Що в лазаньї головне? Тісто і соус. Начинка може бути найрізноманітнішою, – від дуже ситної, м’ясної, до вегетаріанської, а рецептів – незліченна кількість.
У цій статті ми розглянемо, як приготувати лазанью в домашніх умовах на прикладі одного з безлічі можливих варіантів – з м’ясною начинкою.
Отже, приготування лазаньї в домашніх умовах розпочинається з тіста. Відразу скажемо, що листи для лазаньї можна придбати в готовому вигляді. Але якщо ви нікуди не поспішаєте і хочете отримати виключно домашню лазанью, тоді тісто можна приготувати самостійно.
Приготування тіста
Інгредієнти
– 600г борошна;
– 3 яйця;
– 1 ч.л. солі.
Приготування
Просіваємо борошно. Будь-яка господиня знає, що це потрібно не тільки для того, щоб відокремити від муки можливі сторонні домішки, але і для насичення її киснем. Насипаємо борошно гіркою, в центрі робимо поглиблення у вигляді лійки, куди розбиваємо яйця, кладемо сіль. Для замісу беремо стільки води, скільки зможе взяти борошно. Це буде залежати від якості помелу, вмісту білків та клейковини. Місимо круте пружне тісто. Пружність перевіряємо, натискаючи пальцем, у готового тіста слід повинен зникати. Готове тісто треба накрити серветкою і залишити на півгодини.
Після цього поділяємо тісто на частини і ретельно розкочуємо на тонкі листи (товщиною не більше 1,5 мм), злегка посипаючи борошном. Гострим ножем нарізаємо тісто на пластини, або за розміром форми для випічки, або на прямокутні чи квадратні пластини. Залишаємо пластини для просушки.
Іноді заготовлені пластини деякі господині потім відварюють. Цього можна і не робити, якщо пластини тіста в процесі подальшого приготування лазаньї добре просочаться соусом. Для смачної страви цього буде цілком достатньо.
Приготування соусу «Бешамель»
Інгредієнти
– 100 г вершкового масла;
– 100 г борошна;
– 1 літр молока;
– трішки солі, часнику або мускатного горіху (за смаком).
Приготування
Розтоплюємо масло. Додаємо борошно, добре перемішуємо. Злегка обсмажуємо. Вливаємо молоко тонкою цівкою, ретельно перемішуємо і доводимо до кипіння. Стежимо, щоб не утворювалися грудочки. Соус повинен бути консистенції рідкої сметани. Злегка посолити, додати за смаком часник або мускатний горіх.
Приготування томатного соусу
Томатний соус подається до готової лазаньї.
Інгредієнти
– 300 г помідорів;
– 100 г цибулі;
– 2 зубчики часнику;
– сіль, перець (за смаком).
Приготування
Обсмажуємо дрібно нарізану цибулю і часник. Додаємо очищені від шкірки і дрібно нарізані помідори. Солимо, перчимо. Тушкуємо 5-10 хв.
Приготування начинки для лазаньї
Інгредієнти
– 1 кг м’ясного фаршу;
– 250-300 г твердого сиру;
– 50-70 г сиру Пармезан;
– 0,5 кг помідорів;
– 2-3 середні морквини;
– 4-5 цибулин;
– 3-4 зубчики часнику;
– рослинна олія;
– сіль, перець (за смаком).
Приготування
Дрібно нарізаємо цибулю і часник. Натираємо моркву на середній тертці. З помідорів знімаємо шкірку, подрібнюємо або натираємо на крупній тертці.
Обсмажуємо на рослинній олії цибулю, часник, додаємо і обсмажуємо моркву. Додаємо фарш, солимо, перчимо, тушкуємо до готовності 20-25 хв. Додаємо помідори, тушкуємо ще 5 хвилин.
Приготування лазаньї
Тепер, коли основні компоненти для лазаньї готові, приступаємо до приготування самої лазаньї.
Натираємо твердий сир на середній тертці, Пармезан – на дрібній.
У форму для запікання кладемо один з приготовлених листів з тіста. На лист викладаємо частину м’ясної начинки. Зверху поливаємо соусом «Бешамель». Посипаємо тертим сиром. Накриваємо іншим листом тіста. Знову викладаємо м’ясну начинку, поливаємо соусом, посипаємо сиром. Зверху кладемо лист тіста. Можна обмежитися 2-3 такими шарами, можна робити і більше, – все залежить від вашого бажання, кількості листів і начинки, висоти форми для запікання.
Наприкінці змазуємо лазанью соусом «Бешамель», ставимо в духовку і запікаємо при температурі 180°С протягом 40-45 хвилин. За 5-10 хвилин до готовності виймаємо лазанью, посипаємо частиною Пармезану і знову ставимо в духовку.
Готову лазанью поливаємо томатним соусом і посипаємо рештою Пармезану. Страва готова!
Якщо ви надалі трохи пофантазуєте з начинкою, лазанья стане не тільки вашим улюбленим але і фірмовим блюдом.