покращує роботу серцево-судинної системи. Регулярне вживання гранатів сприяє зниженню артеріального тиску та поліпшує кровотворення.

• Використовують при лікуванні діареї. Шкірка та плоди гранату, завдяки наявності танінів, володіють в’яжучими властивостями.

• Корисні при діабеті, оскільки знижують рівень цукру в крові.

• Завдяки наявності антиоксидантів вони корисні для людей, що працюють в радіоактивних зонах.

• Підвищують апетит.

Настоянки та відвари з кори гранату

• Мають сильну протиглистову дію.

• Знімають запалення.

• Використовуються при лікуванні захворювань горла та порожнини рота (полоскання).

Порошок зі шкірки гранату відмінно лікує опіки та позбавляє від вугрового висипу.

Висушені перетинки з плодів гранату, при додаванні в чай володіють заспокійливим впливом на нервову систему та покращують якість нічного сну.

А за останніми даними, склянка гранатового соку в день запобігає виникненню раку простати, допомагає при імпотенції та пригальмовує руйнування хрящової тканини при артриті.

Коментарі до запису "Як легко та швидко почистити гранат"

Подивитись останні коментарі
  1. Я й подумати не міг, що так легко та швидко можна почистити гранат! Чудовий спосіб! Дякую!

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля