Існує безліч рецептів приготування котлет, можна навіть сказати, що в кожній сім’ї є свій рецепт. Візьміть на замітку ще один рецепт котлет, який вам точно дуже сподобається.
Котлети можна готувати з різних сортів м’яса – з яловичини, свинини, курки… Їх так само можна приготувати з риби, овочів, грибів і, навіть, з гречки. Ми ж їх будемо робити з суміші яловичого і свинячого фаршу з додаванням картоплі і цибулі.
Рецепт приготування домашніх котлет з фаршу
Інгредієнти
Свіже м’ясо (яловичина та свинина) – 700 гр; цибуля ріпчаста – 1 шт; картопля – 1 шт; яйце – 1 шт; панірувальні сухарі – 100 гр; борошно – 2 ст.л.; томатна паста – 2 ст.л.; лавровий лист – 2 шт; спеції для м’яса; соняшникова олія для смаження; сіль за смаком.
Приготування
• Приготувати фарш для котлет. Для цього перекрутити на м’ясорубці м’ясо в співвідношенні 2 частини яловичини до 1 частини свинини. Можна використовувати готовий фарш, але краще приготувати його самостійно.
Для приготування фаршу використовуйте два види м’яса – свинину і яловичину. Свинина сильно жирне м’ясо, а яловичина досить пісне, щоб використовувати їх окремо для приготування смачних котлет. Якщо ви не їсте свинину, і хочете зробити котлети тільки з яловичини (телятини), додайте в котлети побільше тертої картоплі, гарбуза або м’якушки білого хліба, тоді котлети вийдуть більш ніжними.
• Додати до м’яса дрібно порізану цибулю, картоплину, натерту на тертці, і одне куряче яйце. Додати сіль і улюблені спеції для м’яса. Ретельно перемішати все руками.
• З приготованого фаршу сформувати котлети будь-якої форми. Обваляти котлети в панірувальних сухарях з двох сторін.
На даному етапі можна наробити котлет «про запас». Обвалені в сухарях котлети, можна скласти в контейнер на невеликій відстані один від одного і поставити в морозилку. Коли котлети замерзнуть, їх можна перекласти в пакет, щоб не займали багато місця і зберігати в морозилці. При необхідності дістати, розморозити і підсмажити на сковороді або приготувати їх в пароварці.
• Обсмажити котлети на добре розпеченій сковороді з соняшниковою олією з двох сторін.
Щоб котлети добре прожарилися, їх потрібно смажити на середньому вогні, після того як перевернете на іншу сторону, сковороду слід накрити кришкою.
А ще можна приготувати до котлет смачну підливу.
• На олії, що залишилася від смаження котлет, обсмажити 2 столові ложки борошна. Потім додати дві столові ложки томатної пасти. Через кілька хвилин додати гарячої води. При додаванні води потрібно ретельно перемішувати вміст сковороди, щоб не утворилися грудочки. Визначтеся з консистенцією підливи: якщо хочете рідшу, то додайте більше води, якщо густішу – то менше.
• Додати сіль, чорний мелений перець і лавровий лист.
• Скласти домашні смачні котлети в сковороду з підливою. Тушкувати на повільному вогні хвилин п’ять. З підливою котлети вийдуть більш ніжні і м’які.
Якщо вам подобаються котлети з хрусткою скоринкою, тоді не треба тушкувати їх в підливі, а приготувати її окремо для гарніру. Ну, або взагалі не готувати.
Їсти смачні домашні котлети треба обов’язково з гарніром, до них підходить будь-який гарнір: макарони, рис, гречка, картопляне пюре і т.д.
Приємного вам апетиту!