Головна | КУЛІНАРІЯ → Як приготувати квашену капусту

Як приготувати квашену капусту

Як приготувати квашену капусту

Квашена капуста є смачним і надзвичайно корисним для здоров’я продуктом харчування.

Зазвичай капусту квасять восени. Для квашення краще використовувати білокачанну капусту пізніх або середніх строків дозрівання з міцним пружним листям. Ранні сорти капусти для квашення непридатні, оскільки качани у них рихлі, сильніше забарвлені в зелений колір, і капуста вийде гіркою.

У білокачанної капусті міститься дуже багато вітаміну С, стільки ж скільки в лимонах і апельсинах. Разом з капустою наш організм отримує цілий комплекс корисних мінеральних речовин необхідних для підтримки нормального кислотно-лужного балансу.

Капуста, заготовлена на зиму, не втрачає своїх властивостей і зберігає цінні вітаміни всю зиму. До того ж, капуста є низькокалорійним продуктом, що не містить жиру, тому ідеально підходить для тих, хто хоче схуднути.

У квашеній капусті добре проквашуються, зберігаються і, до речі, доповнюють її смакові та лікувальні властивості інші овочі та фрукти. Так, морква збагачує капусту провітаміном А (каротином), солодкий перець – вітаміном С і каротином, яблука – вітаміном С і Р (хлорогенова кислота). Вітамінізують капусту журавлина і брусниця, що містять вітамін С та каротин. Різні спеції – лавровий лист, аніс, кмин, чорний перець – містять фітонцидні та ефірні олії, що згубно діють на мікроби і стимулюють діяльність шлунково-кишкового тракту.

Приготувати квашену капусту не так вже й складно.

Класичний рецепт приготування квашеної капусти

Вам буде потрібна 1 голівка білокачанної капусти вагою близько 3 кг, 1 морквина, 1 повна столова ложка солі.

Капусту очистіть від пошкодженого листя, помийте, розріжте навпіл, видаліть качан і тонко нашаткуйте.

Посоліть капусту (використовуйте тільки кам’яну сіль), перемішайте її, щоб сіль рівномірно розподілилася, потім злегка помніть капусту, щоб вона трохи пустила сік. Не мніть капусту дуже довго або сильно, інакше вона може стати занадто м’якою.

Моркву очистіть і натріть на тертці для корейської моркви, додайте до капусти. Крім моркви, можна додати ще солодкий перець, яблука, журавлину,брусницю, лавровий лист, аніс, кмин, чорний перець. Ці добавки використовують за смаком.

Покладіть капусту в яку-небудь ємність, крім алюмінієвої, добряче її утрамбуйте, накрийте тарілкою або дубовим кружком і поставте зверху тягар. Через деякий час капуста має виділити достатньо соку, щоб він повністю її покрив.

Тримайте капусту при кімнатній температурі 3 дні. На другий і третій день перемішайте капусту або проколіть весь шар капусти до дна дерев’яним стрижнем в декількох місцях і знову покладіть тягар, щоб випустити газ, що накопичився (проробляйте таку процедуру кілька разів на день).

Приблизно через 3 дні, коли капустяний сік перестане виробляти гази (закінчиться бродіння), помістіть капусту в холодне місце.

Квашена капуста вважається готовою до вживання, коли закінчиться бродіння. Тоді вона набуває світлий, бурштиново-жовтий колір. У неї приємний запах і кислуватий смак. У готовій квашеній капусті має бути достатньо розсолу, який має мутнувато-жовтий колір і приємний кисло-солоний смак.

Занадто кислу квашену капусту можна перед вживанням промити холодною водою. Не рекомендується промивати капусту гарячою водою, оскільки при цьому разом з кислотою вимивається багато поживних речовин.

Квашена капуста смачна як окрема страва і є прекрасною основою для приготування інших різних страв.

Тут можна написати коментар

* Текст коментаря
* Обов'язкові для заповнення поля