Головна | КУЛІНАРІЯ → Як приготувати йогурт вдома

Як приготувати йогурт вдома

Як приготувати йогурт вдома

Масове виробництво йогурту перетворило його з «продукту здоров’я і довголіття» в звичний десерт.

Більшість йогуртів в красивих коробочках не містять не тільки живих бактерій, але інколи і молочної кислоти. Тому якщо хочете, щоб йогурт був корисним, готуйте його самостійно! Тим більше, що на полицях магазинів давно красуються домашні йогуртниці, що дозволяють швидко і без турбот приготувати корисний продукт. Від вас лише потрібно купити закваску (нею може стати магазинний живий йогурт без добавок), підготувати все необхідне, дотримуючись інструкції на йогуртниці, завантажити всі інгредієнти і чекати потрібний час. Але можна обійтися і без такого агрегату.

Використовуйте стерилізоване молоко, оскільки в звичайному живуть свої бактерії, які просто «задушать» йогуртну закваску. Для підвищення жирності можна додати трохи топленого або 4 ст. ложки сухого молока на кожен літр майбутнього йогурту. Важливо, щоб посуд, в якому буде готуватися йогурт, був ідеально чистим і стерилізованим.

Швидко доведіть молоко до кипіння, постійно помішуючи, щоб воно не пригоріло і охолодіть його до 40-45°С. Якщо температура буде нижчою – йогурт вийде слизистим і несмачним, а якщо вище – сквашування не відбудеться.

Збийте міксером молоко разом із закваскою («живим» йогуртом). Витратитися на його покупку доведеться лише один раз, так як надалі в якості закваски можна використовувати йогурт власного приготування. Закваска не псується в холодильнику близько тижня.

Отриману суміш залийте в чистий термос і залишіть на 6-8 годин. Але не більше, інакше йогурт просто скисне. Рухати термос з йогуртом не можна.

Після закінчення цього часу молоко перетвориться в однорідну щільну масу, яка при нахилі не виливається, а випадає великими шматками. Але навіть якщо консистенція вийшла не однорідною, з водянистими вкрапленнями, нічого страшного.

Краще з’їсти йогурт протягом трьох днів, хоча він може зберігатися і довше (у холодильнику, у добре закритому посуді).

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля