Багатьом буде особливо цікаво приготувати льодяники своїми руками, щоб порівняти їх смак з всюдисущими «чупа-чупсами». Можемо вас запевнити – заморське лакомство, напхане ароматизаторами і підсилювачами смаку, гарантовано програє льодянику, приготовленому в домашніх умовах з натуральних компонентів.
Підготовчі роботи
У першу чергу необхідно подбати про палички, на яких будуть триматися льодяники. В принципі, можна приготувати ласощі й без них, але це вже буде зовсім не півник на паличці, а звичайне монпансьє.
В якості паличок для льодяників можна використовувати зубочистки, палички для шашлику, розрізані надвоє або, на худий кінець, сірники з видаленою сірчаною голівкою.
Тепер – форми для заливки. Вони можуть бути у вигляді спеціальних формочок з харчового алюмінію, що складаються з двох половинок, скріплених між собою засувками, згодяться також силіконові формочки для печива і пластикові форми для льоду.
Якщо вже зовсім ніяких форм під рукою немає, скористайтеся «дешевим і сердитим» способом – дістаньте з кухонного столу ложки всіх видів і розмірів, і розливайте сироп в них.
Приготування сиропу
Сироп готується просто. Необхідно поєднати три частини цукру з 1 частиною води і додати оцту, виходячи з розрахунку 1 столова ложка на 100 мл води. Для чого потрібен оцет і чи не відіб’ється його присутність на смакових якостях ласощів? Оцет необхідний для того, щоб запобігти небажаній кристалізації (зацукровуванню) готового продукту, а смак його, повірте на слово, в льодяниках буде зовсім непомітний.
Для отримання кольорових льодяників в сироп слід додати харчовий барвник. Можна обійтися і без нього, якщо частину води або весь її об’єм замінити улюбленим фруктовим сиропом. У такому випадку смак готових ласощів буде ексклюзивним і незабутнім, а колір – яскравим і насиченим.
Посуд для варіння сиропу бажано вибрати з товстим дном, щоб сироп не підгорав. Поставивши його на слабкий вогонь, необхідно постійно перемішувати його вміст, уважно стежачи за станом сиропу. Ні в якому разі не доводьте сироп до кипіння! Як тільки кристали цукру розчиняться, сироп набуде приємного карамельного відтінку, а з дна посуду почнуть підніматися невеликі бульбашки повітря, каструлю слід зняти з вогню. Якщо ж сироп перетримати на вогні, він підгорить і забарвиться в коричневий колір, а льодяники з нього будуть гіркими і несмачними.
Перевірити готовність сиропу можна, крапнувши його невелику кількість у склянку з холодною водою. Якщо крапля сиропу на протязі декількох секунд затверділа і перетворилася на маленький льодяник – сироп готовий.
Надати льодяникам родзинку можна, додавши в сироп після зняття його з вогню невелику кількість коньяку або рому.
Заливка у форми
Залишилося розлити гарячий сироп у форми. Не забудьте перед цим змастити їх поверхню рослинною олією, тоді готові льодяники буде легше витягувати з форм.
Дочекавшись, коли сироп у формах трохи охолоне й стане густим, у кожну з форм необхідно вставити по одній паличці. Через 20-30 хвилин льодяники можна сміливо витягувати з форм.
Останній штрих. Щоб поверхня льодяників була рівною і глянсовою, змийте під струменем теплої води їх верхній шар, а потім дайте їм просохнути. Холодною водою користуватися не рекомендуємо – льодяники можуть розтріскатися.
Залишилося порадувати себе і своїх домашніх неперевершеним ласощами, приготованим власними руками.