Головна | КУЛІНАРІЯ → Як приготувати гарячий шоколад

Як приготувати гарячий шоколад

Як приготувати гарячий шоколад

Випити чашечку запашного гарячого шоколаду можна не тільки в кафе – приготування цього чудового ароматного напою в домашніх умовах доступне кожному.

Приготувати гарячий підбадьорливий напій можна як з плитки шоколаду, так і з використанням порошку какао. Оскільки у кожного із зазначених способів є як прихильники, так і противники, рекомендуємо випробувати обидва способи з тим, щоб вибрати для себе найбільш підходящий.

Напій з плитки шоколаду

Готується досить просто. Все, що потрібно для приготування – плитка чорного, молочного або навіть білого шоколаду і трохи молока. Співвідношення інгредієнтів наступне: на 200 гр шоколаду буде потрібно 1/2 склянки молока або вершків.

Спочатку необхідно розтопити шоколад на водяній бані. Для цього в каструлю наливають воду приблизно на чверть її об’єму, зверху розміщують широку металеву миску так, щоб її дно не торкалося води в каструлі, всю цю конструкцію ставлять на вогонь, а в миску кладуть шоколад. Щоб він швидше розтопився, рекомендується подрібнити його, нарізавши ножем на дрібні шматочки або настругавши у вигляді стружки.

Після того, як шоколад розтопиться і перетвориться в однорідну рідку масу, в нього невеликими порціями вливають молоко, безперервно при цьому перемішуючи. Будьте уважні! Не доводьте шоколад до кипіння, інакше приготований напій буде сильно гірчити!

Можна зробити й по-іншому: влити в миску на водяній бані молоко, додати до нього подрібнений шоколад і при постійному перемішуванні довести суміш до однорідного стану.

Гарячий шоколад з порошку какао

Якщо плитки шоколаду під рукою немає, а покуштувати ароматного напою дуже хочеться, не біда – гарячий шоколад можна приготувати з порошку какао.

Змішавши половину склянки порошку какао з такою ж кількістю цукру, до них додають 1/4 склянки звичайної води, після чого ретельно перемішують, доводячи суміш до однорідної консистенції.

Попередньо підігрівши 2 склянки жирного молока або вершків, їх вливають в раніше приготовлену суміш з какао, цукру і води. Майбутній напій залишилося поставити на мінімально можливий вогонь і розігріти, не доводячи до кипіння.

Не поспішайте розливати розігрітий шоколадний напій по чашках, нехай він настоїться 5-7 хвилин.

Надати гарячого шоколаду неповторний смак і аромат можна, додавши в нього трохи солі, віскі, рому, лікеру, ванілі, м’яти, кориці, мускатного горіха і навіть перцю чилі. Згустити напій, приготований з порошку какао, допоможуть 1-2 чайні ложки кукурудзяного крохмалю.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля