Основа бутерброду
Ідеальним варіантом основи гарячих бутербродів є скибочки хліба для тостів, однак це не означає, що гарячі ласощі, приготовлені з батона, білого або навіть чорного хліба, будуть менш смачними. Бутерброд – страва демократична, тому крім імпровізацій з основою, допускається творчий підхід і до приготування начинки.
Єдиний інгредієнт, виключити який з рецепту неможливо, це – сир. Без нього гарячий бутерброд перестане бути таким.
Відрізавши від хліба або батону потрібну кількість скибочок, необхідно змастити їх з одного боку розм’якшеним вершковим маслом. У разі приготування бутербродів на сковороді, ця сторона буде зовнішньою, для бутербродів, які готуються в духовці або в мікрохвильовій печі, ця сторона стане внутрішньою.
М’ясний і овочевий шари
Далі на внутрішню частину бутерброду слід нанести тонкий шар майонезу, гірчиці або кетчупу, а можна і все разом або в різних комбінаціях. Наступний шар – м’ясний. Зазвичай для приготування гарячих бутербродів використовують ковбасу, яку, проте, можна з успіхом замінити шинкою, бужениною або м’ясом птиці.
За м’ясним шаром слідує овочевий. В принципі, він може бути і зовсім відсутнім в бутербродах, приготованих вами. Якщо ж ви зважилися використовувати овочі, наріжте дрібними часточками свіжі помідори та солодкий перець, після чого викладіть їх поверх м’ясного шару бутерброда. Шанувальникам гострих страв помідори та солодкий перець можна замінити тонким шаром дрібно нарізаного часнику.
Залишилося накрити бутерброд тонкими скибочками сиру і відправити його розігріватися, запікатися або обжарюватися.
Теплова обробка
У разі використання мікрохвильової печі підготовлені бутерброди розігрівають протягом 2 хвилин при потужності печі близько 800 Вт.
Можна розігріти бутерброди в духовці. Для цього їх кладуть на 5-6 хвилин в духову шафу, розігріту до температури близько 180°С.
Найдоступніший спосіб – викласти бутерброди в сковороду, накрити її кришкою і обсмажувати їх протягом 8-10 хвилин на середньому вогні до тих пір, поки їх основа не підрум’яниться, але краще орієнтуватися на стан сиру – як тільки він розплавиться, бутерброди можна подавати до столу.