Головна | КУЛІНАРІЯ → Як приготувати кутю

Як приготувати кутю

Як приготувати кутю

Головна страва, яка повинна прикрашати кожен святковий стіл у Різдвяний святвечір – це, звичайно ж, кутя.

Кутя символізує достаток і благополуччя сім’ї в році, що наступив. Кожному інгредієнту куті властива певна символіка. Зерно пшениці – символізує вічне життя, воскресіння і достаток, мед – символ райського блаженства, здоров’я і благополучного побуту, а мак і горіхи – символи достатку і родючості. Чим багатша (тобто смачніша й ситніша) кутя на столі, тим вдалішим буде рік для всієї родини.

Використовуйте рецепти куті на будь-який смак, і у вашому житті обов’язково буде процвітати тільки благополуччя і багатство!

Рецепт приготування класичної пшеничної куті

Інгредієнти
1 склянка зерен пшениці, 100-150 г родзинок, 100 г маку, 100-150 г ядер волоських горіхів, 2-3 столові ложки меду, цукор за смаком.

Приготування
Пшеницю добре промити кілька разів, до тих пір, поки вода не буде прозорою. Висипати в каструлю і залити водою у співвідношенні приблизно 1:3. Варити на повільному вогні, періодично помішуючи протягом 1-2 годин. Волоські горіхи подрібнити, мак кілька разів запарити окропом і розтовкти, родзинки також запарити окропом. Всі інгредієнти додати у зварену пшеницю, заправити медом і цукром за бажанням.

Рецепт приготування рисової куті

Інгредієнти
500 г рису, 500 г родзинок, 200 г мигдалю, 50-100 г цукрової пудри, гвоздика, кориця.

Приготування
Рис промити кілька разів, залити холодною водою і довести до кипіння. Потім злити воду і промити холодною водою. Доведений до кипіння і промитий рис залити холодною водою у співвідношенні 1:3 і варити до готовності не мішаючи. Коли рис зваритися, воду злити, рис охолодити. Мигдаль обдати окропом, розтерти з цукром з додаванням невеликої кількості кип’яченої холодної води. Ізюм замочити в окропі на 5-7 хвилин. Потім злити воду. Гвоздику і корицю подрібнити за допомогою блендера або кавомолки. Всі інгредієнти змішати, додати мелену корицю і гвоздику, дуже добре вимішати. Викласти на тарілку і посипати цукровою пудрою.

Рецепт приготування рисової екзотичної куті

Інгредієнти
1 склянка рису, 100-150 г ядер волоських горіхів, 100-150 г кураги, консервовані ананаси, 2-3 столові ложки меду, узвар.

Приготування
Рис добре промиваємо кілька разів, висипаємо в каструлю і заливаємо водою у пропорції 1:3. Як тільки рис зварився (головне не переварити) необхідно промити його холодною кип’яченою водою. Волоські горіхи обсмажуємо на сухій сковорідці або у духовці. Потім подрібнюємо за допомогою блендера. Курагу, запарену окропом, просушити і нарізати на невеликі шматочки. Консервовані ананаси порізати на кубики, якщо це кільця, якщо кубики – просто злити сироп. В узвар додаємо мед і змішуємо з ним рис, курагу і ананаси. Викладаємо кутю у тарілку і посипаємо волоськими горіхами, при бажанні можна прикрасити ягодами або іншими екзотичними фруктами.

Рецепт приготування куті з мармеладом

Інгредієнти
1 склянка пшоняної або перлової крупи, 0,5 склянки родзинок, 100 г меду, 100 г мармеладу, 50 г ядер волоських горіхів, узвар.

Приготування
Крупу ретельно промити декілька разів, залити водою у співвідношенні 1:3 і варити до готовності, додавши в середині варіння ретельно промиті родзинки. Після того, як крупа зварилася злити її і промити холодною кип’яченою водою. Мед розчинити в невеликій кількості узвару, змішати з крупою і товченими волоськими горіхами. Прикрасити мармеладом, частину якого можна змішати з кутею.

Корисні поради

• Каструля для приготування куті повинна бути з чавуну або ж мати товсте дно, щоб крупа не пригорала.

• Для куті можна взяти будь-яку крупу. Якщо ви не переносите пшеничну кашу не треба себе мучити, просто приготуйте кутю з рису або ячменю. Для цієї страви не підходить гречка.

• Після з’єднання всіх компонентів кутю прогрівають протягом 10 хв. (краще в глиняному горщику).

• Якщо кутя виходить занадто густою, її можна розбавити охолодженою кип’яченою водою, узваром або відваром від крупи.

• Родзинки в куті мають властивість розбухати і втрачати смак, тому, якщо кутя готується про запас, родзинки потрібно додавати по мірі поїдання.

• Кутя не повинна зберігатися довго, оскільки мед може заграти. З тієї ж причини не рекомендують додавати в кутю свіжі фрукти.

• Якщо кутю вживають не відразу, тоді мед краще додавати незадовго перед подачею до столу.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля